Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

hahaaaaaaaa, simovicu, bio si u pravu, izvini sto nisam odmah poverovala :)

 

puna je kamenca, evo je kiseli se, al i to malo sto sam rukom skinula i vratila, mlaz je odmah ojaco.

 

fala svima, ustedeli ste mi 2000 i dosta zivaca. 

 

 

HVALA! 

 

pravicu vam kolace :)

:fantom:
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

majstori i majstorice, sta moze da bude razlog da je slavina izgubila snagu mlaza iz cista mira? topla voda iz bojlera nikad nije isla u jakom mlazu, hladna je tekla normalno, a onda je samo u jednom trenutku ni iz cega hladan mlaz zanemocao. sad curi. zvala sam majstora, al bolje da unapred znam sta moze biti, ako majstor odluci da me zajebaje. 

mirise na pucanje cevi

 

edit: srecom nije :)

 

ovo vreme + simptomi su bas mirisali na cevku

Edited by katamaran
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ima li neko preporuku za dobrog servisera interfona u Beogradu?

 

Postojeći je nakon 25 godina juče potpuno gecrkt, pa sad u zgradi razmišljamo da li da ga servisiramo ili ugrađujemo novi. Kakva su iskustva sa videointerfonom, odnosno tastatura ili čip bravom?

Link to comment

Imam u stanu elektricni kotao za etazno grejanje (,,Impro" od 6 kW). U decembru je primeceno da curi nesto iz kotla, dosao je majstor, otvorio, video da se pokvario sigurnosni ventil i zamenio. Posle tipa 10 dana je opet pocelo nesto da curi, pa se desi da dan-dva curi, pa onda prestane...grejanje radi, ali meni nije jasno kako moze opet u roku da 10 dana pocne ventil da propusta opet...ili je nesto drugo u pitanju ("simptomi" su isti). Kotao je relativno nov (< 3 god., prvi put upotrebljen u oktobru 2015.), ventil je nov (ima mesec, mesec i po dana), da li je moguce da je toliki krs kvalitet? Ili je nesto drugo u pitanju, previsok pritisak u sistemu, ili pak ventilu "ne prija" cinjenica da u vodi ima antifriza...? Zna li iko ista o tome? Bzvz mi da opet zovem majstora na slepo da mi opet zameni isti ventil i onda posle 10 dana opet da procuri...

Link to comment

A zašto ne bi opet zvao tog majstora? Zvao si ga da popravi kotao. Ako i dalje nešto curi, to znači da majstor nije obavio svoj posao, za koji je, verujem, bio plaćen.

Link to comment

Imam u stanu elektricni kotao za etazno grejanje (,,Impro" od 6 kW). U decembru je primeceno da curi nesto iz kotla, dosao je majstor, otvorio, video da se pokvario sigurnosni ventil i zamenio. Posle tipa 10 dana je opet pocelo nesto da curi, pa se desi da dan-dva curi, pa onda prestane...grejanje radi, ali meni nije jasno kako moze opet u roku da 10 dana pocne ventil da propusta opet...ili je nesto drugo u pitanju ("simptomi" su isti). Kotao je relativno nov (< 3 god., prvi put upotrebljen u oktobru 2015.), ventil je nov (ima mesec, mesec i po dana), da li je moguce da je toliki krs kvalitet? Ili je nesto drugo u pitanju, previsok pritisak u sistemu, ili pak ventilu "ne prija" cinjenica da u vodi ima antifriza...? Zna li iko ista o tome? Bzvz mi da opet zovem majstora na slepo da mi opet zameni isti ventil i onda posle 10 dana opet da procuri...

 

zovi ponovo majstora da pogleda kotao.

verovatno je bio isuviše veliki pritisak pa je kotao ispustio višak vode kroz sigurnosni ventil.

šta god da je uzrok, majstor bi morao da ga otkloni.

ovo pišem sa rezervom jer ja večito ratujem sa majstorima za gasni kotao.

obožavaju me :evil:

Link to comment

Pa mislim da nije u pitanju visak vode, jer nakon tog curenja sada jedan veliki radijator (onaj kao za peskire sto se pravi, uspravni, u kupatilu) je polu-hladan tj. poluprazan. I jedan manji radijator se cesto hladi (nagomilava se vazduh) i mora da se ozracuje. Osim ako nesto nije u redu sa samom konfiguracijom radijatorskih cevi, pa jednostavno ne moze da se stvori balansiran pritisak u sistemu, nemam pojma

Link to comment

Pa šta znam ako ima pumpa ima i kretanje vode a gde je kretanje vode može doći i do hidrauličkog udara i naglog skoka pritiska. E sada to bi svakako treba čuti kroz cevi ali eto, subota veče ja se sećam dinamike fluida. -_-

Link to comment

tipujem na, kako hazard reče, "konfiguraciju cevi"

 

У 20 марке да опет вентил не ваља :naughty: .

 

Хазарде поправљај отворисмо кладионицу због котла.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...