Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

oly e-pl2 meets tokina 60-300

 

iwivl5.jpg

 

nikad nisam koristio ovako jak tele pa nisam siguran sta da radim s njim (sem spijuniranja komsija ;) )

ideje/saveti?

 

skljocnuo par komada cisto da vidim da li / kako rade adapter i objektiv

rekao bih da za tele mora stativ, inace hoce da se bude mutno i razmrljano

 

takodje, imam utisak da na 300mm + max otvor blende nema neku posebno dobru ostrinu, i da bude nesto bolja kada se smanji blenda

da li se tripujem ili je ovo stvarno tako (nesto mi stoji u glavi da sam tako nesto procitao, nekad negde)

Link to comment

Ja ih imam par (te žižne daljine) i skoro ih nikad ne koristim. Međutim, u nedostatku bolje opcije, mislim da mogu doći korisno za portret (na žižnim daljinama 80-150mm i naravno sa maksimalno otvorenom blendom).

 

Tipično, mislim da su zumovi štetni za kvalitet fotografije, a što se tiče velikih žižnih daljina mesto im vidim u sportu i naravno fotografijama prirode.

Link to comment

Da li u BG stampaju fotografije sa C/B negativa u kolor masinama?

 

Imam razvijen film, ali mi trebaju fotke na papiru [ne pravim pitanje ako imaju plavu/braon etc. nijansu].

 

Posto imam samo par radnih dana, 29. i 30. decembra, koje bi ste mi mesto preporucili?

Link to comment

oly e-pl2 meets tokina 60-300

 

iwivl5.jpg

 

nikad nisam koristio ovako jak tele pa nisam siguran sta da radim s njim (sem spijuniranja komsija ;) )

ideje/saveti?

 

skljocnuo par komada cisto da vidim da li / kako rade adapter i objektiv

rekao bih da za tele mora stativ, inace hoce da se bude mutno i razmrljano

 

takodje, imam utisak da na 300mm + max otvor blende nema neku posebno dobru ostrinu, i da bude nesto bolja kada se smanji blenda

da li se tripujem ili je ovo stvarno tako (nesto mi stoji u glavi da sam tako nesto procitao, nekad negde)

 

 

Kupi dobar stalak (dobar!!!) i fotkaj mesec i portrete.

 

Iz ruke je ovaj objektiv uglavnom neupotrebljiv, sem po dnevnom svetlu.

Link to comment

Da li u BG stampaju fotografije sa C/B negativa u kolor masinama?

 

Imam razvijen film, ali mi trebaju fotke na papiru [ne pravim pitanje ako imaju plavu/braon etc. nijansu].

 

Posto imam samo par radnih dana, 29. i 30. decembra, koje bi ste mi mesto preporucili?

 

 

 

Prave u Staklencu, na trgu republike, prvi sprat.

Link to comment

Kupi dobar stalak (težak!!) i fotkaj mesec i portrete.

 

Iz ruke je ovaj objektiv uglavnom neupotrebljiv, sem po dnevnom svetlu.

+1

i onu žicu za okidanje

Link to comment

ovo bih mogao da postavim i na filmu, ali je vise za ovaj pod-forum 'fotografija'.

 

finding vivian maier [2013] ne znam da li ste spominjali ovaj film, ako niste pogledali, obavezno to uradite, jer film otkriva mnogo stvari vezano za ovu zenu koja se izmedju ostalog u slobodno vreme bavila fotografijom. film jeste o tome, ali dotice i neke ili mnogo vise u odnosu na nju samu. meni je sada slika kompletirana kada je ona u pitanju.

 

samo da naglasim, ovaj film nema neku dubinu fotografske filozofije, vise je nacin da se doticna vivian maier upozna.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...