Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Ne bi trebalo da je previše, ali pitanje je da li ti se tu priča završava. Kuler je verovatno u toj kombinaciji? Da li treba da menjaš napajanje (ne zbog snage nego vrste konektora)?Edit: mada je bolje pitanje šta radiš ti sa tom mašinom? Možda za ono šta radiš nema neke razlike. Tj. možda bi više osetio prostim dodavanjem memorije ili uzimanjem nekog bržeg diska, nego što bi dodavanjem jezgara i sl.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

Ma razmisljao sam danas o tome bas, i kontam da mi ne treba. Hard mi je novi (Seagate od 500gb, kupljen za 33 evra a sad kosta 80, wtf :mellow: ), imam 4gb rama... nego vidim da igram samo ovaj jebeni haxball i da nikad vise necu igrati bilo sta drugo, tako da mi je ovo dovoljno valjda.P.S. Sto je hardovima tako skocila cena?

Link to comment
P.S. Sto je hardovima tako skocila cena?
Verovao ili ne, zbog poplava (tajfuna) na Tajlandu.Skenjana je fabrika koja proizvodi četvrt svetske potražnje nekih iznutrica za HDDove.Kažu da će ove cene ostati gore bar do polovine 2012...(polovina skoka cene je verovatno opravdana, a druga polovina je čisto "because we can")
Link to comment
Ma razmisljao sam danas o tome bas, i kontam da mi ne treba. Hard mi je novi (Seagate od 500gb, kupljen za 33 evra a sad kosta 80, wtf :mellow: ), imam 4gb rama... nego vidim da igram samo ovaj jebeni haxball i da nikad vise necu igrati bilo sta drugo, tako da mi je ovo dovoljno valjda.
Nemoj onda da bacaš pare. Kupovina novih stvari se dešava:1) kad ti to stvarno treba (tj. ti primećuješ sasvim jasno da to što radiš radi sporo)2) kada apgrejd donosi stvarno razliku, tj. ne da pljuneš silnu lovu za nešto šta je 15-20% brže (odnosno gde razliku primećuješ samo nekim benchmark programom, ali ne i u realnom radu)
Link to comment
jel bude pristojna slika preko toga?
Uzela sam na kraju taj TV Box Intex LCD IT-192 Full HD u prodavnici ComputerDream, nesto malo preko 3K din, i zadovoljna sam slikom (barem RTV1 posto sam ovih dana samo taj kanal i gledala, al i ostali su, dok sam ih pamtila/skenirala, delovali sasvim dobro) (imam SBB kabl). Ima daljinac, ima u sebi cak i zvucnike no ipak sam ubacila ove normalne da bi se uzivalo u zvuku; pamti kanale gde ih rasporedis - eto to su neke osnovne stvari. Meni je dakle bilo bitno da moze da ide direktno u monitor da se ne bih jebavala na kompu sa karticama. :]
Link to comment
Uzela sam na kraju taj TV Box Intex LCD IT-192 Full HD u prodavnici ComputerDream, nesto malo preko 3K din, i zadovoljna sam slikom (barem RTV1 posto sam ovih dana samo taj kanal i gledala, al i ostali su, dok sam ih pamtila/skenirala, delovali sasvim dobro) (imam SBB kabl). Ima daljinac, ima u sebi cak i zvucnike no ipak sam ubacila ove normalne da bi se uzivalo u zvuku; pamti kanale gde ih rasporedis - eto to su neke osnovne stvari. Meni je dakle bilo bitno da moze da ide direktno u monitor da se ne bih jebavala na kompu sa karticama. :]
Kako to funkcioniše, štekaš monitor sa tim TB boxom umesto sa kompjuterom? Ili idu nekako zajedno? :unsure:Ima li neko iskustva sa USB TV tjunerima? Imam neki prastari Winfast TV tuner (interni, PCI) koji ne mogu da nateram da radi na novoj mašini, navodno postoje drajveri za Win 7 x64 ali meni ne pomažu. Pa bih da ga zamenim što jednostavnije... a opet ne bih da kupim mačku u džaku <_<
Link to comment
Skenjana je fabrika koja proizvodi četvrt svetske potražnje nekih iznutrica za HDDove. Kažu da će ove cene ostati gore bar do polovine 2012...
Jula 1993 je izbio požar u jednoj od fabrika Sumitomo koncerna, ta fabrika je držala 60% svetske proizvodnje jedne komponente memorijskih čipova. Do izlaska Windows-a 95 cene memorije su bile stravično visoke.
Link to comment
Kako to funkcioniše, štekaš monitor sa tim TB boxom umesto sa kompjuterom? Ili idu nekako zajedno? :unsure:Ima li neko iskustva sa USB TV tjunerima? Imam neki prastari Winfast TV tuner (interni, PCI) koji ne mogu da nateram da radi na novoj mašini, navodno postoje drajveri za Win 7 x64 ali meni ne pomažu. Pa bih da ga zamenim što jednostavnije... a opet ne bih da kupim mačku u džaku <_<
Probaj drajvere sa ovog sajta.edit: ako ti ne reše problem, imaš na tv-cards.com messageboard, pa eventualno da im izložiš detaljno problematiku Edited by Garnirung
Link to comment
Kako to funkcioniše, štekaš monitor sa tim TB boxom umesto sa kompjuterom? Ili idu nekako zajedno? :unsure:
Kabl od monitora - umesto sto ustekas u komp - ustekas u TV box, to je sve. Pored VGA in/out ima jos razne ulaze, prilikom kupovine vidis sta ti sve treba, i pise uvek u specifikaciji.
Link to comment
pih, kanta... samo Leadtek, ostalo zaobilaziti u sirokom luku
Tako je!!!3 kartice i jedan externi Leadtek prosli kroz moje ruke...Jedna od njih zahtevala malo "igranja" sa drajverima ali sve OK!Capture do jaja bio sve hardverski...
Link to comment
Probaj drajvere sa ovog sajta.
Upravo sam te i probao ali ne pomaže, hvala :)Odustao sam od tog starog WinFasta, zato vas i pitam kakvi su ti USB TV tuneri. Ako nisu problematični, rado bih uštedeo PCI slot...
Link to comment

Preporuka za neko napajanje od 500-550w, a da nije kinesko i da nije mnogo bucno? Maksimalno sto mogu da dam je 30 ojra. Ovo moje je neko kinesko od 450, verovatno laznih, i kao sljaka dobro ali je prilicno bucno, pogotovo u prvih par minuta nakon paljenja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...