Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Po meni, poenta je da ovako obucen ne mozes uspostaviti ni najmanju civilizovanu komunikaciju. Ni ja ne mislim da neko treba da im brani da se oblace ili rade medjusobno sta hoce. Ovde je rec o tome da se ovakvo maskiranje zabrani na javnim mestima, jer se kosi sa svim civilizovanim normama danasnjeg ljudskog drustva.
Razlicite civilizacije imaju razlicito poimanje o tome sta je civilizovano, ne?Ovakvo oblacenje i jeste zabranjeno tamo gde ima smisla, tipa ne moze uciteljica u skoli ili sluzbenica u banci da nosi burku itd.Sa random zenama na ulici valjda i ne komuniciras, nosile burku ili serpu na glavi.A ako je do ne-lepog izgledanja na javnom mestu ja bih prva zabranila Francuskinjama da u javnosti nose kvrgava kolena.Prvo pred komisiju, pa onda nosi mini suknju! :D Teranje maka na konac i besmisleno uterivanje svojih vrednosti tamo gde se time zadire u neciju privatnost (koja je Francuzima svetinja),to sumnjam da ce doneti neke pozitivne rezultate.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa, neko ko zna razliku između života u npr. Bangladešu i u npr. Švajcarskoj. Ko tu razliku ne zna, taj verovatno to nije u stanju da primeti. Ti očito pokušavaš da me isprovociraš sa besmislenim potpitanjcima, ali neće ti poći za rukom ovaj put.

Link to comment
Pa, neko ko zna razliku između života u npr. Bangladešu i u npr. Švajcarskoj. Ko tu razliku ne zna, taj verovatno to nije u stanju da primeti. Ti očito pokušavaš da me isprovociraš sa besmislenim potpitanjcima, ali neće ti poći za rukom ovaj put.
U da, poznato je koliko je tesko tebe isprovocirati :D Sto se tice paralele izmedju Bangladesa i Svajcarske, ocigledno da Svajcarcima od silne civilizacije ne dopire do mozga da emigranti nisu samo jeftina radna snaga i roboti za ciscenje wc-a, nego i ljudska bica koja sa sobom donose svoju (ne?)kulturu i obicaje. Ako neces ceo paket, a ti cisti sam svoj wc. Ili nadji malo bolji nacin da delis zivotni prostor sa nekim kog si sam pustio u "svoju kucu" i zaposlio. That simple.
Link to comment
U da, poznato je koliko je tesko tebe isprovocirati :D
Šta ćeš, obično oštro reagujem na samouverenu, štaviše, provokatorsku manifestaciju običnog mediokritetluka. Vidim da si u razvoju dosegla tek do kulturnog relativizma, pa samo mogu da zaključim kako imaš još veoma mnogo da rasteš.
Link to comment
Šta ćeš, obično oštro reagujem na samouverenu, štaviše, provokatorsku manifestaciju običnog mediokritetluka. Vidim da si u razvoju dosegla tek do kulturnog relativizma, pa samo mogu da zaključim kako imaš još veoma mnogo da rasteš.
Dobro, deda :) Necu vise da te nerviram nedeljom ujutru, imam i ja dusu.
Link to comment
posredi je anomalija savremenog islama
da prostite, a gde postoji islam bez tih anomalija? lepa je i fina to vera, no je svi nesto misinterpretiraju i zloupotrebljavaju.
Link to comment

