Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

meni na mosnice idu momenti kad neko, bilo ko, o bilo kom filmu daje iz ruke pausalne komentare tipa: djubre, govno, muda za bubrege. ne samo da nije korisno, posto sa druge strane moze sedeti i neko ko je kompletni idiot, vec je uazsno i licno i agresivno te predstavlja smrt svake komunikacije i pre nego sto je ista pocela.
ček, ček, meni recimo jako ide na mošnice kad me neko tera da se udubljujem u žanr, način pričanja priče, potku i slično, jerbo sam paušalac koji od filmova očekuje da me zabave. ako to ne dobijem ja kažem da je film (za mene) dosadno smeće, i užasno agresivnim smatram htenje da se sa mnom komunicira i pokuša mi se objasniti da je film zapravo dobar samo ja to nisam uspeo da sagledam. želim svoje pravo da kao paušalni idiot iznesem svoje idiotsko mišljenje. ako je to smrt komunikacije so shoot me, ima na topiku dovoljno spremnih da ulaze u duboke analize. s tim u vezi, potvrđujem, meni je ambis jedan od najdosadnijih i najglupljih filmova koje sam gledao. Edited by Gonzo
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

ček, ček, meni recimo jako ide na mošnice kad me neko tera da se udubljujem u žanr, način pričanja priče, potku i slično, jerbo sam paušalac koji od filmova očekuje da me zabave. ako to ne dobijem ja kažem da je film (za mene) dosadno smeće, i užasno agresivnim smatram htenje da se sa mnom komunicira i pokuša mi se objasniti da je film zapravo dobar samo ja to nisam uspeo da sagledam. želim svoje pravo da kao paušalni idiot iznesem svoje idiotsko mišljenje. ako je to smrt komunikacije so shoot me, ima na topiku dovoljno spremnih da ulaze u duboke analize.
iskreno nisam ni mislio na tebe. vec na one one-line postove tipa: govno.ili na primer kako bi se ti osecao ako bi ti ja sada odgovorio samo sa: lupas gluposti (sto ne mislim, odma da se ogradim).kao na primer hustler koji je na jednom drugom topiku na moj komentar filma imao samo repliku da mu se od toga sere. ne mora covek bas da trpi svaciji primalni krik. Edited by kim_philby
Link to comment
definitivno ne idem da gledam avatar. ristepak za tvoje poznavanje žanrovskih, ideoloških i ostalih potki, al ja sam ljakse koji voli da mu film bude zanimljiv.
Pa, Avatar 3D je zanimljiv, donekle. Dakle, idi.Ajoj, mislim da će ova tema biti aktuelna i za 27 godina.
Link to comment
Pa, Avatar 3D je zanimljiv, donekle. Dakle, idi.Ajoj, mislim da će ova tema biti aktuelna i za 27 godina.
otići ću naravno, kud ga je i snimio, ne možeš živeti od avatara.
Link to comment
iskreno nisam ni mislio na tebe. vec na one one-line postove tipa: govno.ili na primer kako bi se ti osecao ako bi ti ja sada odgovorio samo sa: lupas gluposti (sto ne mislim, odma da se ogradim).kao na primer hustler koji je na jednom drugom topiku na moj komentar filma imao samo repliku da mu se od toga sere. ne mora covek bas da trpi svaciji primalni krik.
ne naravno da ne treba. hoću reći, budući da me užasno smaraju pretenciozne diskusije o nečem što je za mene prolazno(potrošno) sredstvo zabave, ponizno prepuštam konosersku™ titulu boljima od mene, no s druge strane ne dam nikome svoje pravo da iz average joe pozicije konzumenta neki film koji me nije zadovoljio™ nazovem dosadnim smećem, bez želje da me neko prosvetljuje ili takvo što. recite mi da lupetam, da sam paušalac i duduk, al mi nemojte objašnjavati kako/zašto je to ipak dobar film. Edited by Gonzo
Link to comment
pa ja ga i ne tranziram. ceo zaplet je na ovom topiku delom i poceo oko toga da je jedan od glavnih argumenata avataro-mrzitelja 'neuverljiva prica'.
istine radi, ovo je prvi, prvi, post na topik:
ko sto rekoh na prethodnoj strani gledao sam avatara veceras i kameron je bog.ocekujem natezanje patke glede jednostavne 'price' ali vecina ljudi koji pljuckaju po netu odavno su zaboravili da nije samo u pitanju sta pricas vec i kako.evo ga eberthttp://rogerebert.suntimes.com/apps/pbcs.d...VIEWS/912119998
Link to comment

pa nista. radi se o tvom ubedjenju a ne o nasem.zaplet nije poceo argumentima avataromrzitelja, nego si ti te argumente prisio vataromrziteljima negde u prologu (iako nijedan avataromrzitelj sa ovog foruma nije bio toliko drzak da se lati takvog formalisticki mesarskog argumenta), zajedno sa jos nekim nalepnicama (cinici, etc.), da bi na svake 3 strane reaktuelizovo narecen argumente. to je sto se tice kulture dijaloga i takotoga. 2. prica je ono sto se prica ili sto je bilo ispricano i nju je jedino moguce - ili je barem intelektualno posteno - ocenjivati kao jedinstven cin. kazes govno, planetary romance, grcka urna, 4 zvezdice - to su analogije, metafore i aproksimacije koje se, po misljenju ocenjivaca, preslikavaju 1na1 sa onim sto je ispircano/odgledano - i to je oukej. s druge strane, dihotomija prica vs nacin je 1 truizam i, u ovom slucaju, masna podmetacina. neoriginalna prica a fresnes u egzekuciji? trt. fresnes po definiciji mora da nosi znacenje i funkciju, specificu tezinu, odnosno nuzno pricu cini originalnom.

