Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Znači mogu da pazarim neki sporiji/jeftiniji, jerbo mi se isto fata, recimo Kingstonov SSDNow UV400? On je nešto oko 60ak jura, to mi je skroz kul...

Link to comment

Ček, MLC je lošiji (i jeftiniji) od SLC, right?

 

The main characteristic of MLC flash is its low price, but it suffers from higher wear rates and lower write performance compared with single-level cell (SLC) technology. SLC is faster and much more reliable -- but also more expensive -- and is featured in the best-performing storage arrays.

Edit, aha, ovaj Kingston je TLC, sad sam overio...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Ček, MLC je lošiji (i jeftiniji) od SLC, right?

 

 

Edit, aha, ovaj Kingston je TLC, sad sam overio...

 

Da se mnogo ne komplikuje, Samsung 850 Evo ako ti nije bitan svaki dinar ili taj Kingston/sličan ako jeste. :)

Link to comment

Ma nije (toliki) problem u 30ak ojra razlike u ceni, ali ako će SATA2 da čoukuje obojicu isto, onda valjda nema mnogo smisla kupovati skuplji, ne?

Msm, to je ipak lap star 4-5 godina, i ne očekujem bog-zna-šta...

Link to comment

Upravo to, SLC je najbolja varijanta, ali obično leži u skupljim ssdovima. MLC ima malo veći wear and tear, ali je cena povoljnija zbog pakovanja informacija (2 bita umesto 1). Nije to đubre, ima ih i u enterprise kategoriji proizvoda. TLC je najprostije podvrsta MLCa gde je triple pakovanje, tako da je još povoljnija cena i prosečna brzina, ali i još veći wear and tear. Trenutno je tržište preplavljeno njima. Prednosti ne možeš da iskoristiš, a negativne strane svejedno dobijaš. Zbog toga sam predloźio MLC za taj stariji lap - nađe se još uvek po ceni TLC-a, a trebalo bi da je malo dugovečniji. Pretpostavio sam da na SLC nećeš bacati pare.

Link to comment

:(

 

Sad tiho jecam, al' posle odoh da igram Witcher 3 na high podešavanjima. Valjda će me to utešiti.

 

:D

 

Enivejz, šta to znači, da mu je kratak vek, da je loš po karakteristikama, ili i jedno i drugo i treće.

Komp mi sad radi značajno bolje a platio sam ssd 60 evra.

Link to comment

 

Enivejz, šta to znači, da mu je kratak vek, da je loš po karakteristikama, ili i jedno i drugo i treće.

Komp mi sad radi značajno bolje a platio sam ssd 60 evra.

 

Znači da bitne podatke treba uvek da imaš i negde u bekapu, nikako samo na ssd-u. Doduše to važi i generalno za sve bitne podatke. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...