Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Dokle ces bre vise, vasudevo, da skaces na svaku loptu da pokazes kako si ti, jelte, ubertolerantan?
Mislim da su uglavnom ubertolerantni oni koji ne moraju svakodnevno da imaju posla sa ovim nindžama. Kao npr. ja... BTW, toliko ih nisam video ni u Emiratima i Tunisu zajedno (to su muslimanske zemlje u kojima sam dosad bio, ne računajući Kosovo). I to nešto govori. Inače, ja ove na poslu regularno zovem "nindže" u razgovoru sa kolegama, što nailazi na odobravanje, moguće zato što su kolege većinom Hindu.Inače, imam utisak (onako šestim čulom) da su nekoliko od ovih nindži koje su mi mušterijke na poslu neviđene lepotice iza čaršava... Ima i nekoliko onih sa prorezom za oči, i zaista imaju prelepe oči, ali iritira neki implicite stav "you're not worthy"... koji odašilju. Inače, sredina u kojoj radim je previše tolerantna, već sam pominjao da društvo (samo muškarci, naravno, popišulje sede sa strane i trepću iza svojih nindža odeća) odvoji deo zajednićkog prostora (aule) posebno petkom i onda se tamo klanjaju i drže dlanove okrenute u nebo i slične starovekovne gluposti. Prosto ne mogu da verujem šta to ti inače očito inteligentni ljudi rade, nije valjda da veruju u bilo šta od tih bajki. Na stranu što je to 1 demonstracija i sa političkom porukom (hteli to oni, ili ne). Inače, na onom mestu gde bi hrišćanima bio "oltar" njima stoji neka moderna kamena skulptura, ne znam da li slučajno zelenkaste boje, slikaću je jednom.Sve je to, ba, polit'ka. Nisu ni vera ni običaji tu primarni.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da su uglavnom ubertolerantni oni koji ne moraju svakodnevno da imaju posla sa ovim nindžama. Kao npr. ja... BTW, toliko ih nisam video ni u Emiratima i Tunisu zajedno (to su muslimanske zemlje u kojima sam dosad bio, ne računajući Kosovo). I to nešto govori. Inače, ja ove na poslu regularno zovem "nindže" u razgovoru sa kolegama, što nailazi na odobravanje, moguće zato što su kolege većinom Hindu.Inače, imam utisak (onako šestim čulom) da su nekoliko od ovih nindži koje su mi mušterijke na poslu neviđene lepotice iza čaršava... Ima i nekoliko onih sa prorezom za oči, i zaista imaju prelepe oči, ali iritira neki implicite stav "you're not worthy"... koji odašilju. Inače, sredina u kojoj radim je previše tolerantna, već sam pominjao da društvo (samo muškarci, naravno, popišulje sede sa strane i trepću iza svojih nindža odeća) odvoji deo zajednićkog prostora (aule) posebno petkom i onda se tamo klanjaju i drže dlanove okrenute u nebo i slične starovekovne gluposti. Prosto ne mogu da verujem šta to ti inače očito inteligentni ljudi rade, nije valjda da veruju u bilo šta od tih bajki. Na stranu što je to 1 demonstracija i sa političkom porukom (hteli to oni, ili ne). Inače, na onom mestu gde bi hrišćanima bio "oltar" njima stoji neka moderna kamena skulptura, ne znam da li slučajno zelenkaste boje, slikaću je jednom.Sve je to, ba, polit'ka. Nisu ni vera ni običaji tu primarni.
vera je uvek politika. nego ja zaista molim da se ovde nesto razume: da mi neko udje u kucu i kaze "ti sada moras to-i-to", branio bih svoju slobodu, i zelim da verujem da bih branio i tudju, bilo od nindze, pravoslavca, sataniste, ma koga. ali, dok god postoji sloboda da se bude sta god se zeli biti, meni "nindze" ne mogu smetati, ma koliko posla imao s njima. ako se ljudima klanja, neka klanjaju (pa sta ako su im odvojili prostor? inace bi isli na ulicu da klanjaju, ovako je zgodnije, ne?)uostalom, sta je to "previse slobode"? sloboda prestaje tamo gde pocinje ugrozavanje drugog. 
Link to comment
ne, evo imam edit. vidi, Qur'an je zaista nemilosrdan prema zenama, uostalom kao i Biblija. ali postoji nesto sto se zove licni izbor. Borba protiv burki nema bas nikakve veze sa pravima zena, posto se niko nije potrudio da pita te zene sta one same misle o svemu tome, nego se pretpostavlja da su one nekakvi suznji. To je za mene postkolonijalna arogancija bez premca.edit i ovde: uostalom jasno je da je u pozadini kampanje protiv burki - islamofobija. jebote, 200 zena su pretnja za sekularni sistem, kao sto su i svajcarskih 6 minareta - teroristicka pretnja. dajte, nismo deca.
