Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

1. negde unutar grila (u spoju utikača i kabla, u samom kablu od utikača do tela uređaja, itd) 

 

Kontam da smo utvrdili da je ovo

 

Spoj novog kabla sa grilom deluje ok. To sam prvo proverio.

 

Ne verujem da je kabl otisao jer je relativno nov i to od neke pegle. Oni su valjda i bolji od gumiranih. Ako si siguran da nije grejac mogu da probam da namestim neki drugi kabl.

 

Da nije slucajno neki prekid na samoj tinjalici? Tu mi je skoro nekako ispala ona zastitna plastika preko pa ostade samo tinjalica u rupi.

Edited by katamaran
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Očekivao sam da je kvar oko utičnice, obično usled velikog potrošača i lošeg spoja tamo dođe do pregrevanja, varničenja i na kraju gubitka kontakta.

 

Urejaj nije nov, majstorisano je na njemu (menjao sam mu kabl) i ubadam ga direktno u zid

 

Onda (verovatno) nije veliki problem, pretpostavljam da je prekid u kablu kog si menjao. 

 

Pogledaj na oba kraja kabla: spojeve u utikaču, i spojeve drugog kraja kabla i uređaja.

 

p.s. stiže poruka da si gledao sa strane uređaja. onda ostaje utikač

 

Moguće je da su spojevi ispravni ali da je pregled unutar kabla, iako kabl spolja deluje ispravno.

 

Ako ti je pri ruci drugi, proveren kabl sa utikačem, probaj sa njim.

 

Mislim da su grejači ispravni, t.j. da nisu u prekidu.

Link to comment

Ok, hvala puno. Sad cu da probam da stavim drugi kabl pa ako ne upali ide majstoru.

 

Samo da prebacim i ovo na poslednju stranu...

ima neko preporuku za dobrog stolara na novom beogradu, za par sitnijih popravki po kuci?

 

 

Mozda stvarno kabl od pegle nije izdrzao. Solidno je jak gril.

Edited by katamaran
Link to comment

blagodarim!

Red je :)

 

Moram jos jedan post o grilu i zavrsavam pricu  :blush:

 

Probao sam jos dva kabla i ista prica. Ne mogu da kazem da su provereni kablovi al sanse nema da je na sva 3 nula u prekidu.

 

Termostat nije jer kad ga vrtim mogu da prekinem i da vratim napon na grejacima. Unutra nista posebno sumnjivo osim kabla koji vodi do tinjalice i njemu je malo nagorela izolacija

 

WP_20170215_21_09_12_Pro.jpg

 

Ostavljam majstoru...

Link to comment

A mogu da kupim i držalju za lopatu ili tako nešto. Dovoljno je okrugla i dugačka za 4 stepenika. Biće sasvim ok. a mogao bih i da je umetnički izrezbarim ako poželim da bude stylish. :D

 

 

16809964_10155038725714621_1072247314_n.jpg

 

 

ovo ti je najprostija varijanta ako zelis da ti pravi neki bravar, ako hoces da kacis drzalju od lopate, rezbaris zid ili rezbaris mozak ljudima koji ti daju sugestije, radi sta ti je volja

Link to comment

rezbaris mozak ljudima koji ti daju sugestije, radi sta ti je volja

 

Nemoj se ljutiti, to je bila samo šala u blesavom stilu. Zahvalan sam za sve predloge. :)

U stvari, i biće nešto na kraju kao  sa tvoje slike. baš juče mi je bio drugar koji će mi takvo nešto napraviti.

Link to comment

javi šta je bilo na kraju (ako uspeš da namoliš majstora da ti objasni šta je uradio)

temperaturni/termalni osigurac

 

ne znam kako je glimerica pokazivala napon ne grejacu al je definitivno to. Radi kad se poveze direktno ta zica.

 

Svratio u 5-6 radnji i svi imaju neki od 120 stepeni za bojler a ovaj je deklarisan na 184. Videcu sutra preko neta il da porucujem ovo iz Nisa

 

http://www.interhit.rs/15a-fi-42-l-11mm/15680-temperaturni-osigurac-184-c-15a-2000000165561.html

 

Pretpostavljam da bi mi i ovo radilo posao al ne znam kako da nakacim zice na njega

 

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/pasivne-elektronske-komponente/osiguraci-i-kucista/osiguraci-temperaturni/osigurac-temperaturni-172c-10a/index.php

 

edit: vidim da je velika razlika u amperazi niskog i Mikroprinca. Na ovom mom ne pise amperaza vec samo temp 184 c

 

edit 2: ovo je valjda dovoljno slicno?

 

http://www.kelco.rs/katalog/detalji.php?ID=5977

 

Smislio sam i kako bih ga vezao. Mogu valjda da skinem konektore sa postojeceg.

 

Ako odgovara i ovaj i onaj iz Mikroprinca MP mi je blizI...

Edited by katamaran
Link to comment

Baš sam ozbiljno teška na preprukama, ali sad kad je manje-više gotova majstorija, mogu iskreno da preporučim stolare i molere. Tačni (znaju da dođu čak i pre vremena), lako dogovorljivi, precizni, pedantni, imaju sve što im treba, ako nešto zafali dokupe sami pa isporuče račun (neeeema ono - skokni kupi ili dođi da me dovezeš i sl.), ma misleći majstori sa sugestijama i iskustvom, sve proveravaju i ništa ne rade na svoju ruku, uredno sve čiste iza sebe, bacaju đubreta i usisavaju, ma oduševljena sam! Ako nekom zatreba, sa zadovoljstvom ću poslati kontakte jer su zaista sjajni i cene su skroz pristojne, štaviše :)!

Link to comment

 

ne znam kako je glimerica pokazivala napon ne grejacu al je definitivno to. Radi kad se poveze direktno ta zica.

 

 

Prvi put kada si isprobavao sa glimericom, grejači su bili na fazi, a temperaturni osigurač na nuli.

Iako je kolo bilo otvoreno (osigurač u prekidu), od faze do grejača nije bilo prekida, otuda je glimerica svetlela kad njom pipneš grejač, zato što je grejač bio na istom potencijalu kao i faza.

 

 

Što se termo osigurača tiče - nemam pojma koji staviti, ne znam kolika je struja kroz grejače. Ja bih na tvom mestu probao sa onim iz Mikroprinca. Najbitnije je da ne stavljaš osigurač za višu temperaturu. Ako staviš osigurač za na primer 10A, a originalni je bio 15A, neće se destiti ništa katastrofalno, samo će novi osugarač odmah crći.

Link to comment

pravilno je ispitivac (za struju) :fantom:

 

 

ovo me podseti (mada ovo i nije najbolji primer) da mi je najveci problem sa mojim hrvatskim banijsko krajiskim u srbiji, a posebno u cacku bio kod svih vrsta alatki, bile to razne glinerice :D za rad po kuci, ili alatke za oko kuce ili pak razni malo "strucniji" majstorski pribor

kod mene sve prepuno germanizama ili (mahom nakaradno) prevedenih reci na srpskohrvatski, a ovamo ili neke varijante starinskog jezika ili u nekim slucajevima turcizmi

Link to comment

na netu kaže glimerica - od nemačkog Glimmlampe, prema glimmen (tinjati).

 

u praksi - svejedno je

 

@pbg  

baš zanimljivo to za alate - pretpostavljam da su u elektro i mašinskim alatima odreda germanizmi. Ovi turcizmi i starinske reči - da nisu bili kod zidarskih alata?

 

Sećam se svojevremeno na moru, ćale nešto krečio jarcem, kasnije navratio komšija (Slovenac) i pita da posudi - mačka  :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...