Mislim da sam, sa Borissom, najupuceniji do cega drze Francuzi. Sam sam najglasniji bio kada je zabrana verskih simbola predlozena za drzavne skole (podrzao i podrzavam zabranu).Ali ovo je cisto zajebavanje i pokusaj da se u ime nekih "vrednosti" zabrani ljudima da se oblace na nacin koji to njima odgovara?! Sve je to samo izgovor, kao sto je Gandalf rekao pre nekoliko stranica.Pazi ti, molim te - Indiju smeta, ne moze da komunicira sa njima. Mrznja bazdi iz njegovih pisanja preko interneta. Braco nista nije razumeo. Porede se neki Bangladesi i Svajcarske. Ja sam video te ljude (emigrante) i te zene. Neke su nosile pod prisilom (i toga se gadim), a dosta njih hoce tako. Religija je licna stvar i niko ne sme da zabrani bilo kome da misli kako hoce, da propoveda, da se oblaci, da zivi kako hoce sve dok to ne ugrozava druge (ne ugrozava direktno, a ne na neki bolestan nacin koji se ovde progurava).U strahu su velike oci, a strah od nepoznatog je razumljiva. Ali najbolji nacin prevazici taj strah je upoznati ga. Ja nikada nisam upoznao iskrenije ljude, kada sam stigao u Francusku nakon sto sam zavrsio sa ratnim zbivanjima u BiH, zvali su me u kucu, njihove zene mi spremale vecere, kolace - pazi, znali su ko sam i sta sam, odakle sam dosao (i.e. znali su da nisam musliman, da sam Srbin, itd.). Snalazili smo se kako smo mogli i znali, a pazi, tesko mi je bilo sto sam dobio bolje i vece sanse od njih koji su tu decenijama, cija su deca tu rodjena, samo zato sto oni izgledaju drugacije. Taj rasizam/islamofobija/sta god da je je zaista neverovatna. Ali tamo i gde ih nema, u nekim drugim zemljama je isti problem, samo su zrtve drugacije. Recimo u Irskoj, donedavno, nije bilo puno stranaca. Cak i kad je privreda procvetala trebalo je malo vremena za influks. Dosli Nigerijci u skromnom broju, u pocetku su ih trpili, a onda je pocelo sikaniranje. A posle su stigli Poljaci - katolici kao i Irci, beli, plave oci... Pa oni su tretirani kao najveci sljam i govna.Znaci, sve je to deo mentaliteta: danas burke, sutra turbani, prekosutra havajske kosulje... Zasto onda ne zabraniti drugacije religije od onih "ispravnih"? Zasto ih sve ne sakupiti, staviti u sred pustinje i tu zaboraviti ili jednostavno osve proterati? To bi Indy najvise i voleo. Lakse je tako sa strahom se izboriti nego se malo pomuciti i spoznati razlike i prihvatiti da neko ima drugacije obicaje. I sve dok na to nisu prisiljavani, sve dok ne krse postojece zakone, neka izvole i uzivaju. Nije da nema mesta u toj Australiji (i drugde).

Link to comment
da prostite, a gde postoji islam bez tih anomalija? lepa je i fina to vera, no je svi nesto misinterpretiraju i zloupotrebljavaju.
burke se nose u veoma malom broju muslimanskih zajednica.a u vecini islamskih zemalja krivicno bi se odgovaralo za uskracivanje lekarske pomoci svojoj zeni.necu ovo dalje argumentovati, kao sto rekoh moralna panika nije ambijent za polemiku nego za urlanje parola.
Link to comment
...
Neverovatno. Ispada da je Evropa bastion mraka i mrznje u najmanju ruku. U kojoj africkoj ili arapskoj zemlji (i onim sto se zavrsavaju sa 'stan') bi belac opstao dugo ne postujuci samo neke od normi ponasanja tamo zacrtanih?
Link to comment
Neverovatno. Ispada da je Evropa bastion mraka i mrznje u najmanju ruku. U kojoj africkoj ili arapskoj zemlji (i onim sto se zavrsavaju sa 'stan') bi belac opstao dugo ne postujuci samo neke od normi ponasanja tamo zacrtanih?
bojim se da su beli evropljani opstajali u africi dosta dugo ne postujuci lokalne obicaje.zena bez vela ciju sam sliku postova nesto ranije je Djamila Bouhired ajmo se ne baviti bednim polozajem belog coveka u africi. to je u najmanju ruku degutantno.
Link to comment
burke se nose u veoma malom broju muslimanskih zajednica.
dobro. zasto je onda problem zabraniti burke, kao simbol represije nad zenama, u zapadnoj evropi? ko jebe taj mali broj islamskih zajednica, nek luduju tamo gde je to dozvoljeno.inace, nisi odgovorio na pitanje, al nema veze.
Link to comment
bojim se da su beli evropljani opstajali u africi dosta dugo ne postujuci lokalne obicaje.zena bez vela ciju sam sliku postova nesto ranije je Djamila Bouhired ajmo se ne baviti bednim polozajem belog coveka u africi. to je u najmanju ruku degutantno.
Ma ajde. Da se vratimo u robovlasnistvo i pricamo o Kunta Kinteu?¿
Link to comment
Kakav veleobrt! Gastosi zagovaraju netoleranciju, meštani zagovaraju tolerantnost...Sloba se u grobu prevrće...
Tesko bi uspeo ovo da objasnis. Ko parola lepo izgleda, cak i sa Slobom i grobom.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...