Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

za cene u srbiji ne znam, ali ovo je vec 2 generacije matoro

bila je ok kupovina dok nisu izasle nove 1050/1050ti (a u medjuvremenu, u toj klasi je bio i 950 od nvdidia, i stosta od amd.a, ali nijh ne pratim nesto posebno)

 

Znam da je (manje-više) matoro ali bi trebalo da se uklopi u moj skromni budžet.  1050 i slične su mi preskupe. Svakako će ovo biti bolje nego moja stara GTX 550

U ponedeljak bi trebalo da saznam stvarne cene pa ću odlučiti

 

rx 470/480, jeste osetna razlika u ceni ali vredi

 

Radeon/Ati iz jednog skroz suludog, besmislenog i  ličnog razloga temeljno bojkotujem. Jbg.

Link to comment

Eh pa zbilja jbg, pošto nvidia prilično nema sličnu ponudu u tom cenovnom rangu :(

 

Gtx 960 je tu negde sa cenom, ali rx je daleko bolja karta

 

edit - ja sam skoro platio rx470 230€, što se tiče full hd rezolucije otprilike možeš baciti pred nju šta god

Edited by Ruxin
Link to comment

Prvo da vidim koliko će ovo da mi cene. Nadam se solidnom popustu.

No, ako ne bude solidan, možda i Radeon bude opcija.

A možda dignem ruke od igrica i potrošim novce na pametnije stvari, i.e. drogu i sex

Link to comment

gde uzeti raspberry pi?

na digistore.rs je 6k dinara

Probaj sve, negde ćeš naći:

comet.rs

ebay.uk

ebay.de

aliexpress.com

 

Ja sam recimo našao nešto ovako

ili ovako:

comet.rs upit za Farnell katalog komponenti

a ima i rpi1 u bugara, još 1 komad, malo malo pa nestalo

 

Na sve što je ispod 50€ se ne plaća carina, ali bi trebalo da se plaća PDV.

Ali njih mrzi da obračunavaju PDV na stvari ispod 10$, pa onda nađu neku elektroniku pa lupe i carinu i PDV da nadoknade.

Carina ti je čudo.

Link to comment

da. 

 

moj iskreni savet iz iskustva sa mojim roditeljima - uzmi joj neki android tablet i bog da te vidi

(za $300 mozes da uzmes sassvim pristojan uredjaj)

 

za 300$ USD možeš i IPad da uzmeš, polovan

kineski tableti su oko 100$

samsung dobri preko 100$

Link to comment
  • 2 weeks later...

Potrebno za svakodnevni posao preko Skypea, internet, filmove i ostale dokone aktivnosti (bez igara). Da li je ovo, za te novce, dobra ponuda ili ima nešto bolje u sličnom cenovnom rangu?

Link to comment

Prijatelj ima, koristi za svakodnevnu zabavu i povremeno igranje. Sasvim zadovoljan.

Ne moze da se instalira nista osim Win10, mislim, ja nisam uspeo nista drugo.

Edited by zmanic
Link to comment

'Teo bi duznem neki 256 gb SSD za omatorelu Toshibu Satellite C655, i da ga bućnem u caddy umesto optike.

Na šta treba da obratim pažnju, u smislu, oćel' da radi SATA3 SSD u njojzi, ima li preporuka za proizvođača/model, obzirom da se lap ne gasi gotovo nikad, a restartuje se recimo jednom u dve nedelje?

Link to comment

'Teo bi duznem neki 256 gb SSD za omatorelu Toshibu Satellite C655, i da ga bućnem u caddy umesto optike.

Na šta treba da obratim pažnju, u smislu, oćel' da radi SATA3 SSD u njojzi, ima li preporuka za proizvođača/model, obzirom da se lap ne gasi gotovo nikad, a restartuje se recimo jednom u dve nedelje?

Ulazi na optici su u 99% slučajeva SataII, tako da ti to nije baš najbolje rešenje. Bolje ga stavi na mesto postojećeg, a postojeći uvali u cady...

 

Ja imam Samsunga i zadovoljan sam, imao sam i HyperX Kingstona, i on je bio OK... Sve će to da radi sasvim OK...

Link to comment

Ulazi na optici su u 99% slučajeva SataII, tako da ti to nije baš najbolje rešenje. Bolje ga stavi na mesto postojećeg, a postojeći uvali u cady...

 

Ja imam Samsunga i zadovoljan sam, imao sam i HyperX Kingstona, i on je bio OK... Sve će to da radi sasvim OK...

 

Čisto sumnjam da ta Tshiba ima bolje od SataII u bilo kom slotu. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...