Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Ma, komplet menjaju sve ploče, sve se priznaje, o Intelovom trošku, zato i cene na 700 mil.$. Mada po svemu sudeći greška je mizerna, na nekim čipsetovim dolazi do nekakve degradacije funkcije poluprovodničkih elemenata pa se može desiti da u par godina dođe do usporenja sata portova za 5%, tako nekako...

Link to comment
Ma, komplet menjaju sve ploče, sve se priznaje, o Intelovom trošku, zato i cene na 700 mil.$. Mada po svemu sudeći greška je mizerna, na nekim čipsetovim dolazi do nekakve degradacije funkcije poluprovodničkih elemenata pa se može desiti da u par godina dođe do usporenja sata portova za 5%, tako nekako...
Piše na Wikipediji da su pogođeni samo SATA 3GB/s portovi. Da li se na njih kači nešto drugo osim HDD pošto u mojoj konfiguraciji imam SATA3 t.j. 6GB/s HDD?
Link to comment

Možeš da zakačiš štagod na sata3 a radiće svojom brzinom, standard je unazad kompatibilan :)Što znači da možeš i hdd i optiku na prva idva i miran si, ali ako već besplatno menjaju što ne zameniti.

Interestingly enough the problem doesn’t affect ports 1 & 2 on the 6-series chipset. Remember that Intel has two 6Gbps ports and four 3Gbps ports on P67/H67, only the latter four are impacted by this problem.If you’re a current Sandy Bridge user and want to be sure you don’t have any problems until you can get replacement hardware, stick to using the 6Gbps ports on your board (which should be the first two ports).
@rođa...hm...da:
I asked Intel how we’d know if we had a failure on our hands. The symptoms are pretty simple to check for. Intel says you’d see an increase in bit error rates on a SATA link over time. Transfers will retry if there is an error but eventually, if the error rate is high enough, you’ll see reduced performance as the controller spends more time retrying than it does sending actual data.Ultimately you could see a full disconnect - your SATA drive(s) would not longer be visible at POST or you’d see a drive letter disappear in Windows.
oj vejmoram da što pre odem odavde, sa ovog posla, već mi drugi put u mesec dana beže bitne informacije, i to baš bitne. Ne mogu da čitam više.
Link to comment
Možeš da zakačiš štagod na sata3 a radiće svojom brzinom, standard je unazad kompatibilan :)Što znači da možeš i hdd i optiku na prva idva i miran si, ali ako već besplatno menjaju što ne zameniti.
Znači mogu da iscimam ove kod kojih sam kupio konfiguraciju i oni će mi za dž zameniti ploču?
Link to comment

Jos izvlacim zivot iz starog laptopa, a u tome ce mi malo pomoci i ovo sto dobih kao reward od banke sto me deru godinama... Prilicno su zgodni, premda je tastatura malecka (malo su veci tasteri od laptopovih). Microsoft Arc mis & tastatura.

600dsc0001.jpg

Link to comment

Jedva pronadjoh, i to microsoft, iskuljucivo pouzecem, mada su mi za obe svugde govorili da ih nemaju duuuuuugo i da ne znaju kad ce dobiti, da dileri nesto zezaju, nempojma... Manje bih se iscimao da kupujem kilo plutonijuma... Hvala na savetima :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...