Jump to content
IGNORED

poslepraznično dijetetisanje


mammy two shoes

Recommended Posts

  • Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    39

  • ivy

    28

  • ljakse

    21

  • mammy two shoes

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

kilaza nija vazna, nego kolicina masti u telu.

mož biti da je to

 

mislim, realno nemam ja stvaran problem, samo bih volela da mi stomak izgleda drukčije nego što izgleda

ali me jeste iznenadila tablela

Link to comment

, a koja se bazira na proteinima i na maslinovom ulju, bez jaja i slanina.... dakle  telece meso, belo meso, morska riba, bifteci, zeleno povrce, salate, obran sir, surutka...bez hleba, secera, sa smanjenim vocem, cak bez kuvane sargarepe, zeleni, kuvane cvekle i sa smanjenim mlecnim proizvodima i odredjenim masnocama. i po meni je to ok, malo mi je bzvz kad ivi svima preporucuje jaja i slaninicu, a i ja sam sigurna da za neke ljude, koji su genetski predisponirani za neke bolesti koje mozda i nisu ispoljene, to nikako nije korisno... 

 

 

ishrana sa visokim proteinima je losija po zdravlje od onoga sto ja svima preporucujem,...jer proteini su gradivni element a njemu su tu ukinuli oba energetska..omg..i ne dobijaju se srcani problemi od masnoca .

Link to comment

Videh u statistikama bloga da dosta saobraćaja dolazi sa ovog foruma, pa reko' da vidim šta se dešava. :)

U svakom slučaju, samo da vas pozdravim. I ako treba neka pomoć ili razjašnjenje, tu sam.

Čitamo se! :thumbup:

Link to comment

ishrana sa visokim proteinima je losija po zdravlje od onoga sto ja svima preporucujem,...

 

Imas neki izvor? Ja kad sam citao pre neku godinu, nailazio sam samo na podatke da su neka istrazivanja pokazivala da kod visokoproteinskih dijeta postoji mogucnost povecanog rizika od dobijanja raka, ali ni jedno istrazivanje nije to nedvosmisleno dokazalo i stoga se taj zakljucak ne moze doneti. 

Link to comment

Videh u statistikama bloga da dosta saobraćaja dolazi sa ovog foruma, pa reko' da vidim šta se dešava. :)

U svakom slučaju, samo da vas pozdravim. I ako treba neka pomoć ili razjašnjenje, tu sam.

Čitamo se! :thumbup:

 

velkam.

 

dodji gore na kardio i teretanu da nam drzis casove. :)

Link to comment

velkam.

 

dodji gore na kardio i teretanu da nam drzis casove. :)

 

Mislim da se saaaaasvim dobro snalazite. :)

 

Uostalom, ja od kardia bežim kao đavo od krsta, tako da ne bih da si dižem pritisak bez preke potrebe. Što bi rekla Jen Sinkler, moj kardio je to što dižem tegove, ali brže.

Link to comment

Ne zamerite ako ponavljam nešto što je već napisano, nisam stigla da pročitam celu temu, ali samo bih par reči o studijama.

 

Mislim da je veoma bitno da jasno razgraničite da nisu sve studije iste. Postoje ozbiljne studije, poput kliničkih, koje traju godinama, a postoje i tzv. obzervacione studije, koje se mahom oslanjaju na ankete i statistiku. Za razliku od kliničkih studija koje imaju daleko veći značaj i impact jer utvrđuju kauzalnost (tj uzročno-posledičnu vezu između dve pojave), obzervacione studije najčešće ukazuju na korelaciju, te se mogu interpretirati onako kako je nekome volja.

 

Upravo to pozivanje na studije koje su manjkavo urađene (ili su obzervacione, ili je metodologija loša, ili je mali uzorak itd.) je tipično za advokatisanje određenih "food" pokreta, kao što su veganstvo, low-carb, paleo ili kakogod. U najvećem broju slučajeva, u pitanju je običan "cherry picking", tj čitamo studiju i citiramo ono što ide u korist našem razmišljanju, a ignorišemo ono što nam se ne dopada.

 

Ili, da to sublimiram u jednoj rečenici: propagirati da je određena grupa namirnica loša ili zla je pogrešno, naučno neutemeljeno i potencijalno opasno po zdravlje. I još jedna rečenica bonus: ako nama neki način ishrane odgovara, ne znači da je on jedini ispravan.

 

;)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...