Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Što se termo osigurača tiče - nemam pojma koji staviti, ne znam kolika je struja kroz grejače. Ja bih na tvom mestu probao sa onim iz Mikroprinca. Najbitnije je da ne stavljaš osigurač za višu temperaturu. Ako staviš osigurač za na primer 10A, a originalni je bio 15A, neće se destiti ništa katastrofalno, samo će novi osugarač odmah crći.

 

Sad cu da se svrtjnem do Mikroprinca. Koliko sam video nemaju 184 pa cu staviti 192.

 

Valjda ce se potrefiti amperaza.

 

edit: gril je izgleda 2100 W. To ukazuje na vecu amperazu potrebnog osiguraca?

 

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=HD4440/00&hlt=Link_Overview&scy=FI&slg=AEN

 

U teoriji sta se rizikuje ako bi se povezalo bez tog osiguraca?

 

edit:

 

You cannot convert watts to amps, since watts are power and amps are coulombs per second (like converting gallons to miles). HOWEVER, if you have at least least two of the following three: amps, volts or watts then the missing one can be calculated

 

 

valjda cu uspeti da izracunam. 2100w  i 220V

 

edit: ovde sam racunao kao da je DC (i jeste koliko kapiram) i izaslo mi je 9.54 A :)

 

http://www.rapidtables.com/calc/electric/Watt_to_Amp_Calculator.htm

Edited by katamaran
Link to comment

U teoriji sta se rizikuje ako bi se povezalo bez tog osiguraca?

 

Osigurač je poslednja zaštita od pregrevanja.

 

Iako to nikako nije preporučljivo, gril možeš kratkotrajno da povežeš bez tog osigurača, pod uslovom da stalno držiš uređaj na oku, paziš da li se oseća miris pregrejane plastike i izolacije... 

Link to comment

 

Nisam uspeo da skinem kontakte sa starog pa sam samo namotao zicu oko nozica i obmotao izolirom. Novi osigurac je nesto siri od starog pa bih ga tesko ubacio u ono gumeno crevo u kom je bio.

 

Pustio sam ga par minuta i posle nekog vremena se ugasila tinjalica. Valjda je normalno ponasanje (znam da je tako radio) a ne ponovo neko pregorevanje.

 

edit: ukljucio opet posle par minuta hladjenja i radi :)

 

edit 2: bez osiguraca bi radilo ali ne bi prekidao kad nabije temperaturu?

Edited by katamaran
Link to comment

Grejače kontroliše termostat. Kada se dostigne željena temperatura, termostat isključi grejače. Tinjalica (lampica) svetli dok su grejači pod naponom. Kod ispravnog uređaja, isključena tinjalica znači da je postignuta željena temperatura i da je termostat isključio grejače.

 

edit 2: bez osiguraca bi radilo ali ne bi prekidao kad nabije temperaturu?

 

Onaj koji prekida kada nabije temperaturu je termostat.

 

Termo osigurač je dodatno osiguranje za slučaj da se termostat pokvari, da se ne bi ceo gril pregrejao i zapalio kuhinju.

Link to comment

Ima neku ideju zašto "panik lampa" sija neprekidno? Nikad ne prestaje da radi, nikad ikad, bilo da je on ili off, imala ili nemala struju - iskljucivala prekidace. Jedino što mi je palo na pamet jeste da joj se akumulator puni pa zato stalno sija, ali mi nemoguće da mu treba 24 sata (i duže) da se napuni. :(

Link to comment

Planiram da zastaklim terasu.

 

Naime imam zazidanu bastu, metalnu ogradu i iznad "rupu" dimenzija visine 110 cm i sirine 210 cm. Ideja je da se tu stavi prozor ili nesto slicno da se zastakli, da iza ograde bude cvece koje ce dobijati svetlo i vazduh i sl. a da zastakljen deo terase bude samo iznad te ograde. Znaci trebalo bi napraviti neki nosac za prozor i staviti pvc prozor. Sa tri strane zid, a sa donje strane ograda.

 

To otprilike izgleda ovako

 

 

 

 

terasa-1O2D83lT.1488393376.jpg

 

 

 

 

Znaci, na ogradu bi trebalo da naleze pvc prozor koji bi pokrivao celu "rupu", a basta naravno ostaje.

 

Da li je dovoljno da tu ubacim pvc prozor nekih dimenzija ili mora nesto drugo da se budzi?

 

Koliko bi to moglo da kosta odokativno sa sve radovima?

 

Da li postoje firme koje se time bave bolje od ostalih ili je dovoljno da koristim google?

 

Da li je bolji alu ili pvc? Da jurim samo iskljucivo i jedino nemacke ili moze i neka druga?

Edited by Milosh76
Link to comment

pogledaj da li je neko od komšija to radio, kako to izgleda. a ako ih poznaješ pitaj za iskustva, verovatno ćeš dobiti neki koristan savet. alu je bolji od pvc-a, ali i duplo skuplji. pvc-a imaš dve vrste, njemački(ja znam za ino(a)uticu i rehau) ima i bugarsko/turskih koji koriste recikliranu plastiku, navodno lošijeg kvaliteta. prepoznaju se po znatno nižoj ceni, a vremenom hoće ta plastika usled temperaturnih oscilacija da se izvitoperi.

glavna fora kod terasa je koji ćeš sistem za otvaranje da ugradiš. najbolji su oni koji mogu skroz da se otvore(tipa harmonika) mislim da se zovu klizni sistemi.

moji kad su hteli da zastakle terasu sa tim kliznim sistemom zvali su neki virmark, al su posle odustali. ja mogu da ti dam kontakt firme koja je meni radila prozore 100% rade i zastakljivanje.

računaj na min. 200€ po m2 plus nenadani troškovi, naravno sve zavisi i od sistema otvaranja.

 

 

meni je greota da se terasa zastakli a da ne postoji mogućnost da se svi prozori otvore/sklone

Link to comment

Golubovi su dobili rat... zato zastakljujem. Nema me 5 dana i oni naprave bukvalno haos na terasi. Da ne pominjem gugutanje na "uvce" ranom zorom i to sto komsija-retard ih hrani svaki dan na svom simsu.

 

Posalji mi taj kontakt ako ti nije problem

 

Hvala

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...