Jump to content
IGNORED

Fotografija - Razno


jms_uk

Recommended Posts

Nemam neke umetnicke aspiracije, mada ako me ubedi neka modelsica kao ove indijeve  :naughty:

 

hocu da napisem koju o tom famoznom nude modelingu jos od kad je indi okacio one fotke, samo mi se cini da je to vise za ovaj topik nego za onaj drugi. btw, vlado, koristim ovaj tvoj post samo za nadovezivanje, posto se pominje to 'ubedjivanje' :).

 

prvo ovako, pricam samo o mom iskustvu i dozivljaju iz mog ugla. mene je to prvo zainteresovalo negde 2009, sto iz radoznalosti/experimentisanja, a sto iz razloga sto ja inace ne vidim nista skandalozno u nagom telu, pa ono, lead by example, ili sta li mi se vec motalo po glavi. jedna od najboljih slika iz tog perioda je ova: 

 

 

3bt.JPG

 

 

u principu, moj dozivljaj je da kad i fotograf i model znaju sta zele od photoshoota, onda nema neke razlike izmedju nude i 'obucenog' modelinga. ako tokom slikanja mora da padne bilo kakvo ubedjivanje - to jednostavno ne radi i to se vidi na slikama. druga stvar koja mora da postoji je ili apsolutno poverenje, ili neka vrsta pisanog ugovora, cak i kad je modeling for free. npr., ja sam posle svakog slikanja isla kroz stotine otstampanih fotografija i parafirala svaku za koju je fotografu bilo dozvoljeno da je dalje koristi. desavalo se da mu od stotine slika odobrim ~30, ali jbg, tako to funkcionise. takodje, za mene pravi veliku razliku da li je photoshoot vani ili u studiju, iz prostog razloga sto sam ja uzasno self-conscious kad me neko slika (obucenu ili u toplesu - ne pravi razliku :D ) a tu se vrzmaju neki ljudi i radoznalo gledaju. meni je studio uvek bio najopustenija varijanta. 

Link to comment

 vlado, koristim ovaj tvoj post samo za nadovezivanje, posto se pominje to 'ubedjivanje' :).

:)

 

Ja samo da kazem da sam otkazao Nikona i postajem Canonovac, a konacna odluka je EOS 700D. Uz njega ide i kit 18-135mm. 

Znaci mi koliko-toliko jaci zum, a ima i touch screen  :blush: Plus, dosta stvari mogu da se podese u live view, sto meni gusteru dodje bas handy... i tako

Link to comment

u principu, moj dozivljaj je da kad i fotograf i model znaju sta zele od photoshoota, 

 

... jasno, kao i za svaki drugi rad sa modelom mora da postoji jasan koncept. 

 

btw. odlican akt (tek pri kraju citanja posta provalio da nisi fotograf nego model :isuse: )

Link to comment

Zezam, naravno.

 

Meni, kao i sve dobre stvari, sve stvar trenutne inspiracije i spontanosti. Posle proberes kroz stotine snimaka i srecan si ako ima ikakve fotke da valjaju. Mislim, stvarno valjaju. Mislim, lako je tehnicki biti korektan i imati nekakvu ideju sta hoces, to jos nije ni pola dobre fotke. Recimo, juce sam FB grupi Balkan Noir video fotku koja me je bas duboko dodirnula. Okacicu fotoaparat o klin kad i ako ikad snimim bilo sta sto je tako dobro. A ne verujem da je autor imao koncept, ko zna doduse... ne znam ni ko je autor.

 

balkannoir.jpg

Link to comment

Ovo je odlicno ali kao da zeli da pobegne od fotografije, vise lici na litografiju. Neki poseban proces razvijanja, mada jako dobar

 

Btw sto se koncepta tice ja govorio o fotosutingu. Naravno da se hejmija pojavi u studiju ali treba imati koncept definitivno, pa makar ga i promenio u toku snimanja

Edited by Caligula
Link to comment

... jasno, kao i za svaki drugi rad sa modelom mora da postoji jasan koncept. 

 

btw. odlican akt (tek pri kraju citanja posta provalio da nisi fotograf nego model :isuse: )

hoces da kazes da si iscitao onoliki post misleci da sam fotograf? :lol:   :wub:

 

da, naravno da uvek treba da postoji jasan koncept, samo je nude modelling, rekla bih, malo osetljiviji na nejasnoce u konceptu, tj. vrlo lako moze da se pokvari atmosfera. 

Link to comment

da, naravno da uvek treba da postoji jasan koncept, samo je nude modelling, rekla bih, malo osetljiviji na nejasnoce u konceptu, tj. vrlo lako moze da se pokvari atmosfera. 

 

... ako verujemo Helmutu, kod akta atmosfera u studiju/na shutingu treba da bude poprilicno tehnicka, jasna, precizna i hladna.

Edited by Caligula
Link to comment

Btw sto se koncepta tice ja govorio o fotosutingu. 

 

Jasno je bilo, ja skrecem temu na ono sto me vise zanima, a to je dobra fotografija.

 

EDIT.

... ako verujemo Helmutu, kod akta atmosfera u studiju/na shutingu treba da bude poprilicno tehnicka, jasna, precizna i hladna.

 

Ne slucajno, njegove fotke su upravo takve. Mislim, lepo je ko voli.

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...