Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

Brat od ujaka bi da kupi neki laptop, vrlo pozeljno na rate. Studira japanski, treba mu tako malo za ucenje, znaci internet i osnovne stvari, mozda poneki od ovih obicnih programa tipa word i sta vec... Dajte neku preporuku, neka bude recimo oko 40 hiljada, gore dole koja hiljada.

Link to comment

Uh, moj kolega uzeo Asus X540la sa sasvim korektnom specifikacijom za surf i slične aktivnosti - i3 na 2ghz, 8gb rama, full hd mat 15.6"... za nekih 440 eur. I sve delovalo bajno dok nisam probao tastaturu i tačped, ajoj majko...

Link to comment

Ja kod laptopova gledam samo dve stvari: udobnost tastature i mat ekran. A to mora lično da se proveri jer nas ima sa razlicitim ukusima.

 

postoje li laptopovi s udobnim tastaturama otkad je lenovo presao sa ibm.ovih tastatura na one govnjive apple.ove?

(tj. koji su. meni je ibm/rani lenovo bio izvanredan, sve ovo posle je tanko, lagano, i nikakvo)

 

inace mega rant i za HP.ov dzojstik. 

kolko je ibm/lenovo dobar, toliko njihov beskoristan

Link to comment

Sestric hoce gamer komp... otprilike nesto ovako..dilema je procesor, a samim tim i ploca...

 

Verzija 1: i5 -4460 odgovarajuca ploca

 

RAM DDR3 na 1600 MHz ima, znaci ne treba mu

 

SSD 120GB eventualno 240GB + 1TB

 

Grafa se ne menja GeForce 1060 sa 6 GB .. neka...

 

Kuciste i napajanje koje bi sve to lepo guralo

 

Verzija 2

i5 6400 i odgovarajuca ploca.. ploca moze da bude i DDR3 da bi mogla da mu radi memorija koju ima, inace ima i trosak za DDR4...

 

 ostalo je isto

 

 

Nece da se bavi klokovanjem, znaci ne treba mu zver ploca od 100 i vise evra, moje skromno misljenje.

Sustina je da hoce da kupi skupu igracku i da ustedi gde god moze.

 

O grafickoj se ne pregovara :D

 

Izmena je velicina SSD i koji i5 procesor. Razlika u ceni izmedju 4460 i 6400 je smesnih 10e, a moze da dobije dosta

 

Neka preporuka. je dobrodosla...

Edited by Milosh76
Link to comment

Imaš ploče koje podržavaju i ddr3 i ddr4 memoriju, ili imaju slotove za obe vrste. Pošto taj eksperiment nije bio naročito uspešan sa ddr1/ddr2 kombinacijom (čitaj - loše performanse), ja bih na tvom mestu ipak prodao ddr3 i kupio ddr4. Ne moraš da se baviš klokovanjem da bi imao potrebu za skupljom pločom. Na većim imaš više PCI linija, više mesta za proširenja, itd.. Za oko 80-90 evra možeš da nađeš neku mikro atx ploču sa npr, B150 čipsetom. Sve zavisi od toga da li se i kada planira proširenje mašine. 

Link to comment

Ma sve ja to znam, ne bih u zivotu dao 900 evra za komp, pogotovo ne 300 evra za grafiku, ali decko je gejmer, njemu "treba"... I meni je pala neka b150 ploca napamet

I to za memoriju sam mu rekao, ali on zapeo... ne slusa :D

Link to comment

Probijaju mi moji Altec Lansing zvucnici, da li da se cimam sa nekim servisom ili da jurim neke druge?

 

Da li uopste u BG mogu da se nadju Altec Lansing osim na kupujemprodajem?

 

Nasao sam u WinWinu  Altec Lansing CIRCUS  , jel neko ima iskustva sa njima?

 

Koje zvucnike generalno preporucujete za 50-60e?

Edited by Milosh76
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...