Jump to content
IGNORED

Mad Men


korindjar

Recommended Posts

Serija ima milosti prema Donu i pogotovo prema Joan.
Ok, prema Joan, da, ali prema Donu...ne znam, od ove sezone mi se cini kao da su spremni da se sprdaju sa Donom npr. kao razvedenim covekom 60ih i pokusajima Rogera da mu nadje devojku [that looks like Virginia Mayo].
McCann Erickson Responds to Mad Men Dis
Stvarno retardi.
Link to comment

meni don izgleda kao lik iz stripa. ili cijela porodica kao sa reklame za koka kolu. valjda je u tome i poenta, lakse je covjeku da laze ako je sav kao advertajzing kolaz.sporedni likovi su mnogo manje karikaturalni od ovih par glavnih. recimo mona, ili ona vlasnica robne kuce ili hipika iz 1. i 2. sezone, pa i ana.a dzoan je jedna od rijetkih iz firme koja ima karakter. ona je, ono, zena po sebi i za sebe.

Edited by morgana
Link to comment
edit: pontijace, potcijenio si seriju i precijenio sapera
ma ne, uopste nisam. dok sam je pratio uzivao sam u svakom kadru, scenografiji, montazi, reziji, svidjala mi se prica. istina, vise sam obracao paznju na likovnost serije, ipak sam ja pedesetogodisnjak i ta estetika je ostala negde u mojoj podsvesti kao odraz idilicnosti ranog detinjstva, istina tu estetiku sam u zivotu imao samo delimicno uprkos cinjenici da sam imao srece da se rodim u porodici koja je, khm, imala gotovo sve te lepe predmete, osim kuce u predgradju i monstruma od velikog automobila laugh.gif a to sto ne mogu da se uzivim u seriju, pa sta cu kada jednostavno ne volim tu klasu ljudi a pominjanje sapera... pa... kakva smo mi amerika takvi su nam i reklamokratori smile.gif i jednostavno emotivno nikada nisam mogao da se uzivim u americke mitske price, nisu deo mog iskustva i odrastanja jer se jednostavno nisam rodio i odrastao u americi a nekako ne volim da se ushicujem tudjom mitologijom kao da sam chicha toma koji dobrocudno balavi na svog velikog belog gospodara gledajuci u svojoj bednoj kolibi slike iz velike kuce velikog belog gospodara da bi naravno upoznao duh vremena i kulturu svog gospodara. ali, serija je izuzetno dobro uradjena, godinama nisam gledao neku seriju koja me toliko odusevila sto se tice onih elemenata koje sam pomenuo smile.gif[trol on]kampanja sa zakupom prostora za reklamiranje toalet papira je totalno idiotska uprkos svojoj mastovitosti jer je tragicno neuspesna po rezultatima, znaci bacene pare, takvog mamlaza koji je odradio neuspesnu kampanju trebalo je poslati da riba klozete za sitne pare. i to sa zakupom medijskog prostora je stara fora ali u losijoj varijanti. nekada je postojao mit o mudrom americkom novinaru koji je cekao rezultate nekih vaznih pregovora u nekoj evropskoj selendri sa 1 postom i 1 telegrafom i mudro je na pocetku pukao kintu da telegrafista redakciji kucka morzeom neku romancinu tipa rata i mira, pregovori se zavrsili, svi novinari nagrnuli na taj 1 telegraf ali su ladno morali da cekaju dok telegrafista otkucka predati text tj roman, mudri novinar dosao do telegrafiste, predao mu svoj izvestaj, telegrafista ga otkucao pa nastavio da kucka romancinu na bes ostalih novinara i tako je mudri novinar usrecio redakciju svojih novina koje su prve imale pricu sa tih pregovora i onda je mali krojac ubio 7 jednim udarcem... ops. ovo o krojacu je iz druge price laugh.gif [trol off] Edited by Pontijak
Link to comment

najbolje da su uspjeli da proguraju zajedno emancipaciju i republikance, primili bi se to tad, sigurno, takvo je vrijeme bilo :)mislim, u nekim momentima ni sav trud ne pomaze. osim ako mislis da glasaci/kupci ne ucestvuju u procesu nego ko debili reaguju na pritisak jedne ili druge ad. agencije i politickog staba.a da je kenedijeva kampanja bila prekretnica u pol. mareketingu, jeste. ps to sto je kampanja bila neuspjesna ne znaci da stos nije dobar

Edited by morgana
Link to comment

oh čoveče koliko detalja. kako mi je ovo promaklo!?4852351873_33d157c62e_o.png443476323_c3364427e1.jpgInače, ulazak modernizma u advertajzing je opisan već u drugoj epizodi prve sezone kad gledaju reklamu za BMW (ili VW?) i svi kenjaju kako je siromašna, bedna i jednostavna, sve dok Don ne razmota duplericu.u to ime obavezno skinite ovaj film. blam me, još nisam ogledao ovo što je hasler na početku topika linkovao.

