Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

naravno u poslednjim sekundama boravka na moru zabagovao mi se canon S100kad upalim kameru daje porukulens errorwill shut down automatically restart camerapritom se ne gasi automatski i nece da uvuce objektiv, to uspevam samo ako pritisnem dugme za pregled fotografija. dugme on/off postize da objektiv krene da se uvlaci a onda na pola se vrati nazadpretpostavljam da ce morati ciscenje mada je nisam vucarao po pesku i prasini, jedino sam hvatao masnim rukama od ulja od suncanja mada daleko od objektiva, ali sad mogu da se zalim do prekosutraposlednji put kada su mi cistili S90 uzeli su mi 50e na slaviji u onom servisu u TC pored meka. da li neko zna nekog ko ovo moze da sredi a a ipak ne kosta bezumno, sto mi se realno cini za kameru koja nova kosta 120-140e sada....

Link to comment
  • 3 weeks later...

Možda je vreme za KDP-Fotografija?970522_315089378628094_1142753372_n.jpg

Niz pojedinačnih kratkih tekstova, pod zajedničkim nazivom VODIČ KROZ SVETLOPISE ŽUDNJE, napisao je publicista Dragoslav Bokaninspirisan fotografijama Ljubiše Tešića, sa nedavno održane izložbe pod nazivom PROVOKATIV u Galeriji “Singidunum”.KUŠNJADa bi kušnja (po Evinom prototipu) to zaista i bila, ona mora da se sastoji od tačno tri stvari, od:1) ZABRANJENOG PLODA JABUKE IZ RAJSKOG VRTA,2) NEVINO-ZAVODNIČKOG POGLEDA i3) PRIVLAČNOG, MLADOG I GOLOG ŽENSKOG TELA.Ako nije “zabranjeno voće” u pitanju, to onda nije ona prvobitna i bezbroj puta do sad ponovljena kušnja neoprezne radoznalosti čoveka pred ponuđenom mogućnošću smelog i privlačnog kršenja stroge zabrane; ako odmah tu nad jabukom (simbolom plodnosti, prepunoj semena) ne lebdi onaj neodbranjivo-zavodnički, fatalni osmeh u pogledu najpoželjnije partnerke, to ne može da bude arhetipski prizor kušnje; a ako ispod tog pogleda i svud uokrug oko pružene ruke sa jabukom nema golog i zmijoliko-gipkog ženskog tela, ni tada se ne može sastaviti to “kušačko trojstvo” ove crnomagijske situacije, prve takve u ljudskoj istoriji.Uostalom, vreme i počinje da teče, curi i traje tek od tada – od trenutka kada će (na ovoj fotografiji nevidljivi) Adam uzeti jabuku iz Evine ruke i onda je slobodno i odlučno zagristi, željan nečeg potpuno novog i sasvim drugačijeg (spreman, ako treba, i da strada zbog privlačnosti ovog slatkog i ovako slasnog iskušenja).
Link to comment
  • 2 months later...
Zna li neko kada je foto-berza u staklencu? KapetaneM?
Ne znam, izgleda da smo jesenju propustili, mozda u decembru?Na pretprosloj sam kao napravio uspesan dil sa zamenom exactinog objektiva za nikonov i naravno uzeo neispravan.
Link to comment

Pa i ja znam samo da idu kvartalno, po godišnjim dobima, moguće je da će biti u decembru, bila je u septembru, pre u maju..Ali izbezobrazili su se, nema više objektiva za male pare, čak i M42 skaču li skaču, a primećujem da analogija opet ulazi u modu, tj poskupljuje

Link to comment

Od koje knjige treba krenuti za upoznavanje sa osnovnim principima fotografije?Znaci da se ne koristi ono auto na aparatu, vec da se zna kad, kako i po kom principu "okretati tockic".

Link to comment
Od koje knjige treba krenuti za upoznavanje sa osnovnim principima fotografije?Znaci da se ne koristi ono auto na aparatu, vec da se zna kad, kako i po kom principu "okretati tockic".
probaj sa ovim :s_u:editkrajem decembra u staklencu će se održati foto-berza, dešava se da ima svakavih knjiga, pa i tih za početnike. svakako bih potražio foto priručnik i(ili) sve o fotografiji i fotografiranju od John Hedgecoe-a. a imaš i bezbroj različitih knjiga i časopisa na tu temu u piratskoj luci™ Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...