Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

imam i ja dva pitanja u vezi same priche:odakle onolika patoloshka mrzhnja onog glavnomg marinca prema stanovnicima Pandore? Za onoliku mrzhnju ochekivao sam bar da mu je neki ubio zhenu ili cerku.i drugo: Kako je shef marinaca zaradio onaj ozhiljak? mislim, nije se valjda shetao bez onog transformersa po Pandori.
pa meni malo pocinje da smeta psihologizovanje negativaca ili cak problematicnih protagonista u zanrovskim epicima (dark knight je tu prime contender). ajd da kazemo da general ne mrzi toliko pandorijance koliko voli rat.btw, za one koji zale sto lang nije potamanio plavokozce preporucujem novelu autora naucne fantastike odgovarajuceg imena imena h.beam piper librivoxulleruprising500.jpg
Link to comment
  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

nego sean young se u mom odrastanju pojavila u dve uloge koje meni i dalje daju dividendu na tadasnju libidinalnu investiciju. zena robot i marsovska princeza. ovo je vise za onaj 80s topic.
Sean Young bila je ljubav mog puberteta :wub: A bejaše zaslužna i za nešto desnoručnih aktivnosti.
Link to comment
Sean Young bila je ljubav mog puberteta :wub: A bejaše zaslužna i za nešto desnoručnih aktivnosti.
da, u to ime i jos da se podsetimo.osim zene robota i marsovske princeze takodje i tzv. skupa kurvasean_young_(no_way_out)1080hd.jpg
Link to comment

odgledala sinoc film u bioskopu jadran. :lol: da budem blaga, film je vise los, nego dobar, po meni. kontam da su isli na sigurnu varijantu da ce prica prodati film, ali toliko bolivudskih klise momenata, dajte ljudi...iako sam cak par puta malo pustila suzu iz oka, moja prva reakcija, kad su se upalila svetla u tom 'bioskopu' bio je neki cudan, neartikulisan smeh.edit: slovo viska

Edited by batticuore
Link to comment
imam i ja dva pitanja u vezi same priche:odakle onolika patoloshka mrzhnja onog glavnomg marinca prema stanovnicima Pandore? Za onoliku mrzhnju ochekivao sam bar da mu je neki ubio zhenu ili cerku.i drugo: Kako je shef marinaca zaradio onaj ozhiljak? mislim, nije se valjda shetao bez onog transformersa po Pandori.
Да си икада упознао правог маринца, неке би ти ствари биле јасније. Самим тим и много страшније.
odgledala sinoc film u bioskopu jadran. :lol: da budem blaga, film je vise los, nego dobar, po meni. kontam da su isli na sigurnu varijantu da ce prica prodati film, ali toliko bolivudskih klise momenata, dajte ljudi...iako sam cak par puta malo pustila suzu iz oka, moja prva reakcija, kad su se upalila svetla u tom 'bioskopu' bio je neki cudan, neartikulisan smeh.edit: slovo viska
Претпостављам да си очекивала Тарковског. Уз све 'позајмице' филм је јако добра забава.
Link to comment
zato sto je on muad'dib ;)odnosno, to je vec zanrovski uzus a ne plot hole.
Да. Нисам ја снимао те примедбе као попис рупа, него све што ми је пало на памет а знао сам да ћу после заборавити. А примедбу сам изрекао зато што мислим да се шаблон офуцао, и то јако. Нарочито штрчи у овом филму, јер ако су ти Нави тако високи плавирж и лепи, тако фино сједињени са својом екологијом, планетом и свемиром и свим, вешти са оружјем, јахачи без вртоглавице и шгјз, како су тако глупави да не умеју да се организују док им се не удели једнога муадиба? Мада мислим да је и Херберт то преузео од неког - мора да је било пребега још ка Индијанцима, а и за крсташких ратова, који су онда дизали устанке против бивших својих. Ако не правих, а оно романсираних.
nema voleja. ima samo ovaj poklon svima koji su me trpeli na ovom topiku.
Свака част - стрип одлично изгледа, преузео најбоље из филма... и књиге, јер овог се не сећам као кадра. Колико табли је био дугачак?
edit: nego sean young se u mom odrastanju pojavila u dve uloge koje meni i dalje daju dividendu na tadasnju libidinalnu investiciju. zena robot i marsovska princeza. ovo je vise za onaj 80s topic.
Ја дуго нисам повезао Чани (која ми није личила ни на шта, ал' то сам приписао Линчовом реализму) са Рејчел, тј да је то све она, док је нисам видео у неком малом филму, много касније, где она нешто помаже неком клинцу из комшилука, да ли сведоку нечега или шта већ. Леп мали филм, али она је ту изгледала скроз другачије... и још боље. Онда сам окренуо имдб и повезао.
Link to comment
Свака част - стрип одлично изгледа, преузео најбоље из филма... и књиге, јер овог се не сећам као кадра. Колико табли је био дугачак?Ја дуго нисам повезао Чани (која ми није личила ни на шта, ал' то сам приписао Линчовом реализму) са Рејчел, тј да је то све она, док је нисам видео у неком малом филму, много касније, где она нешто помаже неком клинцу из комшилука, да ли сведоку нечега или шта већ. Леп мали филм, али она је ту изгледала скроз другачије... и још боље. Онда сам окренуо имдб и повезао.
nazalost nije strip vec samo dve table koje paul pope (inace veliki fan herberta) uradio onako za svoju dusu. ideja mu je bila da uradi po jednu tablu sa svkim od centralnih likova i zarobi sta je za taj lik dominantno. koliko ja znam uradio je samo gospa dzesiku i pola.
Link to comment

kada smo vec kod tarkovskog i kamerona

Although strongly opposed to commercial cinema, in a famous exception Tarkovsky praised the blockbuster film The Terminator, saying its "vision of the future and the relation between man and its destiny is pushing the frontier of cinema as an art". He was critical of the "brutality and low acting skills", but nevertheless impressed by this film.
Link to comment