Edited by McCabe
Link to comment

dobra je epizoda, ali me nervira što su strašno sve ubrzali. ovo što su sada uradili se moglo lepo žvakati par epizoda i da sve izgleda pošteno.opet dosta naivnosti i ne volim što žrtvuju odlične likove coopera i sterlinga da bi radnja funkcionisala na način na koji su zamislili, to već postaje boljka serije

Edited by korindjar
Link to comment

pa dobro, bilo je sterlinga malo ali taman koliko treba. očekujem/priželjkujem neko dešavanje sa onim dizajnerom. i mene nervira.fenomenalno mi je ali deluje malo preterano ovo sa japancima. a i nisam očekivao da se don onako brzo otvori spram psihologice.ajde istoričari, molim vas iskopajte da li je ova donova dosetka bazirana na nekom stvarnom događaju iz istorije advertajzinga. enivej, don :ziga:

Link to comment
Inače, ulazak modernizma u advertajzing je opisan već u drugoj epizodi prve sezone kad gledaju reklamu za BMW (ili VW?) i svi kenjaju kako je siromašna, bedna i jednostavna, sve dok Don ne razmota duplericu.
VW Think small kampanja. Krone i Koenig za DDB. vwthinksmall1.jpg
u to ime obavezno skinite ovaj film.
Hebala te Jelvetika, znaš :Pedit: sad videh, baš Koenig i Think Small se pominju na na vrhu topika. Ovo za Helvetiku stoji, dizajneri koji je forsiraju u 21 veku should be shot. Edited by kovik
Link to comment
VW Think small kampanja. Krone i Koenig za DDB. vwthinksmall1.jpgHebala te Jelvetika, znaš :Pedit: sad videh, baš Koenig i Think Small se pominju na na vrhu topika. Ovo za Helvetiku stoji, dizajneri koji je forsiraju u 21 veku should be shot.
da, jbt, bas o toj sceni je pisao covek vec... :isuse: mogao bih malo pazljivije da citam ovaj forum. a sto se helvetike u 21. veku tice, molim lepo helvetika je kao adidas spezial
Link to comment

Ali podeli, podeli, podeli to podeljeno, sta si se stisla. Ne znam da li nestrpljivije cekam novu epizodu ili ovdasnje sve vase komentare. Ja sam bijedni amater , ne umem da pridonesem , samo uzivam

imam podijeljeno misljenje o epizodi
Link to comment

nemaš tog egzibicionističkog duha. vežbaj po parkovima sa mantilom kao svi i biće lakšeinače nije bilo jakih kadrova ove epizode. onaj snimatelj bio na godišnjem ovu epizodu. a kad smo već kod kamere jel neko do vas ima problem sa prikazom pipanja male drejeprice? meni to mlako&neuverljivonisu loše bile betine samonametnute zablude kada se otvorila kod psihologice. problem mi je jer je isti fazon, da se 1 karakter iz serije koji je išao ranije na terapiju otvara detetovom psihologu, ranije već viđen u sopranosima i tamo je bilo mnogo bolje urađeno. stvar je u naivnom prikazu jer režiseri očigledno ne znaju kako da urade neke stvari na odgovarajući način. ta kvalitativna između scenarija i režije je najveći problem serije za sadamoraju nabaviti dobre ljude za režiju

Edited by korindjar
Link to comment

moracu da gledam i reprizno, sjeckala sam je na 5 porcija. tek mi je 33, a moram da radim u radnom vremenu. pas mater.ma meni je malo bezveznjikava sterlingova (i kuperova) reakcija, nekako je preeksplicitna. ajd, kuper je vazda bio ljubitelj dalekog istoka, mozda je zato i bio meksi od kolege u tom smislu. kul mi je sto njih dvojica nisu politicki korektni i sto rade kampanju za republikance (ajd, klijent je klijent, moze i to da stoji), ali ovog su puta, ko sto i kaze hustler, jeftino prodati za gradnju price. nema vise staaare amerike, cigare ce i simbolicki morati da predstavljaju manji dio portfolija agencijesuper mi je sto su ubacili hondu i japance, super mi je i pegi na motoru, al mi, mada mozda overanaliziram, ide na nerve u istoj epizodi prikaz kulture srama (sto jeste stereotip o japanu) i prerano seksualno dozrele sali*. a onda i kontrast sali par g pred seksualnu revoluciju i generacije na zalasku. jos ako sve zaseru nekim lijevim razlozima sto je mala napredna, naljuticu se.mala trazi paznju, to je logicno, al lose su to izveli. meni je vec i šišanje bilo previse, kamoli pipkanje.aj sad ljuttko, pisiedit: ma da, ne valja nacin na koji je seli prikazana. ko na tv1000 :)*edit. ma lupetam, japan uopste nije represivan u tom smislu i uzrastu, kaze dnevna stampa, ili jeste, kaze jojogi.a i dzoan je dobila kompilment.japanci su stoka.

Edited by morgana
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...