Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

ili o kolonizaciji ili o americkoj spoljnoj politici?meni se cini da avatar zaista postaje velika rorsahova mrlja.
napravila sam tautologiju, jel to? ne znam sta je velika rorsahova mrlja? btw, posto sad citam sta ste sve ovde pisali, negde sam naisla na to da po tvom misljenju, u filmu nema religije, tacnije panteizma. zanimljivo...oni plemenski rituali su znaci bili naucnog karaktera...?
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

napravila sam tautologiju, jel to? ne znam sta je velika rorsahova mrlja? btw, posto sad citam sta ste sve ovde pisali, negde sam naisla na to da po tvom misljenju, u filmu nema religije, tacnije panteizma. zanimljivo...oni plemenski rituali su znaci bili naucnog karaktera™...?
rituali su interfejs sa Pandorom, download/upload.
Link to comment
napravila sam tautologiju, jel to? ne znam sta je velika rorsahova mrlja? btw, posto sad citam sta ste sve ovde pisali, negde sam naisla na to da po tvom misljenju, u filmu nema religije, tacnije panteizma. zanimljivo...oni plemenski rituali su znaci bili naucnog karaktera...?
jesu i objasnio sam zasto sam to napisao. tzv. klarkov postulat o visokoj tehnologiji. nije tautologija vec naprotiv mislim da kolonijalizam i americki intervencionizam nisu isto. rorsah. film je nastajao toko 14 godina a prvu ruku kameron je napisao jos tokom 80tih. sam kameron je o filmu izjavio ovo (ako je to bitno):
With Avatar, I thought, Forget all these chick flicks and do a classic guys’ adventure movie, something in the Edgar Rice Burroughs mold, like John Carter of Mars—a soldier goes to Mars,” Cameron told me. “Of course, the whole movie ends up being about women, how guys relate to their lovers, mothers—there’s a large female presence,”
inace, ja zaista nemam nameru da te teram da ti se dopadne film. sto se mene tice mozes da se opustis.@ajant23: volim crtice, sta cu.http://www.youtube.com/watch?v=-P_PglKfvpc Edited by kim_philby
Link to comment

Kima je jako teško razumeti, on je - kako da kažem - svojim izražavanjem jako teško razumljiv širim narodnim masam.Ali mislim da on ovo govori po pitanju Avatara: "Pokazalo se da je krajnje teško suzbiti mit iznutra: jer ono što činimo da bismo se njega oslobodili, iznenada postaje i samo plen mita: mit uvek može u krajnjoj liniji da znači otpor koji mu se pruža. Možda se najuspešniji borimo protiv mita ako i njega mitifikujemo, ako proizvedemo veštački mit: taj iznova sazdani mit predstavljaće pravu mitologiju."

Edited by Ajant23
Link to comment

Ma, to ti pričam, kao i ono Brehtovo da su nacisti ponizili rat... Sad će ljudi da mu čitaju drame, ovako ga preko intervjua jednostavno odmah shvate...

Edited by Ajant23
Link to comment
Ali mislim da on ovo govori po pitanju Avatara: "Pokazalo se da je krajnje teško suzbiti mit iznutra: jer ono što činimo da bismo se njega oslobodili, iznenada postaje i samo plen mita: mit uvek može u krajnjoj liniji da znači otpor koji mu se pruža. Možda se najuspešniji borimo protiv mita ako i njega mitifikujemo, ako proizvedemo veštački mit: taj iznova sazdani mit predstavljaće pravu mitologiju."
ili jezikom masa - HYPE!( a to za brejhta nimalo nije bez djavla, misim, jasno je, mada je breht generalno bzvze tip...)ovaj topik je nesto najsmesnije sto se pojavilo na ovom forumu. ko obdaniste za patkomere. ti si ruzan, ti nisi cito ovo, smaras, nepismen si! pokazi diplomu pa da razgovaramo! Edited by fancy claps
Link to comment
Kima je jako teško razumeti, on je - kako da kažem - svojim izražavanjem jako teško razumljiv širim narodnim masam.
ja sam mislio da crtace svi vole i razumeju.
Ali mislim da on ovo govori po pitanju Avatara: "Pokazalo se da je krajnje teško suzbiti mit iznutra: jer ono što činimo da bismo se njega oslobodili, iznenada postaje i samo plen mita: mit uvek može u krajnjoj liniji da znači otpor koji mu se pruža. Možda se najuspešniji borimo protiv mita ako i njega mitifikujemo, ako proizvedemo veštački mit: taj iznova sazdani mit predstavljaće pravu mitologiju."
naprotiv. meni izmice ta mitoloska dimenzija filma kao ljudske delatnosti. sto se mita tice uvek sam mislio da 'dok ima i jednog prosjaka bit ce i mitova'.da li zelis reci koga si citirao?
Link to comment

