Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Idem sutra sa drugom da uzme komp, pa mi treba savet oko MB (sa integrisanom grafikom)/proc kombinacije. Klasicna office/internet masina, nece gurati nista zahtevnije. Mozda jedino da bude dovoljna za Win7.Cena bi trebala da bude oko 12500 ukupno. Ici cemo do Atoma, pa bi od te ponude treblo sklopiti nesto. AMD, Intel, Gigabyte,... ?

Link to comment

Zavisi sta ciljas: masina koju ces prvenstveno da nosas sa sobom, nesto sto ce 95% vremena biti portabilno od kauca do kreveta, nesto izmedju toga.Bas ti je danas izasao review ovoga http://www.benchmark.rs/benchmark-testovi/prenosni-racunari/test-acer-aspire-timelinex-5820tg.html . Meni je ta cela Timeline(X) od Acera zanimljiva, ali moze biti da ti treba nesto drugo. A i gornji je limit koji si naveo.

Link to comment

Laptop bi bio klasicna zamena za desktop racunar, samo sto bi se setao od radnog stola do stocica pored kreveta, ne bih ga nosao sa sobom, jer za to imam netbook.Malo citao na benchmark forumu, a tamo svako hvali svoga konja.

Link to comment
Novo pitanje...Zvucna kartica, Asus Xonar (DS) protivu Audigy SE? I koja je razlika izmedju raznih xonara (DS, D1, DPS, DSS, ...)?
Ovo je sa HI-FI topika:
Asus Xonar Essence STX, za one koji hoće da kače kompjuter na dobre zvučne uređaje. 124 dB SNR. Baca direktno u kantu za đubre sve Creative zvučne karte (osim, možda, EMU 1616, sutra ću ih direktno uporediti). Mada je EMU više mini kućni studio, samim tim je dosta skuplji.
Na kraju sam čiitavu priču završio tako što sam kupio Asus Xonar Essence STX. 126 SNR ubija. Ovo je sa Sterophile:
Summing up The Xonar Essence STX and Essence ST soundcards are by far the least expensive way of turning a PC into a genuine high-resolution audio source I have yet encountered. Neither the Essences' resolution nor their low levels of noise are compromised by having to operate in the electrically unfriendly environment of a computer chassis.
124, a ne 126 SNR. Creative nema karticu koja bi sa STX-om mogla i da pomisli da se poredi. O DS i ostalim ne znam ništa.
Link to comment

I, kako je gore u oblacima? Ladno? :D Lepo je citati o ovome, ali kartice koje ja trazim su 3-5.000 dinara. Pre svega me interesuje ima li velike razlike izmedju DSa i Audigy SEa ;)

Link to comment

Jasno mi je da kartice nisu u istoj klasi, ali ono sam bio napisao zbog toga što Asus i nije preterano poznat po zvučnim kartama, Creative je mnogo izvikaniji. U stvari sam taj DS hteo i ja da kupim (koliko se sećam imao je dobre recenzije), ali mi je neki tip bio dao na test STX, pa sam onda malo prekoračio budžet. Naravno, sve zavisi od potreba (tj. od opreme koja je iza kompjutera), meni je trebao dobar stereo.

Link to comment
  • 2 weeks later...
:lol: Bez monitora ?I bez tastature, miša i zvučnika.AMD Athlon II X2 250GigaByte 770T-D3L2GB DDR3 Kingston PC1333PowerColor ATI 5670, 512MB DDR5 (može i safir ali on ima onaj šugavi hajper memori (koji kao ne pravi problema ali opet) a powercolor, kako čujem, nema)500GB Samsung F3DVD+-RW Samsung SH-S223C SATALC Power 7011, 420W cca 32k dinži i da budeš hepiniže može ali da se uzme još jeftinija ploča, neka nesretna nv gt220 sa ddr3 memorijom i sempron le-140 valjda pa da se otključava....ali tu bi navukao najviše tri iljade a nije to ot. a A sa integrušama se ne bi igrao. Nemam pojma, ako neko ima ideju...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...