Jump to content
IGNORED

Avatar


kim_philby

Recommended Posts

  • Replies 716
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    123

  • Indy

    47

  • Ajant23

    46

  • yolo

    36

Top Posters In This Topic

baš mi žao što nisam pratila temu, da proveravam utiske o forumašimamislila neću ga ni gledati. zamoran mi taj medijski hajpukratko, svideo mi se. i uopšte ne razumem što da ne. klasična struktura bajke, borba između b/w, ljubav koja ne zna za prepreke, probrane ljudske karakteristike (solidarnost, lojalnost, izdržljivost, junaštvo...) itd + brižan rediteljski rad; dovitljiva rešenja u detaljima, konzistentno osmišljen svet; bogat fundus, ubedljivo izveden - flora, fauna, labovi, holo-mape, vojnički hardware... ideje univerzalne, jasno artikulisanedobro, holivudski upeglana produkcija, pojednostavljeni karakteri, politički korektan. ali bajke su funkcionalan žanrne pamtim da sam posle gledanja filma sa torenta otišla u bioskop

Link to comment
I u Palestini je hit. Klik.
I tako teorija druga Zmitjkoea da je u pitanju samo zabava ipak ne drži vodu... ima tu ta 1 očita, holivucki nametljiva, poruka koja je tako dozlaboga simplistička da po meni kvari filmsku zabavu. Ali, eto ima ko voli.avatq.jpg
Link to comment
I tako teorija druga Zmitjkoea da je u pitanju samo zabava ipak ne drži vodu... ima tu ta 1 očita, holivucki nametljiva, poruka koja je tako dozlaboga simplistička da po meni kvari filmsku zabavu. Ali, eto ima ko voli.
bajka, Indy. you know, for kids laugh.gif
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

bump!obozavam ovakve likove. sto ti ne zivis bez struje i u kolibi od trske ako je to tako finoDžejms Kameron protiv izgradnje brane u AmazonijiBRAZILIJA, 13. aprila 2010. (Beta-AP) - Američki režiser Džejms Kameron (James Cameron) izjavio je da se bitka iz njegovog "Avatara" dešava u stvarnom životu u Amazoniji, gde plemenske zajednice pokušavaju da spreče izgradnju velike brane.U intervjuu Asošijeted presu, Kameron je kazao da je u prestonicu Brazila doputovao kako bi podržao ekološke organizacije i plemena koji protestuju zbog izgradnje brane Belo Monte.Brazilska vlada planira da izgradi brane Belo Monte na obali reke Šingu. To bi bila treća po veličini brana na svetu, a ekolozi tvrde da će potopiti stotine kvadratnih kilometara Amazonije i isušiti oko 100 kilometara reke Šingu, što će ugroziti plemenske zajednice koje žive duž te reke.Vlada za 20. april planira raspisivanje tendera za izvođača radova.Kameron i bivši potpredsednik SAD Al Gor (Gore) prisustvovali su prošlog meseca samitu o životnoj sredini u Amazoniji. Režiser se ove sedmice vratio u Sao Paolo kako bi promovisao DVD izdanje svog hita "Avatar", u kojem se pripadnici izmišljene rase bore da zaštite rodnu zemlju Pandoru.Kameron je kazao da je u Braziliju došao na sopstvenu incijativu, pošto se slaže sa protestom."Privukla me je situacija u kojoj je u toku sukob iz 'Avatara' u stvarnom šivotu. Ono što se dešava u 'Avataru' dešava se Brazilu i mestima kakva su Indija i Kina, gde se tradicionalna sela zamenjuju velikim infrastrukturnim projektima", objasnio je Kameron.Vrednost projekta izgradnje brane Belo Monte je 11 milijardi dolara.Kameron je kazao da je pre nekoliko dana poslao pismo brazilskom predsedniku Luišu Inasiju Luli da Silvi u kojem ga je pozvao da odustane od projekta izgradnje brane. Odgovor još nije dobio.

Link to comment
kameron pizda. de je bio kad se ispod gazele odvijala bitka za covecanstvo?
pa on se zalaze za zivot u kucama od ne-cvrstih materijala, smestenim u vlazne sume. znaci na Djilasovoj je liniji Edited by vasudeva418
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...