Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

@anon: nije-šećer-u-vodu, ako si je naložio, makar na računar, pošto se očekuje značajan skok eura (jal 120, jal 130) tako da si joj pristojnu sumu svakako uštedeo.@casper the friendly ghost sa nbg: aaaaa...eeeee....ehm....koje mašine???onako, dobar procesor, fina grafika i dovoljno rama, slabo napajanje, kućište i jeftina ploča, svakako će leteti u odnosu na, recimo, 3-4 godine stare računare više srednje klase, a u odnosu na djunte od pre 6 (setite se da tada nisu postojali DC) će biti kao worp10 u odnosu na tricikl.... so... u zdravlju ga koristio.

Link to comment

Kućište + napajanje: Frontier SI12A-BK/BK 500WMBO: MSI S775 P41-C31Procesor: Intel Pentium E5500Grafička: VGA VTX HD5450 Silent 1GB DDR3RAM: Memorija DDR3 2GB 1333 MhzHard disk: HDD WD 5000 AAKSDVDRW: DRW LG GH22NS50 Satavalja li ovo? s tim sto bi ja ipak bar 3gb memorije. ili ako ovo ne valja, moze li predlog otprilike za konfiguraciju od 300-350e

Link to comment

Ne vredi to 300-350e ako to pitas.....a i grafika je 64bit i još sajlent (hot?) i to VTX, to je, ako se sećam, powercolorov tier 3...Mislim da sam ranije nešto slično sastavljao...samo se nešto tripujem da je bilo nešto jeftinije...AMD Athlon II X2 255, 3.1GHz, 64bit Box GigaByte 770T-D3L2 x 2GB DDR3 Kingston PC1600 HyperX, KHX1600C9D3X1K2/4GSapphire ATI 5670, 512MB DDR5DVD+-RW Samsung SH-S223C SATALC Power ATX Midi Tower, 714B, 420W 12cm fan500GB Samsung HD502HJ SATA2, 7200pm, 16MB F3tu negde oko 350e

Edited by Vapad
Link to comment
Kućište + napajanje: Frontier SI12A-BK/BK 500WMBO: MSI S775 P41-C31Procesor: Intel Pentium E5500Grafička: VGA VTX HD5450 Silent 1GB DDR3RAM: Memorija DDR3 2GB 1333 MhzHard disk: HDD WD 5000 AAKSDVDRW: DRW LG GH22NS50 Satavalja li ovo? s tim sto bi ja ipak bar 3gb memorije. ili ako ovo ne valja, moze li predlog otprilike za konfiguraciju od 300-350e
Frontier... emocije rade. Ne mora Chiftec, ali bar LC Power bi bilo ok. Frontier je smeće smeća koje crkne posle godinu dve ili se zapali.
Ne vredi to 300-350e ako to pitas.....a i grafika je 64bit i još sajlent (hot?) i to VTX, to je, ako se sećam, powercolorov tier 3...Mislim da sam ranije nešto slično sastavljao...samo se nešto tripujem da je bilo nešto jeftinije...AMD Athlon II X2 255, 3.1GHz, 64bit Box GigaByte 770T-D3L2 x 2GB DDR3 Kingston PC1600 HyperX, KHX1600C9D3X1K2/4GSapphire ATI 5670, 512MB DDR5DVD+-RW Samsung SH-S223C SATALC Power ATX Midi Tower, 714B, 420W 12cm fan500GB Samsung HD502HJ SATA2, 7200pm, 16MB F3tu negde oko 350e
e to je dobra mašina. Samo umesto 5670, 5770 ili jače. Napajanje možda malo jače, 500w ili 600w,to je sad 35€ nije neka cena a puno znači, možeš da uglaviš starije kartice koje sišu struju, 4870 ili 4850.
Link to comment

ah, ali njegov budžet je tako ograničen :(Stavio bi ja AMD x3 i gigabajtovu (ili čak i biostar) 870 ploču i sata3 WD 500GB i 5770 vaporX te LC 914BII (600W - kakvih takvih) ali to je...bez problema 460e...

Link to comment
@casper the friendly ghost sa nbg: aaaaa...eeeee....ehm....koje mašine???onako, dobar procesor, fina grafika i dovoljno rama, slabo napajanje, kućište i jeftina ploča, svakako će leteti u odnosu na, recimo, 3-4 godine stare računare više srednje klase, a u odnosu na djunte od pre 6 (setite se da tada nisu postojali DC) će biti kao worp10 u odnosu na tricikl.... so... u zdravlju ga koristio.
E bas ta je masina. :)
Link to comment

E, jedno pitanjce, ako je neko stvarno probao, a ne na osnovu brojki i reviewa sa neta ...Šta je bolje:http://www.kingston.com/roroot/ssd/v100.asp (verzija od 64GB)ilihttp://www.patriotmem.com/products/detailp.jsp?prodline=8&catid=21&prodgroupid=178&id=978&type=17Mislim, vidim brojke, vidim šta se piše i o jednom i o drugom, vidim da je drugi skuplji 20€ (barem ovde), ali ako neko ima iskustva, značilo bi mi... Treba sebi kupiti nešto lepo za Novu Godinu... :)

Link to comment

hvala vapadu i utvari. ali, neke od tih preporucenih stvari nemam u ponudi koja mi je dostupna. postoji li neka kvalitetna alternativa, u istom cjenovnom rangu [prije svega za problematicne kuciste i graficku karticu]?

