Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Šta znači "probijaju"?

Mis'im, kako se manifestuje to probijanje. Drugarica mi se žalila da joj probija zvučnik a ispostavilo se da se bas drajver odlepio od kutije pa je brujao i drndao. Zalepio sam ga i sve je bilo u redu. Isto tako, može komadić nečega da otpadne i da updne na nezgodno mesto pa da dodiruje membranu. To se isto čuje kao krčanje, brundanje, zujanje, probijanje..

 

Naravno, može da bude i gore, spaljeni kalemi, pocepana membrana. U tom slučaju, ne bih trošio pare na popravku.

Link to comment

Pustis muziku, a cuje se krcanje i zujanje iz zvucnika... ne,. nije moblni pored njega... nista slicno. Probao i youtube i mp3 i flack na svima se isto desavalo. Sad je nesto manje, posle restarta kompa, mozda se samo zatupeo nesto.

Link to comment

Zujanje je verovatno stvar izvora. Dakle, sredi komp. Ali krcanje može biti do zvučnika. Skini maske i proveri da li su svi drajveri čvrsto pričvršćeni. Protresi kutije i poslušaj da li se čuje da unutra nešto landara, mrda, skakuće. 

Link to comment

Zna li neko da li i gde u Beogradu može da se kupi PS/2 na USB adapter? Imam jednu odličnu PS/2 tastaturu koja mi skuplja prašinu kod kuće, a na poslu su mi dali neko govance koje samo što se ne raspadne i ima odvratan osećaj prilikom kucanja, pa bih ovu staru tastaturu nosio na posao.

 

Ako nema da se kupi ovako, da naručujem preko neta.

Link to comment

Ja sam jedno vreme tražio PS/2 to USB adapter, trebalo mi za lodžitehov trackball miš, na kraju naručio naručio uz jednu narudžbu, ali zanimljivo da je neka tastatura radila ali miš nije hteo preko tog adaptera...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Koliko para treba da se odvoji za neku solidnu gejmersku masinu (ono nista specijalno, da moze da tera sadasnje i mozda buduce graficki zahtevne igrice) i gde to moze da se nadje?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...