Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

A mogu da kupim i držalju za lopatu ili tako nešto. Dovoljno je okrugla i dugačka za 4 stepenika. Biće sasvim ok. a mogao bih i da je umetnički izrezbarim ako poželim da bude stylish. :D

Link to comment

A mogu da kupim i držalju za lopatu ili tako nešto. Dovoljno je okrugla i dugačka za 4 stepenika. Biće sasvim ok. a mogao bih i da je umetnički izrezbarim ako poželim da bude stylish. :D

To imaš o uradisamovima i sličnim . Realno, plafon 6 rupa u zidu...
Link to comment

Bujodraže, ne znam sve detalje, ali ako ti ikako pomaže štap, nemoj da se ustručavaš da ga nosiš sa sobom. Imaju sad i lagani od aluminijuma, mogu i da se sklope i rasklope po potrebi. Nosila sam takav nakon preloma noge.

Edited by halloween
Link to comment

jel bi ti bilo lakse kad bi se oslanjao o stap?

 

 

Raspitivao sam se o tome, ali su mi rekli da ga ne koristim sem ako nije skroz neophodno. A nije. Često hodam da se spolja, bar u početku, ne primeti da postoji problem.

 

Danas i juče bi mi štap koristio, ali, kažu lekari da se isuviše lako naviknemo na takva pomagala i onda mišići umesto da jačaju samo slabe, jer se oslajnjaju na štpove i ostale šštake. Moram vežbati i šetati, to je najbolji način.

 

Hvala bobu, još uvek nisam skroz bespomoćan bez pomagala. Doći će i to vreme, verovatno, ali ne uskoro.

 
Link to comment

Znate li nekog ko može da mi napravi gelender, mali, za 4 stepenika? Odnosno, trebaju mi dva stubića koja bi se prišrafila na betonsku osnovu i držala drvenu ili kakvu god ručku 

 

Е у пм.Прочитао сам све.Ако ништа ниси урадио за тај гелендер јави да ти ја дам број од бравара који ће ти то урадити.

Link to comment

Ako crkne jedan grejac na kontaktnom grilu da li je normalno da i drugi prestane da radi?

 

Vec neko vreme mi signalna lampica povremeno cudno tinja i danas je samo odjednom prestao da radi.

 

Na kontaktu sumnjivog grejaca je bilo nesto izmedju korozije ili eventualno masnoce koja je nekako nasla put unutra.

Edited by katamaran
Link to comment

Djavo mi ne da mira pa sam ga opet otvorio...

 

Da li je ovo redno vezivanje i da li po simptomima deluje da je crkao grejac? Plusicima sam oznacio gde ma napona a nulama gde nema

 

Donja strana sa termostatom

WP_20170215_17_50_08_Pro.jpg

 

Gornja strana

 

WP_20170215_18_00_23_Pro.jpg

 

Taman sam poceo da grilujem halapenjose  :cry:

 

edit: imam jos jedan elektricni rostilj al od njega iskace osigurac  :bee:

 

Pogledao sam neki klip kako ispitati grejace al nemam unimer... Na osnovu simptoma mi se cini da je kod ovog ona nit u prekidu a da je kod drugog probila na masu.

Edited by katamaran
Link to comment

Te žutozelene su uzemljenje, ne dao ti bog da imaš napon na njima a da osigurač nije izleteo.

(podrazumeva se da u stanju imaš instalaciju sa ispravnim uzemljenjem i ispravno dimenzionisane osigurače)

 

Probaj da izvadiš utikač od grila, obrneš ga za 180 stepeni pa opet utakneš na isto mesto  (znači kontakti utikača treba da zamene mesta).

Da li na + mestima i dalje ima napona?

 

(pretpostavljam da si ustanovio da ima napona tako što si uključio uređaj i pipao glimericom)

Link to comment

Nisam pipao prstima :)

 

Sad cu opet da otvorim donju polovinu (kontam da ne treba obe) ida vidim da li je nesto drugacije kad okrenem utikac...

 

edit: rotiran utikac - nigde napona

 

Sta nam to govori?

Edited by katamaran
Link to comment

Nisam pipao prstima :)

 

Sad cu opet da otvorim donju polovinu (kontam da ne treba obe) ida vidim da li je nesto drugacije kad okrenem utikac...

 

edit: rotiran utikac - nigde napona

 

Sta nam to govori?

 

 

To nam govori da imaš prekid u jednom od dva voda do grejača. Tinjalica je titrala zato što je prekid postojao i ranije, titranje je bilo posledica povremenih prekida (verujem sa varnjičenjem i grejanjem na mestu prekida). Vremenom je taj povremeni prekid postao trajan.

 

Prekid se može nalaziti:

 

1. negde unutar grila (u spoju utikača i kabla, u samom kablu od utikača do tela uređaja, itd) ali to je manje verovatno ako je uređaj nov i niko nije ništa majstorisao (pre svega ako kabl ili utikač nisu otvarani ili menjani)

 

2. najverovatnije u utičnici u zidu, ili na spoju "lopova" ako je utaknut u utičnicu. Ovo je najverovatnije.

 

3. nula je u prekidu negde između utičnice od razvodne table (možda i u samoj utičnici)

 

--------

 

Za 1. je lako proveriti, nađi nešto što znaš da radi, na primer stonu lampu. Utakni u istu utičnicu gde je bio utaknut gril. Da li radi stani stona lampa?

 

Ako radi, kvar je 2 ili 3.

U tom slučaju, prenesi gril na neku drugu utičnicu u stanu, nastavi da griluješ halapenjose. :)

 

Proveri da li je kvar broj 2.

Ima li "lopova" u utičnici? Da li negde ima tragova zagrevanja (pocrnela plastika), bilo na lopovu, bilo na utičnici u zidu?  

Da li stona lampa radi kada staviš drugog lopova ili je utakneš direktno u utičnicu?

Link to comment

Ne verujem da je do uticnice, probao sam ga i u drugoj sobi.

 

Sad cu da vidim sa lampom.

 

Urejaj nije nov, majstorisano je na njemu (menjao sam mu kabl) i ubadam ga direktno u zid

 

Plastika na uticnici jeste pocrnela al to jos pre neki dan kada mi je tu kurcslusirao neki drugi uredjaj. Kada sam i njemu zamenio kabl proradio je normalno.

 

edit: radi lampa u onom utikacu

 

Ako radi, kvar je 2 ili 3.

U tom slučaju, prenesi gril na neku drugu utičnicu u stanu, nastavi da griluješ halapenjose

 

Ne radi ni u drugom utikacu. Ostadose halapenjosi negrilovani  :cry:

 

Mislis da nije grejac nego neki prekid na vezama u aparatu? Prvo sto sam uradio je da sam proverio spojeve novog kabla sa aparatom i tu sve deluje ok.

 

edit 2: sad probao neki kafemat u onom utikacu i on isto radi normalno.

Edited by katamaran
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...