Link to comment

Juče sam se, silom prilika, ponovio i osvežio. Moju pregorelu ASUS GF8600 GT grafičku sam zamenio GAINWARD GTS 450 GS grafičkom, a dodao sam i 2Gb RAM (sada ima 4 Gb), i napredak je osetan. Sledeće na dnevnom redu je neki Quad Core i prelazak sa XP-a na Sedmicu, ovo prvo kada budem imao para, a ovo drugo kada budem imao vremena.

Link to comment
hvala vapadu i utvari. ali, neke od tih preporucenih stvari nemam u ponudi koja mi je dostupna. postoji li neka kvalitetna alternativa, u istom cjenovnom rangu [prije svega za problematicne kuciste i graficku karticu]?
Pa ne baš. Grafika možda, par hiljada skuplja a sporija, nVidia GTS 250 a veći problem su kućište i napajanje, da uzmeš neki bluberi od oko 2500 i najosnovnije NZXT 500W od oko 4K i doguraš sa grafikom na 400e...skineš Athlon 255 na 245 i staviš samo 2gb rama i imaš primetno sporiju mašinu za 350e...ne znam, nemam ideja.
Link to comment

olaksava li situaciju podatak da mi komp treba prvenstveno za rad u photoshopu, flashu i srodnim programima, dok mi igranje nije primarno [ono sto ja igram - FM2010 ionako radi i na 4 godine starom laptopu :D ]?

Link to comment
olaksava li situaciju podatak da mi komp treba prvenstveno za rad u photoshopu, flashu i srodnim programima, dok mi igranje nije primarno [ono sto ja igram - FM2010 ionako radi i na 4 godine starom laptopu :D ]?
Moj drugar se bavi fotografijom na FDU, glavna stvar za umetnike je - veran monotor! Za 3D rendering ili štagod, treba jaka 3d kartica, za 2d art- monitor, a kartica bilo kakva.Višesatno buljenje u isti mnogo je produktivnije ako je monitor dobar, ako ima verne boje, dinamički kontrast, ugao gledanja. Uglavnom S-IPS, C-IPS ili skup i dobar TN panel.Takođe i zavisi koje igre igraš: ako ćeš da igraš nešto starije (DX10), a bogami DX11 igara i nema toliko mnogo, onda ljudi rade sledeću stvar: kupe 4850 ili 4870 za 60-80€ i napajanje od 35-40€ 600w i to ti dođe kao jedna 5770 nova kartica.A 4850 tuče 5770 u 3dmarku i performansama u igrama. Tj. bolje starije a jače, nego novo a slabo.Mada ja to ne-gamerima ne bih preporučivao, jer je budućnost DX11. Sledeći Windows će sigurno tražti DX11 kompatibilnost.Nvidia je bezobrazna i pravi jedne te iste kartice(iste snage), koristeći isti procesor i arhitekturu kartice, samo sa 40nm proizvodnim procesom. Rebrandovano sve staro. A Fermi je preskup, greje se previše i nije dovoljno jak.
Link to comment
E, jedno pitanjce, ako je neko stvarno probao, a ne na osnovu brojki i reviewa sa neta ...Šta je bolje:http://www.kingston.com/roroot/ssd/v100.asp (verzija od 64GB)ilihttp://www.patriotmem.com/products/detailp.jsp?prodline=8&catid=21&prodgroupid=178&id=978&type=17Mislim, vidim brojke, vidim šta se piše i o jednom i o drugom, vidim da je drugi skuplji 20€ (barem ovde), ali ako neko ima iskustva, značilo bi mi... Treba sebi kupiti nešto lepo za Novu Godinu... :)
Evo mi ga upravo u mašini jedan, bio je pre nekog vremena i drugi. Bolji je drugi. Mada, i jedan i drugi će ti doneti značajno ubrzanje u odnosu na bilo kakav čvrsnik, prvi 9.87x a drugi 10x, nećeš pogrešiti šta god da uzmeš.
Link to comment
Evo mi ga upravo u mašini jedan, bio je pre nekog vremena i drugi. Bolji je drugi. Mada, i jedan i drugi će ti doneti značajno ubrzanje u odnosu na bilo kakav čvrsnik, prvi 9.87x a drugi 10x, nećeš pogrešiti šta god da uzmeš.
Hvala na odgovoru, i mislio sam da uzmem drugi... :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...