Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Beše ima neki servis(ranije su svašta odrađivali) u onim zgradama u ravni sa kinezima u bl 70, gore stanovi dole lokali,5-6 lokal kada se od kineza lokalnom saobraćajnicom krene u pravcu grada a lokal gleda na JG.

Београд

 

https://goo.gl/maps/x2fPL5NuhQ52

Samo obrni pogled

Edited by Barti66
Link to comment

ima neko preporuku za kosilicu za travu?

jedino znam da mi treba nesto vece, posto povrsina za kosenje nije bas mala

 

pa ako neko ima pozitivna iskustva sa odredjenom markom/modelom

Link to comment

ima neko preporuku za kosilicu za travu?

jedino znam da mi treba nesto vece, posto povrsina za kosenje nije bas mala

 

pa ako neko ima pozitivna iskustva sa odredjenom markom/modelom

Nemam konkretnu preporuku, ali kod izbora bi trebalo da obratis paznju na sledece:

Kolika povrsina je u pitanju?

Ako je velika da li je neravna, pod nagibom i imas li drveca na njoj?

 -Ovo te pitam zato sto to utice da li ti je bolje da uzmes kosacicu (na 4 tocka) koje su za ravne terene

ili trimer/kosu koju sam nosis koje su prilagodljivije neravni i nepravilnim povrsinama.

 

Mislim svakako se covek snadje tako sam ja jedne godine kosio 20 ari pod vocem sa elektricnom kosacicom sever subotica, ali to zaista ne bih nikome preporucio, a i ja sam samo 3 puta to radio...

Link to comment

Nemam konkretnu preporuku, ali kod izbora bi trebalo da obratis paznju na sledece:

Kolika povrsina je u pitanju?

Ako je velika da li je neravna, pod nagibom i imas li drveca na njoj?

 -Ovo te pitam zato sto to utice da li ti je bolje da uzmes kosacicu (na 4 tocka) koje su za ravne terene

ili trimer/kosu koju sam nosis koje su prilagodljivije neravni i nepravilnim povrsinama.

 

Mislim svakako se covek snadje tako sam ja jedne godine kosio 20 ari pod vocem sa elektricnom kosacicom sever subotica, ali to zaista ne bih nikome preporucio, a i ja sam samo 3 puta to radio...

 

Za teren pod nagibom vredi pogledati samohodne modele zbog udobnosti rada, a čini mi se da su mi upućeni rekli da je za površine već preko 5 ari mnogo bolja benzinska od električne kosilice. 

Link to comment

Ono što sam ja primetio o biranju - ove "na točkovima vs. ove preko ramena" je da ove sa točkovima imaju ograničenje do koje visine je trava koju kosiš

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

ima neko preporuku za kosilicu za travu?

jedino znam da mi treba nesto vece, posto povrsina za kosenje nije bas mala

 

pa ako neko ima pozitivna iskustva sa odredjenom markom/modelom

ovako. 10 godina kosim plac od 27 travnatih ari. iako je dobar deo (10 ari) pod nagibom uspešno kosim sa vilidžer benzinskom kosačicom, model 360. sada se prodaje jača (460). kupi to, sa brigs - straton motorom obavezno. trebalo bi da ima podešavanje visine košenja pomoću poluge (sva 4 točka odjednom). zametno je raditi sa onom na kojoj se svaki točak posebno podiže. ova moja ima i korpu za travu, zgodno je kada se kosi oko kuće ili blizu bašte / cvećnjaka ali, ako kosiš redovno neku livadu kosi bez korpe. ja imam posebne pantalone za košenje jer trava piči ko luda po nogama.

 

s vremena na vreme, kada trava na kosini dobro izraste radim sa motornim trimerom. imam 5 godina neki AGM koji se dobro pokazao, nije skup a uzeo sam ga jer je bio jedini koji je imao šipku iz dva dela što je zgodno za transport. može u gepek.

 

električna kosačica je sranje ako treba da kosiš više od 2 3 ara. ppreporučujem ti vilidžer 460, trebalo bi da košta oko 25 - 26 hiljada. sretno ti bilo.

 

za samohodne sam čuo da su teške same po sebi i da je malo problematično što imaju jedan motor a rade 2 posla (kose i idu). no, nemam iskustva s tim.

Link to comment

te samohodne velike su zajebancija oko voćki, uopste to oko voća je meni najtezi deo, jer se treba zavuci, pa oko stabla pa ga jebi. tako da samohodnu samo ako je cistina.

i kad preraste trava onda je mozda lakse trimerom, jer ovako hoce da se gusi kosilica, pa ides na pola otkosa, pa zajebancija. znaci trimer ako neces da kosis na 15 dana nego dva puta u sezoni.

ima i oko sirine noza, jer ako je velik noz, (sirina otkosa) onda ako je dzombasto moras visoko da drzis noz, da ne zapinje.

sto se tice marki imam vilager trimer i radi ko sat, i delova (glave i sl.) i majstora ima svuda.

Link to comment

ovako. 10 godina kosim plac od 27 travnatih ari. iako je dobar deo (10 ari) pod nagibom uspešno kosim sa vilidžer benzinskom kosačicom, model 360. sada se prodaje jača (460). kupi to, sa brigs - straton motorom obavezno. trebalo bi da ima podešavanje visine košenja pomoću poluge (sva 4 točka odjednom). zametno je raditi sa onom na kojoj se svaki točak posebno podiže. ova moja ima i korpu za travu, zgodno je kada se kosi oko kuće ili blizu bašte / cvećnjaka ali, ako kosiš redovno neku livadu kosi bez korpe. ja imam posebne pantalone za košenje jer trava piči ko luda po nogama.

 

s vremena na vreme, kada trava na kosini dobro izraste radim sa motornim trimerom. imam 5 godina neki AGM koji se dobro pokazao, nije skup a uzeo sam ga jer je bio jedini koji je imao šipku iz dva dela što je zgodno za transport. može u gepek.

 

električna kosačica je sranje ako treba da kosiš više od 2 3 ara. ppreporučujem ti vilidžer 460, trebalo bi da košta oko 25 - 26 hiljada. sretno ti bilo.

 

za samohodne sam čuo da su teške same po sebi i da je malo problematično što imaju jedan motor a rade 2 posla (kose i idu). no, nemam iskustva s tim.

Jel ti trimer da koncem ili nožem?
Link to comment

i konac i trokraki nož su u kompletu. nit je 2.5 mm. kupio sam i kružnu testeru sa 80 zuba. zgodno je sečenje tankih stabala (5 - 6 cm u prečniku)

Link to comment

ima neko preporuku za kosilicu za travu?

jedino znam da mi treba nesto vece, posto povrsina za kosenje nije bas mala

 

pa ako neko ima pozitivna iskustva sa odredjenom markom/modelom

ja danas uzeo ovo:

 

http://peras.co.rs/products-page/kosilice-benzinske-bez-kosa/kosilica-farm-f-510-bs/

 

Za mojih 800-900 kvadrata, sasvim ok...

 

Mnogo mi lakše nego sa električnom, ono je bilo mučenje, ovo je skoro uživanje...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...