sad nesto razmisljam potreban je veliki trud da se naprave toliko izrazito crno-beli likovi kao u Avataru.osim ako se u nastavcima ne ispostavi [po Lukasu] da je pukovnik otac marinca.bice tu jos jeftine zabave.

Link to comment
da li zelis reci koga si citirao?
Sad već smaraš...Pre nekoliko strana si ovde tvrdio za sebe da si strukturalista, a sad kao ne prepoznaješ citat. I, to ti koji stalno nešto citiraš. :isuse:
Link to comment
Sad već smaraš...Pre nekoliko strana si ovde tvrdio za sebe da si strukturalista, a sad kao ne prepoznaješ citat. I, to ti koji stalno nešto citiraš. :isuse:
pa moram da te smaram. vracam uslugu :Dedit: ne kapiram oklen ta mrznja spram brehta? Edited by kim_philby
Link to comment
sad nesto razmisljam potreban je veliki trud da se naprave toliko izrazito crno-beli likovi kao u Avataru.osim ako se u nastavcima ne ispostavi [po Lukasu] da je pukovnik otac marinca.bice tu jos jeftine zabave.
lukas, ni sa najotvorenijom diznom, ne može nikad da smisli što može kameron. no, ja to već neću gledati (ako bude tog nastavka).
Link to comment
edit: ne kapiram oklen ta mrznja spram brehta?
Naravno, nemam nikakve mržnje, ali pričati sa tobom čini mi se da se stalno svodi na zamene teza i podmetanja... :D Ne kapiraš što Breht, ne kapiraš šta je PUKS citiran iz Čonkina koji stoji u tvojoj replici na koju ti odgovaram, ne kapiraš citat jednog od najuglednijih strukturalista a sam kažeš da pripadaš strukturalistima i upravo citirano i sprovodiš u delo na ovom topicu...Ti si demagog, čoveče. Ti si mangup iz sopstvenih redova...
Link to comment
Naravno, nemam nikakve mržnje, ali pričati sa tobom čini mi se da se stalno svodi na zamene teza i podmetanja... :D Ne kapiraš što Breht, ne kapiraš šta je PUKS citiran iz Čonkina koji stoji u tvojoj replici na koju ti odgovaram, ne kapiraš citat jednog od najuglednijih strukturalista a sam kažeš da pripadaš strukturalistima i upravo citirano i sprovodiš u delo na ovom topicu...Ti si demagog, čoveče. Ti si mangup iz sopstvenih redova...
nije mi jasno zasto me stalno optuzujes za 'podmetanje' i 'zamene' teza? ja se s tobom malo salim kao i ti sa mnom. barem ja tako mislim.hvala na ovome da sam mangup ali ja zaista nisam procitao sve sto je breht ikada napisao a kamoli rekao a kod strosa nisam otisao dalje od tuznih tropa i divlje misli.edit: btw, za citat sam pomislio da je neko deridino citanje levi strosa pa sam se uplasio da oces da me raskrinkas kao postmodernistu :D Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...