Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

Za potrebe koje si napisao preporuka za Oleo-Mac. Pre 13 godina u Turskoj kupljene električna i benzinska. Najjeftiniji modeli, ako se ne varam cene su bile 80, odnosno 130 evra. Carini nisam ništa prijavljivao.

 

Benzinska iskorišćena za krčenje starog voćnjaka, više od 50 stabala. Kada su trupci i grane prevezeni do kuće, onda je električnom sređeno na meru za ogrev.

 

Proteklih godina se koriste za organizovanje kupljenog ogreva u vikendici (oko 2 metera godišnje) i to naizmenično da ne zaribaju. Sve ovo vreme samo redovno čišćenje i održavanje, plus oštrenje lanca.

 

Inače za rezanje starog drveća nam je još tada traženo 500 evra, tj. 10 evra po stablu. To je i bio razlog zašto sam kupio pomenute. Em je posao završen i zasađen nov voćnjak, em  imam mašine da se s njima igram.

Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Gospodo majstori, potreban mi je savet: kupujem lančanu testeru. Ne treba mi motorna, hoću električnu, za okolokućne poslove, povremeno proređivanje voćnjaka itd... Amaterski, ništa profi. Vidim pristojnu ponudu i proizvođača i modela. Šta valja od svega toga?

 

Сутра ујутру,порани па бубањ поток.Има да бираш по ок ценама.

Link to comment

10 evra samo sečenje ili krčenje tj. vađenje panjeva?

 

....shit has hit the fan...

 

10 evra je bilo samo za sečenje stabla do panja i tranžiranje debla i grana za utovar na traktorsku prikolicu. A šta da radimo posle s panjem u zemlji?!

 

Kad sam doneo testere, platili smo nekom izbeglici 100evra da svako stablo potkopa pa smo ga traktorom obarali i posle seckali. Voćnjak se nalazi na obroncima Fruške gore iznad Erdevika, a vozilo se za Šid.

 

Prvi zasad voćaka je bio iz rasadnika u Čačku i Grockoj. Krenulo lepo i plodno, ali se kroz 6 godina sve osušilo, mi ih nismo prskali i napala ih neka boleščura.

 

Drugi zasad obavljen u kasnu jesen iz rasadnika u Novom Sadu. Dolazimo na proleće kad ono samo rupe u zemlji. Došla bagra i povadila ih! Verovatno već idući dan nakon što smo ih uboli u zemlju.

 

Treći zasad pre 3 godine u proleće ponovo iz rasadnika u Novom Sadu. Lepo napreduje, kruške i šljive su prošle godine lepo rodile sa krupnim plodovima. Kajsije i badem zezne mraz u martu, ali ne možeš protiv prirode. I 3 dunje stambolske koje sam prošvercovao vozom sa Bosfora su se lepo primile i već rodile.

Link to comment

@KnightLore

Hvala, nikad čuo za tu marku, obratiću pažnju

 

 

@Блок_64

Sve su iste™?

 

Pa nisu ali za ono sto tebi treba sto se kaze taj neki srednji kvalitet to je to.

Ako se ne varam prosli viken je prijatelj kupio na bubanj potoku enhelovu za 30 ili 40 evra polovnu.Sve radi sve ok.

Link to comment

djipalo, jebes testeru

uzmi nekog izbeglicu, daj mu kakvu matoru rucnu testeru i nek lagano struze za euro, dva

ako mu je malo, oteraj ga u kurac i nadji drugog. izbeglicu. sreca nasa, pa bar tih govana ima svako malo nova tura

 

ako ti je gadno da gledas izbeglicu u dvoristu, ti uzmi kakvog ciganina

Link to comment

djipalo, jebes testeru

uzmi nekog izbeglicu, daj mu kakvu matoru rucnu testeru i nek lagano struze za euro, dva

ako mu je malo, oteraj ga u kurac i nadji drugog. izbeglicu. sreca nasa, pa bar tih govana ima svako malo nova tura

 

ako ti je gadno da gledas izbeglicu u dvoristu, ti uzmi kakvog ciganina

 

jesi siguran? moja dilerka tresanja na pijaci kao poseban kvalitet proizvoda istice to sto ih nije dotakla ciganska ruka, kod nje beru samo srbinini.  :fantom:

Link to comment

Znate li nekog ko može da mi napravi gelender, mali, za 4 stepenika? Odnosno, trebaju mi dva stubića koja bi se prišrafila na betonsku osnovu i držala drvenu ili kakvu god ručku 

Link to comment

To sad i ja razmišljam. Jeste jednostavnije: dve konzole i drvena šipka. Videću sa komšinicom, da l' se slaže. Njen je zid.Verujem da hoće,

ona je matora pa će joj biti zgodno.

 

Ja to zbog ovoga

 

 

I preguram to i udjem u svoju zgradu. Sad, tu postoje 4 stepenika koja vode na nivo prizemlja a onda idu stepenici do mog sprata (prvog) koji imaju gelendere za razliku od ona četiri. I zakoračim na prvi od njih. Tehnika je. jednom nogom na stepenik, pa drugom na taj isti, pa tek onda sledeći.

I, kad sam zakoračio na drugi, i prešao i drugom nogom, odjednom su popustile. Skroz. Nisam pao, samo mi se dupe spustilo u neku kao čučeću pozu. Ali nisam mogao da se podignem. Jbt, ne mogu da ustanem, ne mogu da se podignem.

Nekih minut ili dva sam imao osećaj totalne jebene bespomoćnosti. Nije mi čak, u toj pozi, bilo lako da dohvatim telefon iz džepa, da pozovem nekoga da mi pomogne da ustanem. No, nekako sam uspeo da se prevrnem u sedeći položaj, noge kao da nisu bile moje, pa sam se malo odmorio i onda, psujući više nego što je prihvatljivo da se čak i ovde napiše, ipak uspeo da ustanem.

 

Stepenici do prvog sprata nisu bili problem, jer imaju gelender.

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment

ah, drvena sipka ... ako bas insistiras na plemenitosti i estetici drveta, ono svakako ide na osnovi od metala koja ide celom duzinom, mislim da  je najjednostavnije i najjeftinije da se celicna cev  odgovarajuceg oprecnika zavari za nosace koji bi se fiksirali za zid

Edited by Matilda Ivancic
Link to comment

10 evra je bilo samo za sečenje stabla do panja i tranžiranje debla i grana za utovar na traktorsku prikolicu. A šta da radimo posle s panjem u zemlji?!

Nama je čovek pokazao foru za panj, mada važi samo kada tu ništa nećeš saditi. Sekli smo orahe i kad ostane panj iskopaš šire zemlju oko njega ne duboko samo da može da priđe testerom i iseče ga ispod površine zemlje.  Zatrpaš i gotovo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...