Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Pomoć molim?Po svemu sudeći, riknulo napajanje na našem kršware-u. Mislili smo da uzmemo novo sa komplet kućištem, a nemamo pojma, pa da Vas zamolim za savet. Uzmite samo u obzir da nam treba što jeftinije moguće a da na nešto liči (tipično, jel' da?), te da se komp koristi samo za net, muziku, film te ZSNES i MAME. I da ne buči kao ovo staro (baš bi bilo lepo da je tiho), sa onim ventilatorom napred (čini mi se da je baš ovo).Eh da, trebalo bi biti veliko makar kao staro zbog 3 harda.Takođe, vredi li apdejtovati matičnu i procesor? Mislim, znam da vredi, ali hoće li me sve ovo sa još memorije koštati više od 70(ak) apoena? Razumite, em inače nisam nešto posebno platežno sposoban, em me stigla sudba u vidu crknute veš mašine i uplatnice zbog (nepravednog i ničim izazvanog) saobraćajnog prekršaja.Puno, puno hvala!

Link to comment

Pa, ako ne moras da menjas kuciste, nemoj. Pogledaj mozda neko LC power napajanje . Ja imam jedno i radi OK vec 3 godine na mnogo jacoj konfiSto se maticne & proca tice, uz njih bi morao da promenis jos par stvari, tako da... ili skupi jos par desetina evra, ili cekaj

Edited by nbg4ever
Link to comment

Ma kakva crna zasebna grafička, kao što rekoh, meni je krajnji igrački domet Yoshi's Island i Aladin. Šta preporučujete od cheapo ploča, procesora i memorije u tom slučaju?Vapadu hvala ovoliko!

Link to comment

Uh, to se menja stalno. U zadnje vreme, kada sam sklapao jeftinije konfe, izbor je padao na neki jeftini AMD i odgovarajucu plocu za 40ak evra. Procesor ces uglavnom naci svugde, a plocu moras da vidis sta imaju u ponudi. Neki Biostar, Gigabajt, sta znam... Ako sklapas sam, onda imas veci izbor.Na prvi pogled, ovako nesto

Naziv proizvoda: AMD Sempron LE 140 2.7GHZ Box AM3 64bitTip proizvoda: Procesori AMDCena: 2.900 din.Garancija: 3 godineNaziv proizvoda: GigaByte MA78LM-S2HTip proizvoda: Matične ploče AMDCena: 4.290 din.Garancija: 3 godineNaziv proizvoda: 2GB DDR2 Kingston, PC800Tip proizvoda: DDR2Cena: 2.670 din.Garancija: 5 godina
Link to comment

Ja sam uzo novu konfiguraciju:-procesor 80€ AMD Phenom 555 X2 black edition L3 cache ima, i mogu da se otključaju preostala 2 jezgra pa dobijem quad core po ceni od 80evara. Nisam ekstenzivno testirao još, jer se greje dojaja na 70 stepeni celzijusa kad se otključaju jezgra, pa mi treba bolji kuler. Ovaj kuler što se dobije uz procesor je smehotresan.-ploča 75€ neka Asus 880 čipset M4A88TM, microATX ali ima otključavanje i integrisanu grafiku-memorija RAM 30€ DDR3 kingston hyperx1600-napajanje 35€ LCpower 600wkućište, hard disk, dvd rezač, monitor i tastaturumiša čudesa uzo od starog kompai od ortaka kupujem Nvidia winfast 9800GT polovnu 50€. Hteo sam polovne 4870 ili 4890, ali one koštaju polovne sa garancijom od 80 do 100€ jači modeli, tako da...Nekada u budućnosti možda utopim ovaj 9800gt za 20,30€ i kupim polovan 5770.

