Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

pokojni velikan je smatrao najvisim stepenom zrtvovanja samospaljivanje (Nostalghia). steta sto nije mogao da vidi kraj T2 kada Arni tone u istopljeni metal.ili je to mozda posveta Kamerona T?
Ne, najviši stepen žrtvovanja je SOLARIS :lol: Joj, 3opqe, kako bih te slasno sada poslao...
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

sto bi 'reko' onaj direktor kolhoza u vojniku ivanu conkinu u svom oprostajnom pismu nakon sto je prokockao sve pare zadruge:eh!
Odgovori su ti stvarno PUKS :lol: Edited by Ajant23
Link to comment

nego sta mislite sta bi se desilo sa marincem u kolicima da je dospeo u sobu u kojoj se najdublje zelje ispunjavaju, da li bi postao visoki plavi macak ili zdrav cova?

Link to comment
nego sta mislite sta bi se desilo sa marincem u kolicima da je dospeo u sobu u kojoj se najdublje zelje ispunjavaju, da li bi postao visoki plavi macak ili zdrav cova?
Постао би змај, да га јаше она висока плава мачка.
Link to comment
btw, ovde nam fali porucnik vasic posto je on prvi pomenuo pok. velikana.
Ма мени се смучило пљување по Аватару па сам Тарковског користио као антипод који већина пљувача користи као једини репер, не покушавајући чак ни да разуме битност жанра илити топоса за многе уметности. Моја упадица је ипак уродила информацијом да се великом Андреју свидео Терминатор који није баш био сулуди комерцијални хит. То ћу тек да искористим када диваним о филму са колегама.
Gnjavatar™.
Тебе не бих задржавао. Ниси чак духовит ни у покушају.
Link to comment
Претпостављам да си очекивала Тарковског. Уз све 'позајмице' филм је јако добра забава.
apsolutno nista nisam ocekivala, otisla sam bez ikakvog predznanja da pogledam film, bez ijedne procitane kritike/komentara. nisam od ljudi koji vole samo 'ozbiljne' filmove i ok mi je poimanje filma kao zabave, ali mislim da tema iz Avatara ne bi trebalo da se tretira na preterano zabavan nacin. mozda bi bilo bolje da je napravljen kao parodija, ovako je, po meni, povrsno, iskliseirano koketiranje sa veoma ozbiljnim civilizacijskim problemima. takodje, nervira me sto film, iako pretenduje da bude ne znam kakva naucna fantastika (ili je to moj pogresan utisak?), ustvari je u prilicnoj meri nevesto zamaskirana prica o kolonizaciji i americkoj spoljnoj politici. doduse, ajde, da ne bude da bas po svemu pljujem, ljubavna prica mi je najuspeliji deo filma. sadrzaj za spojler koji ne znam da stavim:moj utisak je da nije nikakav avatar ovde glavni lik, vec covek. iako se toliko ogresio o svoj rod, zemlju sa koje je potekao itd. nisam imala osecaj da je prikazan na sustinski i iskreno kritican nacin. zasto je pandora toliko ocovekovecena? iznervirala me je takodje cinjenica da bas taj glavni lik postaje njihov poglavica, ujedinitelj plemena, pa jos uspeva da probudi glas majke prirode, a gle cuda, zapravo je ljudskog porekla (i morao je da bude invalid, jel?). i na kraju, od cega strada pukovnik - od strele, simbolicno. ma...edit: pobrkala pukovnika i marinca, pa ispravila Edited by batticuore
Link to comment
apsolutno nista nisam ocekivala, otisla sam bez ikakvog predznanja da pogledam film, bez ijedne procitane kritike/komentara. nisam od ljudi koji vole samo 'ozbiljne' filmove i ok mi je poimanje filma kao zabave, ali mislim da tema iz Avatara ne bi trebalo da se tretira na preterano zabavan nacin. mozda bi bilo bolje da je napravljen kao parodija, ovako je, po meni, povrsno, iskliseirano koketiranje sa veoma ozbiljnim civilizacijskim problemima. takodje, nervira me sto film, iako pretenduje da bude ne znam kakva naucna fantastika (ili je to moj pogresan utisak?), ustvari je u prilicnoj meri nevesto zamaskirana prica o kolonizaciji i americkoj spoljnoj politici. doduse, ajde, da ne bude da bas po svemu pljujem, ljubavna prica mi je najuspeliji deo filma. sadrzaj za spojler koji ne znam da stavim:moj utisak je da nije nikakav avatar ovde glavni lik, vec covek. iako se toliko ogresio o svoj rod, zemlju sa koje je potekao itd. nisam imala osecaj da je prikazan na sustinski i iskreno kritican nacin. zasto je pandora toliko ocovekovecena? iznervirala me je takodje cinjenica da bas taj glavni lik postaje njihov poglavica, ujedinitelj plemena, pa jos uspeva da probudi glas majke prirode, a gle cuda, zapravo je ljudskog porekla (i morao je da bude invalid, jel?). i na kraju, od cega strada marinac - od strele, simbolicno. ma...
ili o kolonizaciji ili o americkoj spoljnoj politici?meni se cini da avatar zaista postaje velika rorsahova mrlja.
Link to comment
ili o kolonizaciji ili o americkoj spoljnoj politici?meni se cini da avatar zaista postaje velika rorsahova mrlja.
Ili rorshahova mrlja ili ružičasti slon?meni se čini da avatar zaista postaje veliki mali miš.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...