Joj, pa nije valjda da ćeš da razvijaš priču oko Tarkovskog.Jeste, Tarkovski je hvalio Amere da misle filmski, da su prva nacija sveta za film. Govorio je da će u budućnosti biti sve lakše snimati filmove, pa će biti sve više reditelja i zbog toga sve boljih i boljih filmova. Da je optimista...Bolje pogledaj ponovo Rubljova, nego što citiraš Tarkovskog :D

Link to comment
Joj, pa nije valjda da ćeš da razvijaš priču oko Tarkovskog.Jeste, Tarkovski je hvalio Amere da misle filmski, da su prva nacija sveta za film. Govorio je da će u budućnosti biti sve lakše snimati filmove, pa će biti sve više reditelja i zbog toga sve boljih i boljih filmova. Da je optimista...Bolje pogledaj ponovo Rubljova, nego što citiraš Tarkovskog :D
naravno da necu da razvijam tu pricu kad je ni nema ali meni je preslatko da je film koji se nesretnom tarkovskom najvise dojmio u tem holivudu (sto kaze gospodja udovica) bas terminator. ko zna sta je on tu video :Diako obrati paznju 'low acting skills' - to je nesto na racun gubernatora.
Link to comment
iako obrati paznju 'low acting skills' - to je nesto na racun gubernatora.
Pa, da, trebalo je Tarkovski da radi sa njim, pa da ga psihološki ubija u pojam kao - tada klinca - Burlajeva. Pa, kada učini da Švarceneger izgubi svako samopouzdanje, onda bi sa njim mogao da snima... Edited by Ajant23
Link to comment
Да. Нисам ја снимао те примедбе као попис рупа, него све што ми је пало на памет а знао сам да ћу после заборавити. А примедбу сам изрекао зато што мислим да се шаблон офуцао, и то јако. Нарочито штрчи у овом филму, јер ако су ти Нави тако високи плавирж и лепи, тако фино сједињени са својом екологијом, планетом и свемиром и свим, вешти са оружјем, јахачи без вртоглавице и шгјз, како су тако глупави да не умеју да се организују док им се не удели једнога муадиба? Мада мислим да је и Херберт то преузео од неког - мора да је било пребега још ка Индијанцима, а и за крсташких ратова, који су онда дизали устанке против бивших својих. Ако не правих, а оно романсираних.
E, a bez zezanja, ti nemoj više da gledaš kliše filmove. Mislim, i dalje mi nije jasno da ljudi idu u bioskop da gledaju kliše filmove i onda se posle žale kako je film kliše. :blink: Da se razumemo, mene je Avatar lično razočarao, ali je sa objektivne strane ispunio sve što je obećao pa i više od toga. Film je u svom univerzumu, a i na blagajnama, vrh vrhova, nema dalje. Apsolutno nisam pročitao ovde nijednu jedinu kritiku koja stoji. Obrnuto bi to bilo da neko uzme da gleda Stalkera i zamera mu što nema akcije, što ima malo boja, što je priča prekomplikovana, što mora da se razmišlja dok se gleda i što niko ne puca. A i ovde se neko pita o motivaciji 2D šablonskih likova...pa... Edited by Lrd
Link to comment
naravno da necu da razvijam tu pricu kad je ni nema ali meni je preslatko da je film koji se nesretnom tarkovskom najvise dojmio u tem holivudu (sto kaze gospodja udovica) bas terminator. ko zna sta je on tu video :Diako obrati paznju 'low acting skills' - to je nesto na racun gubernatora.
A šta ima u Terminatoru da te se ne dojmi? Koja stvar postoji u tom filmu a da nije ostavila utisak. Heh, sad umal' da počnem da pišem o društvenom uticaju Terminatora, ali reko' bolje da se ne širim na RL. :)
Link to comment
E, a bez zezanja, ti nemoj više da gledaš kliše filmove. Mislim, i dalje mi nije jasno da ljudi idu u bioskop da gledaju kliše filmove i onda se posle žale kako je film kliše. :blink:
Још нисам сложио картотеку овде, ко је шта препоручио и шта је од тога испало, па да могу да се равнам. Овако, на општу паљевину одавде, дужину топића и суму халабуке, решим да ипак погледам, без уобичајене историјске дистанце. Све рачунам да се за добрим коњем прашина диже, и наравно немам појма по чему је то коњ добар.Испало је да је добар по титоизму... с пута скрено није, строго утабаним стазама, само је офарбао стазу у холограмским бојама.
Da se razumemo, mene je Avatar lično razočarao, ali je sa objektivne strane ispunio sve što je obećao pa i više od toga. Film je u svom univerzumu, a i na blagajnama, vrh vrhova, nema dalje. Apsolutno nisam pročitao ovde nijednu jedinu kritiku koja stoji.
Читај релативно онда... Моје неиспуњено очекивање је било да изведе бар два неочекивана обрта, бар две ствари које досад нису виђене. Да, рецимо, корпорацијски пиздек бар једном искочи из шаблона, да се Сигурни ождере, да плаћеници мало штрајкују, да друг генерал мало посумња у себе... ма бар нешто.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...