Link to comment
Ja sam uzo novu konfiguraciju:-procesor 80€ AMD Phenom 555 X2 black edition L3 cache ima, i mogu da se otključaju preostala 2 jezgra pa dobijem quad core po ceni od 80evara. Nisam ekstenzivno testirao još, jer se greje dojaja na 70 stepeni celzijusa kad se otključaju jezgra, pa mi treba bolji kuler. Ovaj kuler što se dobije uz procesor je smehotresan.-ploča 75€ neka Asus 880 čipset M4A88TM, microATX ali ima otključavanje i integrisanu grafiku-memorija RAM 30€ DDR3 kingston hyperx1600-napajanje 35€ LCpower 600wkućište, hard disk, dvd rezač, monitor i tastaturumiša čudesa uzo od starog kompai od ortaka kupujem Nvidia winfast 9800GT polovnu 50€. Hteo sam polovne 4870 ili 4890, ali one koštaju polovne sa garancijom od 80 do 100€ jači modeli, tako da...Nekada u budućnosti možda utopim ovaj 9800gt za 20,30€ i kupim polovan 5770.
Ako sam dobro izračunao, za sve si pukao oko 270e.Verovatno novo?Za te pare si mogao da kupiš sledeće:Intel Dual core E6500 na 2.9ghz3 gb 1333 rama apacer nprAti Radeon 5570 sa 1GB ddr5 ramaGigabyte ploča, ne znam tačno koja500gb hddNeko Chinese kućište od 500w, + miš + tastaUzeo ortak, tera sve žive i mrtve igre na full podešavanjima. + 2 godine garancije na sve komponenteMožda i grešim, ali ja bih uvek uzeo novo, pa i do 50e skuplje, i/ili 10, 15% sporije.
Link to comment
APACER DDR3 2GB 1333MHz 2,000.00 Din. MSI 740GM-P25 4,600.00 Din. AMD Athlon II X2 250 4,940.00 Din.
- nema smisla ići na jeftinije od ove kombinacije... utvarina konfa je bolja jer je on dobio quad core uz to 9800gt je 50-100% brža od 5570 u zavisnosti od igre
Link to comment
Ako sam dobro izračunao, za sve si pukao oko 270e.Verovatno novo?Za te pare si mogao da kupiš sledeće:Intel Dual core E6500 na 2.9ghz3 gb 1333 rama apacer nprAti Radeon 5570 sa 1GB ddr5 ramaGigabyte ploča, ne znam tačno koja500gb hddNeko Chinese kućište od 500w, + miš + tastaUzeo ortak, tera sve žive i mrtve igre na full podešavanjima. + 2 godine garancije na sve komponenteMožda i grešim, ali ja bih uvek uzeo novo, pa i do 50e skuplje, i/ili 10, 15% sporije.
Svaka ta komponenta je inferiornija u odnosu na ovo što ja imam sada. 5570 je preslaba da bi terala nove direcrx11 igre, kao npr. Metro. Treba ti 5770 ili jače.
Link to comment

uzeo bih eksterni HDD/storage, po mogućstvu WiFi.realno, imam odličan desktop koji ič ne koristim od kad sam dobio službeni laptop, plus supruga njen laptop samo koristi.mašina zauzima mesto (pola sobe, neko Chieftec kućište-čudovište) i služi samo ko fajl server i priključak za štampač. greota.e sad.da li iko od forumaša ima neku preporuku?ja bih voleo da uzmem neku varijantu gde mogu i kasnije da dodajem/menjam HDDove. RAID bi takođe bio poželjan.video sam ovu zver: http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=270http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-sharespace-4tb-wda4nc40000e/comp_comp_hdd/26/1091jeste skupa. plus nikako da provalim da l' može da se kasnije dodaju HDDovi, posebno tako da pređu tih 4TB. malo sam dunster za hardver, pa je svaka pomoć dobrodošla.hvala unapred.

Link to comment
  • 1 month later...

Ne znam dal je pravi topic, al ne nadjoh bolji.Koliko kosta nov, sto jeftiniji a da ipak bude solidan, projektor. Ne razumem se u detalje, sem da je najvazniji deo lampa. Dovoljno je da moze da baci sa 4-5 metara na zid ili platno i da bude solidna slika.Hvala :)

Link to comment
Ne znam dal je pravi topic, al ne nadjoh bolji.Koliko kosta nov, sto jeftiniji a da ipak bude solidan, projektor. Ne razumem se u detalje, sem da je najvazniji deo lampa. Dovoljno je da moze da baci sa 4-5 metara na zid ili platno i da bude solidna slika.Hvala :)
Evo ti link, pa da vidiš okvirne cene...Koji je kakav, to već ne znam...
Link to comment
uzeo bih eksterni HDD/storage, po mogućstvu WiFi.realno, imam odličan desktop koji ič ne koristim od kad sam dobio službeni laptop, plus supruga njen laptop samo koristi.mašina zauzima mesto (pola sobe, neko Chieftec kućište-čudovište) i služi samo ko fajl server i priključak za štampač. greota.e sad.da li iko od forumaša ima neku preporuku?ja bih voleo da uzmem neku varijantu gde mogu i kasnije da dodajem/menjam HDDove. RAID bi takođe bio poželjan.video sam ovu zver: http://www.wdc.com/e...cts.aspx?id=270http://www.itsvet.co...omp_hdd/26/1091jeste skupa. plus nikako da provalim da l' može da se kasnije dodaju HDDovi, posebno tako da pređu tih 4TB. malo sam dunster za hardver, pa je svaka pomoć dobrodošla.hvala unapred.
Ja sam taj skok uradio pre par godina, kad sam presao sa veeelikog desktop-a na laptop. Odlucio sam se za Synology, model DS508 koji je sad vec malo zastareo, ali jos odlicno radi. RAID, 2x GigaEthernet, interface odlican, ima i sve sto treba za nas sto volimo da cackamo malo vise - OS je varijanta Linux-a.RAID savrseno radi, kad sam ga kupio uzeo sam diskove od 1TB, pa onda presao na 2TB, skroz bezbolno. Preporucujem. Danasnji modeli su jos bolji i brzi od ovog mog.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...