Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

OK, onda. Ssd mi je samo za OS i instalirane igrice. 

Bitni podaci, tj. muzika,  su mi na hdd od dva Tb, i iskopirani na još jedan takav, kao backup.

Spremiću još jednu kopiju na trećem hdd-u, čisto da mogu da se hvalim paranojom. ;)

Edited by Bujodrag
Link to comment

Kad smo već kod bekapa...

Imam nekih 900 GB muzike, skoro isključivo u lossless formatu. Folder MUZIKA  i podfolderi: KLASIKA, JAZZ I ROCK. Jedan manji deo toga sad skoro da i ne može da se nadje na netu. Al' nije to problem. Problem bi bio, ako bi oba HDD-a umrla, što bih morao ponovo sve to da skidam, a to bi trajalo sto godina jer ne znam šta sve imam, koja izvodjenja, koja izdanja i tako to. Redovno slušam ali nonšalantno ne obraćam pažnju na tagove i koješta.

Postoji li neki programčić koji bi mogao da pregleda sadržaj foldera, popiše šta sve tu ima i napravi prosto tekst fajl u kojem bi bili nazivi foldera, vrsta fajlova i meta data, imena fajlova - pesama, fotki, cue fajlova, sve i tako to.

Kontam da bi mi, u katastrofičnom slučaju riknjavanja hard diskova, zako bilo lakše da ih ponovo napunim.

Link to comment

Samo se malo pripazi, to ce ti napraviti fajl od jedno cca. 20-40MB. Tako da nece biti najlaksi za otvaranje (i.e. nemoj dvaput dvoklik ako ne otvori iz prve). :D

Link to comment

Postoji li neki programčić koji bi mogao da pregleda sadržaj foldera, popiše šta sve tu ima i napravi prosto tekst fajl u kojem bi bili nazivi foldera, vrsta fajlova i meta data, imena fajlova - pesama, fotki, cue fajlova, sve i tako to.

Kontam da bi mi, u katastrofičnom slučaju riknjavanja hard diskova, zako bilo lakše da ih ponovo napunim.

 

Ja sam nekada koristio program WhereIsIT . Veoma dobro za pravljenje kataloga i medija i hardova, SSD ..... Da se iz njega ekstraktovati neki sadržaj, index .....

Dok nisam ukapirao, pre nekog vremena da i onako ne slušam više od hiljadu naslova i batalio katalogiziranje.

Džaba mi kubik medijuma kad samo skupljaju prašinu. Pustio, ponešto i preslušao i bilo mi žao da se baci ... trebao sam :(

Link to comment

Ja slušam dosta. Ponekad vrtim par albuma danima, al' ponekad prosto randomly otvaram foldere pa slušam šta god da je. U principu, ima jako malo albuma koji su samo jednom preslušani. No, ima mnogo više onih koje sam zaboravio pa se lepo iznenadim kad neočekivano naletim na njih. 

Link to comment

Ni to nije loša ideja. Ali, moram prvo da sredim foldere, torrent downloads je vrlo narastao, tokom godina, trenutno ima preko 400 Gb  :o

 

Samo jedan novoskinuti complete Betoven ima 27 gb a ne znam ni da li valja.

Edited by Bujodrag
Link to comment

 

Postoji li neki programčić koji bi mogao da pregleda sadržaj foldera, popiše šta sve tu ima i napravi prosto tekst fajl u kojem bi bili nazivi foldera, vrsta fajlova i meta data, imena fajlova - pesama, fotki, cue fajlova, sve i tako to.

Kontam da bi mi, u katastrofičnom slučaju riknjavanja hard diskova, zako bilo lakše da ih ponovo napunim.

 

Imas ovde par programa koji tako zvuce:

 

https://www.lifewire.com/free-music-catalog-software-2438480

Link to comment

Pre desetak godina na HiFi forumu imali smo neku akciju gde je skoro tera GB lossless muzike kružilo skoro dve godine Balkanom na tri HD od po 300GB. Uglavnom Jazz, Pop rock itd i razna audiofilska izdanja.

Skupili smo kintu, kupili hardove, jedan član je nasnimio svoju kolekciju, napravili spisak od dvadesetak članova i hardovi su kružili po tom spisku, jedno godinu dana dok se nisu vratili na početak. Dobiješ tri harda, imaš dve nedelje da presnimiš i narežeš šta ti treba, i šalješ dalje po spisku sledećem...

Od tada narasla je kolekcija kod mene na jedno 200 DVD-a (4.7GB) i jedno pola TB sadržaja koji je stalno na HDD.

Ako je neko zainteresovan za razmenu da odradimo razmenu sadržaja - kataloga trebalo bi mi neki dan da provučem ponovo sve kroz WhereIsIt, i da okačim na nekom cloudu sadržaje.

Ako je neko zainteresovan da pređemo u forum Muzika ?

 

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...