Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

Ja zapravo ne mogu da verujem da je ovde ispisano 38 strana o ovom filmu.
od čega je 37 1/2 otišlo na priču o stvarima koje su u drugom, trećem, četvrtom planu. što znači da nije bitno o čemu je film, bitno je da se žučno™ raspravlja.
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

Dobro, pogrešno sam se izrazio - ostvario najveću zaradu.(mada sam ubeđen da sam negde čitao kako je pretekao Titanika na prvom mestu po gledanosti)Samo sam reagovao na ovo "ovolika priča o blablabla". Valjda je normalno da se razvije velika debata o nečemu što je ostvarilo takve rekorde, pa sve i da je najveće govno u pitanju.(a nije)
Nemoguce je utvrditi koliko je ljudi videlo film u bioskopima na celom svetu, ali Avatar nije najgledaniji film u Americi i Kanadi (opet govorimo o bioskopskim posetama naravno) svih vremena. Zapravo je na 21. mestu. Prohujalo sa vihorom drzhi prvo mesto.WikipediaNa kraju krajeva to ne govori o kvalitetu filma.
Link to comment
Ako je verovati vestima sa neta:- Nevatar™ ima problem u Kini gde je neko prepoznao paralelu sa seljacima koji su proterani sa svojih imanja zbog interesa građevinskih kompanija- Nevatar™ ima problem u Americi, gde režisera optužuju za otvoreni antimilitarizam (sram ga bilo, ovo je zaista vrhunski prekršaj!)- Nevatar™ ima problem i u Vatikanu (ovo mi je omiljen deo) gde je režiser optužen za promociju idolopoklonstva prema prirodi kao zamene za religiju. Jeres, jednom rečju.Kao što sam još ranije rekao, ako ništa drugo onda samo zbog ovog uspešnog iritiranja gore navedenih sistema Nevatar™ je zaslužio svaku paru koju zaradi i pogodio je tačno gde treba. Pošto smo se ionako složili da to zapravo nije film već... nešto... onda možemo makar da mu nađemo društveno odgovornu stranu. A ona definitivno postoji jer nije mala stvar jednim potezom izvesti iz takta tlačitelje, siledžije i licemerne zločince sa svih strana sveta.
Шгјз, то је уобичајени списак (осим Кинеза, они су нови на њему) којекаквих институција које се каче о било шта само да им се чује глас и да подсете свет да и даље постоје. Погледати ко се огласио поводом Харија Потера и било чега довољно тиражног.Институције које славе своје јубилеје под паролом "прошло је још десет година током којих се нико није сетио да нас укине".
Link to comment
Nemoguce je utvrditi koliko je ljudi videlo film u bioskopima na celom svetu, ali Avatar nije najgledaniji film u Americi i Kanadi (opet govorimo o bioskopskim posetama naravno) svih vremena. Zapravo je na 21. mestu. Prohujalo sa vihorom drzhi prvo mesto.WikipediaNa kraju krajeva to ne govori o kvalitetu filma.
Nije ni Idioteque rekao da govori o kvalitetu filma koliko o 1 fenomenu. Rekao bih, sličnom ovom topiku. Ovih 38 stranica isto ne govori o kvalitetu koliko o filmu.A, ti podaci su u najmanju ruku besmisleni. Da ne govorim o tome da u različita vremena nije bio isti broj stanovnika (SAD i Kanade), kao ni iste navike (SAD i Kanade), ni ista cena goriva do bioskopa (SAD i Kanade)... Kao ni o tome, koliko su same po sebi nepouzdane ove cifre... Edited by Ajant23
Link to comment
Jebote kolika rasprava o najgledanijem filmu svih vremena. :huh:
Нити је најгледанији нити је кориговано за инфлацију највише зарадио.
dakle znaci dobar :D
После другог гледања, просечан. Некако близак Амбису. Да није боја заборавио бих га на исти начин.
