Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Pa šta znam ako ima pumpa ima i kretanje vode a gde je kretanje vode može doći i do hidrauličkog udara i naglog skoka pritiska. E sada to bi svakako treba čuti kroz cevi ali eto, subota veče ja se sećam dinamike fluida. -_-

 

ajde bre walle da je hidraulički udar cevi bi zvečale ko crkvena zvona na božić.

treskalo bi po kući ko ludo.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

bolje da curi nego da bude bagabum

e: da i tu slučajno ne pise sitnim slovima da je potrebna ekspanziona posuda

 

ekspanzioni sud postoji, ugradjen je u sam kotao

 

u uputstvu za kotao pise da je optimalan pritisak izmedju 1 i 1,5 mbar, a meni trenutno prikazuje pritisak od 2,8 mbar - mozda to objasnjava otpustanje vode, ako je pritisak bio i veci?

 

edit: mozda lupam, to 1-1,5 se odnosi na hladnu vodu u sistemu, logicno je da pritisak poraste kada se voda zagreje na 50 stepeni

Edited by hazard
Link to comment

Voda kada se zagreje porast ce neznatno, kod mene hladna voda 1,5 i zagrejana na 75 stepeni 1.8-1.9 bara, ovo od 2,8 je bas preveliki porast pritiska, proveri dal ti je ispravan ekspanzioni sud da nije otisala membrana na njemu i da onda ne radi funkciju za koju je namenjena.

U ovim sada integrisanim kotlovima koji u sebi imaju exp. sud, moze da se desi da nije dovoljne velicine, jer ona treba da bude velicine 10 % od ukupne kolicine vode u sistemu

Link to comment

da li je normalno da se iz zida u koji je uzidan vodokotlic stalno cuje nekakovo sssssss iz cevi? toga nije bilo doskora, al ima par meseci kako cujemo to sssssss, koje pravi voda koja ide kroz cevi. da li je za brigu, hoce morati da radi majstor?

Link to comment

Jesu li sigurna da je iz cevi? Da nije onaj "plovak mehanizam" koji je malo popustio? Jel ti curka voda u šolji?

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

ne, ne cuje se nista iz solje, ne curi voda, iz zida ga cujem, tog gde je vodokotlic. ne deluje mi da je ista pokvareno, samo me buni taj zvuk. dal je poceo da se cuje komsija kad pusti vodu?!

Link to comment

da li je normalno da se iz zida u koji je uzidan vodokotlic stalno cuje nekakovo sssssss iz cevi? toga nije bilo doskora, al ima par meseci kako cujemo to sssssss, koje pravi voda koja ide kroz cevi. da li je za brigu, hoce morati da radi majstor?

kamenac

:fantom:

 

 

 

jedan od razloga zašto sam odustao od ugradnih vodokotlića, džaba estetika kad prilikom takvih dešavanja ne možeš da gvirneš unutra

-_-

Link to comment

kamenac

:fantom:

 

 

 

jedan od razloga zašto sam odustao od ugradnih vodokotlića, džaba estetika kad prilikom takvih dešavanja ne možeš da gvirneš unutra

-_-

Pa da meni to prvo padne na pamet kod tih uzidanih. Dosta mi je što me majstor nagovorio da "ozidamo" odvodnu cev , stalno bre zavirujem kroz ona vratanca ispod tuš kabine da gledam da ne curi nešto...
Link to comment

U ovo malo vodokotlića (običnih) što sam prčkao, nikad nisam naišao na kamenac. Mislim da se kamenac slabo taloži tamo gde je hladna protočna voda.

 

@darling

Nadji glavni ventil za kupatilo (ili taj deo stana), pa ga zavrni. Ako si potrefila pravi ventil, trebalo bi da kotlić prestane da se puni. Ako šištanje prestane kada zavrneš ventil, a čuje se ponovo kada ga odvrneš, onda božpomozi, izgleda da je negde sitna rupica i da curi u zid (ili niz vertikalu u kojoj su cevi).

 

(ako nemaš ventil da zavrneš vodu samo u tvom stanu, onda ništa)

Link to comment

to za kamenac se zajebava i aludira na prethodni slucaj kad mi je kucni detektiv kums holms resio problem zacepljene slavine i ustedeo 2000 dinara i najvaznije sacuvao moj ugled kod nepoznatog majstora koji bi bio u fazonu vidi ovu gusku, najlakse zaradjee 2 iljade :D

 

a sad, slucaj geberit. juce sam istrazivala po kupatilu i utvrdila da zvuk dolazi samo s tog mesta gde pritiskam za pustanje vode. ne cuje se klokotanje, krkljanje vode, nego samo sssssssss (tvrdo s, kao u sesiru). takodje, zanimljivo je da nema zvuka preko dana, nego samo po mraku?!  jutros mi je vodokotolic bio na sajlent, kad sam pustila vodu, cula sam sistanje vode koja ga je napunila, i onda je posle par sekundi sve utihnulo, dakle, sve normalno. posle podne cu potraziti ventil da izvedem tvoj eksperiment. 

Link to comment

Proveri jos jednom da li se voda sliva u šolju. To moze da bude sasvim malo, ali da se zbog toga stalno uključuje ventil. To je najčešći kvar jer oslabi ona guma na zvonu koja zatvara odliv iz vodokotlića. A možeš i da otvoriš i pogledaš. Kod mene se maska povuče na gore pa ka sebi i onda ispod imaš još jednan poklopac na šrafove. Ja sam menjao to zvono i nije ništa komplikovanije nego na običnom vodokotliću. To kad napravi Švajcarac...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...