Link to comment
pa nista. radi se o tvom ubedjenju a ne o nasem.zaplet nije poceo argumentima avataromrzitelja, nego si ti te argumente prisio vataromrziteljima negde u prologu (iako nijedan avataromrzitelj sa ovog foruma nije bio toliko drzak da se lati takvog formalisticki mesarskog argumenta), zajedno sa jos nekim nalepnicama (cinici, etc.), da bi na svake 3 strane reaktuelizovo narecen argumente. to je sto se tice kulture dijaloga i takotoga. 2. prica je ono sto se prica ili sto je bilo ispricano i nju je jedino moguce - ili je barem intelektualno posteno - ocenjivati kao jedinstven cin. kazes govno, planetary romance, grcka urna, 4 zvezdice - to su analogije, metafore i aproksimacije koje se, po misljenju ocenjivaca, preslikavaju 1na1 sa onim sto je ispircano/odgledano - i to je oukej. s druge strane, dihotomija prica vs nacin je 1 truizam i, u ovom slucaju, masna podmetacina. neoriginalna prica a fresnes u egzekuciji? trt. fresnes po definiciji mora da nosi znacenje i funkciju, specificu tezinu, odnosno nuzno pricu cini originalnom.
not bloody likely, ja kazem da je forma sadrzina. sta ces strukturalista. za mene je deo 'price' podjednako momenat u kome misel rodrigez skida zastitne plahte sa letelice pre no sto ce pobeci kao i odnos dzejka salija i domorodaca.mene zaista mrzi da prekopavam po ovom topicu i da nadjem 1001 post u kome se kao nedostatak filma navodi nedostatak originalnost 'price'. nisam policajac i ne belezim sta ljudi pisu i pricaju. takodje obrati paznju da je ovaj topik split i da sam nekome (gazzi cini mi se) odgovarao sta moze da ocekuje i od filma i od reakcija online kritke.posto si me ti do sada vise puta masno vredjao ja nemam nameru sa tobom da raspravljam. mozes da procitas nasu poslednju 'raspravu' na istom ovom topiku. ja sam tamo gde sam bio a bogami i ti se ne das pomeriti. odoh gledati dark of the sun a ti slobodno proglasi pobedu ako ti je do toga stalo.
Link to comment

sto se ljutis odma jbte?ovo je samo hajp! i kad je naizgled licno nije!drugari?(btw, crko mi prozor, pa ne mogu da ucestvujem u radu foruma, ako se neko pito. cimerov komp.)

Link to comment
sto se ljutis odma jbte?ovo je samo hajp! i kad je naizgled licno nije!drugari?(btw, crko mi prozor, pa ne mogu da ucestvujem u radu foruma, ako se neko pito. cimerov komp.)
ma naravno. ja sam lagana riba. par lepih reci i odma se otkravim. izgleda da sam preosetljiv na ovom topiku. btw, sada sam ponovo citao 'prvi' post i kapiram kako je to moglo da ostavi utisak koji ja svakako ne zelim da ostavim. naravno da smo drugari. iako sam prljavi komunista. idem da gledam film sada.
Link to comment
Е, комшија ако те не мрзи о тим логичким рупама сам рад да прочитам
Не памтим, али сам снимио неке примедбе док сам гледао, па ево сад да преслушам:
прва примедба: како то да не знају ништа о култури а знају језик? откад то језик не носи културу?
и како увек главни јунак натрчи баш на поглавичину ћерку? да није то већ мало офуцано?
у свечаности када њега примају у племе, Сигурни и вероватно и оно друго двоје су већ део племена. јел су они прошли без церемоније, или уопште, зашто је он странац у племену а њих двоје-троје нису - јесу ли они то прошли раније? ако су они то прошли раније, како то да пуковник не зна за то, него овај мора да му каже е немој данас, нећу да идем кући још, треба прво да ме приме у племе. пуковник то није знао? хм.
ако ово није муад'диб, мислим, ко ће да дигне домороце на устанак ако не јунак из спољног света, који се одметнуо од својих јер су га зајебали, и сад им се свети помоћу домородаца, који истина бране своју земљу, што је хвале вредно, али они немају таквог јунака као што је овај... тск тск тск...
када ова риба пробије генералу кабину, одједном атмосфера више није отровна и не требају им шлемови
(нешто касније су маске одједном потребне... добро)
и наравно, када Сигурни умире, онда се позивају богови и цела природа у помоћ. ништа од тога није било на располагању за просте народне масе, које су умирале како су стигле.
Link to comment
и како увек главни јунак натрчи баш на поглавичину ћерку? да није то већ мало офуцано?
zato sto je on muad'dib ;)56673663_f6aa4e2611.jpgodnosno, to je vec zanrovski uzus a ne plot hole. nema voleja. ima samo ovaj poklon svima koji su me trpeli na ovom topiku.3970099852_0126f51ec1_o.jpgedit: nego sean young se u mom odrastanju pojavila u dve uloge koje meni i dalje daju dividendu na tadasnju libidinalnu investiciju. zena robot i marsovska princeza. ovo je vise za onaj 80s topic. Edited by kim_philby
Link to comment

imam i ja dva pitanja u vezi same priche:odakle onolika patoloshka mrzhnja onog glavnomg marinca prema stanovnicima Pandore? Za onoliku mrzhnju ochekivao sam bar da mu je neki ubio zhenu ili cerku.i drugo: Kako je shef marinaca zaradio onaj ozhiljak? mislim, nije se valjda shetao bez onog transformersa po Pandori.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...