Link to comment
Нити је најгледанији нити је кориговано за инфлацију највише зарадио.После другог гледања, просечан. Некако близак Амбису. Да није боја заборавио бих га на исти начин.
pricalo se ovde o ambisu. meni je to jedan od omiljenih filmova ever.http://www.newyorker.com/reporting/2009/10/26/091026fa_fact_goodyear
Link to comment
pricalo se ovde o ambisu. meni je to jedan od omiljenih filmova ever.http://www.newyorker.com/reporting/2009/10/26/091026fa_fact_goodyear
Линк је одличан, ономад када се појавио Амбис је имао чудо критике у Ритму који сам ја тад поштовао ко Библију. Када сам отишао у биоскоп ништа. Кажем једва да га се сећам. Аватар није у том рангу, но не верујем да бих полудео да га имам у својој колекцији. За разлику од Осмог путника и Т. Па чак и Терминатора. Па чак и Титаника. Одлична забава левичарски вестерн из 70-тих у успешних 3D. На ову скупоћу није то мало.
Link to comment
meni je to jedan od omiljenih filmova ever.
sve, sve, ali ambis :isuse:definitivno ne idem da gledam avatar. ristepak za tvoje poznavanje žanrovskih, ideoloških i ostalih potki, al ja sam ljakse koji voli da mu film bude zanimljiv.
Link to comment
sve, sve, ali ambis :isuse:definitivno ne idem da gledam avatar. ristepak za tvoje poznavanje žanrovskih, ideoloških i ostalih potki, al ja sam ljakse koji voli da mu film bude zanimljiv.
У ствари и Аватар и Матрица су премлевене идеје из друге руке. Браћа/сестре Ваховски су мазнули гомилу мотива од Лема и Дика, визуелни изглед из стрипа (а и то су прво наручили да им се уради стрип по њиховом предлошку, па по томе снимали), дакле ништа ново, само добро упаковано.Аватар је исто то, препаковани Стругацки, ЛеГвинова, Харисон ("Смртосвет") неколико видео игара (или само једна - зналци су већ рекли), и ликови одливени из познатих калупа. Бар је симпатично за гледање, шећерлема за очи. О логичким рупама у радњи други пут.
Link to comment
У ствари и Аватар и Матрица су премлевене идеје из друге руке. Браћа/сестре Ваховски су мазнули гомилу мотива од Лема и Дика, визуелни изглед из стрипа (а и то су прво наручили да им се уради стрип по њиховом предлошку, па по томе снимали), дакле ништа ново, само добро упаковано.Аватар је исто то, препаковани Стругацки, ЛеГвинова, Харисон ("Смртосвет") неколико видео игара (или само једна - зналци су већ рекли), и ликови одливени из познатих калупа. Бар је симпатично за гледање, шећерлема за очи. О логичким рупама у радњи други пут.
Е, комшија ако те не мрзи о тим логичким рупама сам рад да прочитам
Link to comment
sve, sve, ali ambis :isuse:definitivno ne idem da gledam avatar. ristepak za tvoje poznavanje žanrovskih, ideoloških i ostalih potki, al ja sam ljakse koji voli da mu film bude zanimljiv.
zanimljivosttm je relativna kategorija. ja sam vec objasnio glede zanra i slicnih stvari zasto je meni ovo odlican film a camerona smatram za savremenog klasika. film se ne mora svakom dopasti ali zasluzuje da se o njemu prica. bas kao i mnogi drugi filmovi.meni na mosnice idu momenti kad neko, bilo ko, o bilo kom filmu daje iz ruke pausalne komentare tipa: djubre, govno, muda za bubrege. ne samo da nije korisno, posto sa druge strane moze sedeti i neko ko je kompletni idiot, vec je uazsno i licno i agresivno te predstavlja smrt svake komunikacije i pre nego sto je ista pocela.eto, to budi zver u meni.edit: i da meni takodje ide na ganglije ubedjenje da je film samo prica a ne i nacin na koji se ona prica. Edited by kim_philby
Link to comment
edit: i da meni takodje ide na ganglije ubedjenje da je film samo prica a ne i nacin na koji se ona prica.
Hm, a šta to podrazumevaš pod "pričom"?Mislim, kako tranžiraš film?
Link to comment
Hm, a šta to podrazumevaš pod "pričom"?Mislim, kako tranžiraš film?
pa ja ga i ne tranziram. ceo zaplet je na ovom topiku delom i poceo oko toga da je jedan od glavnih argumenata avataro-mrzitelja 'neuverljiva prica'.meni to nije jasno. sta je neuverljiva ili tanka prica? Edited by kim_philby
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...