Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

  • 1 month later...

zelim samo da prijavim da ovaj app konzistentno daje (gotovo) ista merenja kao Nikon D5100. malo podeksponira na blestavim povrsinama.

 

LightMeter-Free.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Posle duge i burne veze sa Photoshopom u kojoj je bilo uspona i teških padova, juče sam prešao na Lightroom. 

 

Dajte neke dojaja presete :)

 

jel volis filmski efekat? buduci da cepas crno/belo, mislim da bi ti ovo leglo, u svakom slucaju mozes da probas. iskreno, ne znam kako se instalira u light roomu, buduci da ga nemam. pretpostavljam da je prosto.

 

vsco.co/film

Link to comment
  • 1 month later...

molim predloge za lokaciju, hitno: oronuli industrijski background, serija gotičarskih portreta, da nije daleko od centra i da se može otići na brzaka, po mogućstvu bez čuvara.

 

hteo sam Pamučni kombinat, ali tamo je ljubazni čuvar zaposlen samo preko nedelje, a meni odgovara samo sutra.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Nije mi pala na pamet, ne znam zašto. Pišem predlog, ajmo još!

 

Ima ih dosta, kad sa Pančevca siđeš tu, odma desno. Ne znam kako se zovu ta "mesta" al cela zona uz obalu deluje industrijsko-detroitski... barem meni kad prolazim kolima.

Link to comment

molim predloge za lokaciju, hitno: oronuli industrijski background, serija gotičarskih portreta, da nije daleko od centra i da se može otići na brzaka, po mogućstvu bez čuvara.

 

hteo sam Pamučni kombinat, ali tamo je ljubazni čuvar zaposlen samo preko nedelje, a meni odgovara samo sutra.

 

IMT? Ima čuvare ali se sećam da je moj drugar odavno pre hrista slikao u IMT-u. Otišao je direktno kod čuvara, objasnio im takva i takva stvar, častio ih kafom i slikao.

Edited by Utvara
Link to comment

bolje vaso pitaj cuvara, ja se ne bih zezao iako znam da su mnogi ulazili bez da pitaju istog i prosli su bezbolno. mislim da ne postoji napusten/oronuli objekat a da nije pod nekim vidom zastite - cuvar. 

Link to comment

pitanje:

 

moja najveca rezolucija je 3888x2592 [ne razmisljajte o tome da je raw i da moze da se razvuce] + 10 mega pixela

 

ono sa cime radim je 'visina' fotografije, odnosno '2592' i to je kocka. 

 

moje pitanje je sledece: ova visina fotke ako bi se naknadno povecala sa 2592 na 4000 + 300dpi za stampu, da li radim pogresnu stvar, tj. da li da ostavim 2592 i tako izvucem iz stampe najbolje sto mogu? u slucaju da je povecam na 4000 ne bih dobio nista, tj. mozda bih izgubio na kvalitetu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...