Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

A šta ima u Terminatoru da te se ne dojmi? Koja stvar postoji u tom filmu a da nije ostavila utisak. Heh, sad umal' da počnem da pišem o društvenom uticaju Terminatora, ali reko' bolje da se ne širim na RL. :)
mene terminator dojmi. samo eto zabavno mi je da je dojmio i tarkovskog :)
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

A, šta ti je u tome zabavno?
ne znam. dobro pitanje. nekako nisam povezivao tarkovskog sa tim filmom nikada. cisto licno.nekako mi je drago kad na to pomislim i shvatim da je pok. velikan bio daleko zanimljiviji no sto sam ja mislio.
Link to comment
ne znam. dobro pitanje. nekako nisam povezivao tarkovskog sa tim filmom nikada. cisto licno.nekako mi je drago kad na to pomislim i shvatim da je pok. velikan bio daleko zanimljiviji no sto sam ja mislio.
2 pitanja:1) šta bi sa ovim:
Jeste, Tarkovski je hvalio Amere da misle filmski, da su prva nacija sveta za film. Govorio je da će u budućnosti biti sve lakše snimati filmove, pa će biti sve više reditelja i zbog toga sve boljih i boljih filmova. Da je optimista...
2) Šta ti znači: "Pok. velikan bio daleko zanimljiviji no sto sam ja mislio"? Onako, reč po reč...
Link to comment
2 pitanja:1) šta bi sa ovim:
stvarno sta bi?
2) Šta ti znači: "Pok. velikan bio daleko zanimljiviji no sto sam ja mislio"? Onako, reč po reč...
2. da je voleo i da se poveseli. zar moram stalno da mislim dok pisem :Dja nacelno ne mislim puno o tarkovskom i nekako me je sramota da o njemu diskutujem. sta ti mislis o tome? zasto mu se dojmio terminator. Edited by kim_philby
Link to comment
stvarno sta bi?2. da je voleo i da se poveseli. zar moram stalno da mislim dok pisem :Dja nacelno ne mislim puno o tarkovskom i nekako me je sramota da o njemu diskutujem. sta ti mislis o tome? zasto mu se dojmio terminator.
mozda ga se dojmilo sto je zaradio puno para.
Link to comment

Čoveče, pa nisam ja nekakav brehtovski gledalac, sveden na intelekt. I, nisam ja pokreno priču o Tarkovskom.Ali, ako ćemo već da se frljamo, objasni mi zašto je Brehtova kritika Hitlera bila ta da je "obrukao rat"?Mislim, huh, šta je time hteo da kaže?

Link to comment
Čoveče, pa nisam ja nekakav brehtovski gledalac, sveden na intelekt. I, nisam ja pokreno priču o Tarkovskom.Ali, ako ćemo već da se frljamo, objasni mi zašto je Brehtova kritika Hitlera bila ta da je "obrukao rat"?Mislim, huh, šta je time hteo da kaže?
stvarno nisam ekspert za brehta ali ti preporucujem da procitas/pogledas Artura Uija ;)nemoj da shvatis ovo sto sam napisao o tarkovskom i terminatoru kao neki izazov ili kao nesto promisljeno. meni je taj podatak jednostavno zanimljiv. nesto sto poziva da se misli o tome a ne nesto cemu prilazis sa vec formiranim stavom. sada kada sedim i mislim o tome shvatam da je za tarkovskog terminator film o coveku koji salje sopstvenog oca u proslost kako bi osigurao svoje rodjenje ali i da istovremeno cena njegovog rodjenja je smrt njegovog oca. dakle 1 anticka tragedija.
Link to comment

 

 sada kada sedim i mislim o tome shvatam da je za tarkovskog terminator film o coveku koji salje sopstvenog oca u proslost kako bi osigurao svoje rodjenje ali i da istovremeno cena njegovog rodjenja je smrt njegovog oca. dakle 1 anticka tragedija.
a mozda je voleo da gleda  robote koji se shibaju
Link to comment

pokojni velikan je smatrao najvisim stepenom zrtvovanja samospaljivanje (Nostalghia). steta sto nije mogao da vidi kraj T2 kada Arni tone u istopljeni metal.ili je to mozda posveta Kamerona T?

Link to comment
pokojni velikan je smatrao najvisim stepenom zrtvovanja samospaljivanje (Nostalghia). steta sto nije mogao da vidi kraj T2 kada Arni tone u istopljeni metal.ili je to mozda posveta Kamerona T?
imamo odgovor :Hail:
Link to comment
:lol: I, to ti je odgovor?Kime, pa ja sam mislio da si ti... Kako da kažem... Da nisi :(
sto bi 'reko' onaj direktor kolhoza u vojniku ivanu conkinu u svom oprostajnom pismu nakon sto je prokockao sve pare zadruge:eh!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...