Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Majstorski topik

Featured Replies

mogu samo da se nadam da je naš majstor dobro procenio , da ne budem baš majstor nad majstorom, nek uradi kako misli da je najbolje

  • Replies 9.1k
  • Views 782.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

Posted Images

1 hour ago, Mr.Mxyzptlk said:

jesi pomislio... koji kurac se mlatim sa ovim, bolje da sam pmlatio majstora?

Apsolutno!

4 hours ago, Filozof manijak said:

Sam, čekićem i dletom. Pa onda ispizdeo što proces skidanja traje danima, pa uzeo hilti.

Onda me je popunjavanje nastalih rupa i priprema za lepljenje novih pločica izašlo kao svetog Petra kajgana.

Cekic i sira spahtla skidaju plocice brzo i cisto - ma kada da su postavljene. D

Po pravilu trebalo bi da se plocice skidaju ali to kosta vise jer je jako puno posla i naravno da nije ukljuceno u cenu. Mozda je bilo 90ih kad si za 10 maraka mogao da unajmis roba.

U mom starom stanu neko je lepio preko, i u kupatilu, i u hodniku, pa je pod dosao povise pragova od vrata fazon.

Sem sto izgleda bezveze i vidi se da je jeftino i genralno bezveze, nista se nije ni odlepilo ni otpalo vec preko 15 godina od kad je radjeno.

24 minutes ago, kronostime said:

Cekic i sira spahtla skidaju plocice brzo i cisto - ma kada da su postavljene. D

aha, pisalo u novinama

btw, mislim da je sarin majstor u pravu, osim ako joj nije baš zapelo da joj ostane +11, 2mm prostora

5 minutes ago, mire said:

aha, pisalo u novinama

btw, mislim da je sarin majstor u pravu, osim ako joj nije baš zapelo da joj ostane +11, 2mm prostora

Tako sam skidao plocice lepljene na beton u zgradi zidanoj 1974. godine i radilo je k`o sat.

Nije samo gubitask prostora u pitanju vec i prikljucci za slavine utonu u zid za debljinu tih novih plocica+lepak sto, opet, stvara dodatne probleme.

aj dobro

31 minutes ago, kronostime said:

Tako sam skidao plocice lepljene na beton u zgradi zidanoj 1974. godine i radilo je k`o sat.

Jel su plocice bile dobro uhvatile za beton ?

Malo je cudno da moze tanka spahtla da odvali plocicu ako je jedva hilti obije.

Just now, brusli said:

Jel su plocice bile dobro uhvatile za beton ?

Malo je cudno da moze tanka spahtla da odvali plocicu ako je jedva hilti obije.

Zavuci je izmedju plocice i zida i malo kucni cekicem - otpada skoro cela.

Stemajz (Hilti ili rucni) ima ipak mnogo deblju ivicu i tu vec zalazimo u polje fizike i razlike u delovanju sile po povrsini.D

5 hours ago, Sara said:

nek uradi kako misli da je najbolje

Ako vam nije familija ili dobar prijatelj uradice kako mu je lakse.

Pre ovog kupatila, radili smo kuhinju,

te sam pločice skidala sama. Ništa lakše , jer su ionako same otpadale , samo oko par njih sam se namučila.

ove u kupatilu su tvrd orah, nijedna nije otpala sama .

@Paul Gompitz ta opcija je otvorena uvek ali u ovom slučaju možda nije presudna. Moguće da se ipak radi o opštem dobro.

4 hours ago, mire said:

aha, pisalo u novinama

btw, mislim da je sarin majstor u pravu, osim ako joj nije baš zapelo da joj ostane +11, 2mm prostora

4 hours ago, kronostime said:

Tako sam skidao plocice lepljene na beton u zgradi zidanoj 1974. godine i radilo je k`o sat.

Nije samo gubitask prostora u pitanju vec i prikljucci za slavine utonu u zid za debljinu tih novih plocica+lepak sto, opet, stvara dodatne probleme.

u rakovici su pločice bile onako starinski zalepljene, pogača na pločicu, lepljenje na zid pa zalivanje reda. tu sam, tamo gde se moralo štemajzom odvaljivao pločicu. trajalo je.

pristalica sam lepljenja pločica preko postojećih, i sam sam to radio a to što priključci za slavinu utonu reši se nastavkom.

inače, savetujem kod svakog priključka, pogotovo sad kada se radi sa plastikom da se na priključak montira nastavak.jednom mi se desilo da se polomio onaj mesingani ekcentar za tuš bateriju pa sam rodio mečku dok nisam izvadio polomljeni navoj. posle sam kupio onaj konusni dodatak kojim se to lako vadi.

22 hours ago, Paul Gompitz said:

Ako vam nije familija ili dobar prijatelj uradice kako mu je lakse.

Ako je profesionalac, uradiće kako treba.

On 23. 1. 2026. at 16:26, kronostime said:

Tako sam skidao plocice lepljene na beton u zgradi zidanoj 1974. godine i radilo je k`o sat.

Nije samo gubitask prostora u pitanju vec i prikljucci za slavine utonu u zid za debljinu tih novih plocica+lepak sto, opet, stvara dodatne probleme.

Da ali @mire ima pravo.

Kod mene u kupatilu, ceo zid za sat vremena, lagano čekić špic, a jedan ćošak morao hilti da lupa dok nije zgrada počela da se raspada.

jel vam se dopada ovo:

Screenshot_2026-01-28-21-20-25-272_com.twitter.android-edit.jpg

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.