Ne, nije 200 zena pretnja za sekularni sistem. I da, ima zena koje to nose svojom voljom. Kao sto ima terorista samoubica koji se dizu u vazduh svojom voljom. Preporucujem ti, ako imas prilike, da odgledas ovaj dokumentarac :http://www.channel4.com/programmes/dispatches/episode-guide/series-30/episode-1U stvari, u bg sam sledece nedelje, pa ako se opet nadjemo na pivu mogu ti ga i doneti. Najzanimljiviji su razgovori terorista na terenu sa "kontrolerima", tj naruciocima iz Pakistana. Teroristi, tj klinci od dvadesetak godina si bili na vezi preko mobilnog, a pakistanski obavestajci snimali. Veoma poucno. Jednog su uhvatili zivog. Njega je otac bukvalno prodao talibanima, kao zrtveno jagnje. Imam i jedno pitanje : da li ti smatras da je zensko lice seksualni organ?
Link to comment
puno njih NEMA licni izbor i drzava/drustvo nemaju nikakv nacin da tim zenama pomognu osim ovakopriznajem, malo grubo i sekirom
ako su one vec toliko pod stegom muza/oca da ih ovaj pod pretnjom sile zamotava u burke, zasto neko misli da ce se to promeniti tako sto im se jos uz to zabrani i izlazak na ulicu? sigurno muz/otac, ako je vec toliki fanatik, nece reci "ah, pa dobro, draga Azra, naravno da mozes da izadjes na ulicu bez burke, ako vec drzava kaze da tako mora". ne. reci ce: "Sedi kuci, nema ti vise napolje".Ala im je pomogla drzava, aferim.
Link to comment
uostalom, sta je to "previse slobode"? sloboda prestaje tamo gde pocinje ugrozavanje drugog.
ima zena cije su slobode ugrozene od strane njihove brace i oceva, majke included.
Link to comment
ima zena cije su slobode ugrozene od strane njihove brace i oceva, majke included.
naravno, ali to se ne resava dodatnim ogranicenjem njihovih sloboda.
Link to comment
uostalom, sta je to "previse slobode"? sloboda prestaje tamo gde pocinje ugrozavanje drugog.
Upravo. Ja se osećam ugrožen od njih, izgledaju potencijalno opasno. Što je uostalom i za očekivati od nindži. Zamisli sad da ja idem okolo u kompletnom viteškom srednjevekovnom oklopu, sa spuštenim prorezima za oči. Bilo bi za očekivati da će ljudi da zaziru od mog, da prostiš, buzdovana.Jebote, ako si došao u prosperitentu, liberalnu, demokratsku zemlju XXI veka, znao si gde dolaziš, pa ponašaj se kao da si deo nje... Ne, nego da ti kažem, oni su isti kao naša nazionalistička goveda - svi su talk, ali ništa walk. Pričaju o nekakvim "srednjevekovnim vrednostima", duhovnosti, askezi, trtmrt, a vlaže im se pjenisi na BMW, louis vuitton, Paris Hilton i ostale pizdarije sa dekadentnog, trulog i uopšte zlog zapada... Folirancija na velikoj skali, a iza toga jedna ružna politika. Uopšte se ne razlikuju od "australijskih četnika", s tim da ovi barem ne idu okolo u šubarama (mnogo je vrućina).EDIT. Da pojasnim, nisam ja da se nikom ništa zabranjuje, međutim isto tako sam za moje pravo da kažem da mi se nešto ne sviđa i da bih voleo da to ne moram da gledam. Moja pozicija bi više bila da se pledira našim sugrađanima dotične veroispovesti da malo o'lade sa srednjevekovljem, ako im nije teško. Edited by Indy
Link to comment
Ne, nije 200 zena pretnja za sekularni sistem. I da, ima zena koje to nose svojom voljom. Kao sto ima terorista samoubica koji se dizu u vazduh svojom voljom. Preporucujem ti, ako imas prilike, da odgledas ovaj dokumentarac :http://www.channel4....es-30/episode-1U stvari, u bg sam sledece nedelje, pa ako se opet nadjemo na pivu mogu ti ga i doneti. Najzanimljiviji su razgovori terorista na terenu sa "kontrolerima", tj naruciocima iz Pakistana. Teroristi, tj klinci od dvadesetak godina si bili na vezi preko mobilnog, a pakistanski obavestajci snimali. Veoma poucno. Jednog su uhvatili zivog. Njega je otac bukvalno prodao talibanima, kao zrtveno jagnje. Imam i jedno pitanje : da li ti smatras da je zensko lice seksualni organ?
Uh al si zamenio teze. Izjednacavas licni stil odevanja sa terorizmom? Mojne, to ne moze da se odrzi kao teza ni pet minuta.Inace veze nema sta ja smatram o zenskom licu. Nije moje misljenje konacno.
Link to comment
ako su one vec toliko pod stegom muza/oca da ih ovaj pod pretnjom sile zamotava u burke, zasto neko misli da ce se to promeniti tako sto im se jos uz to zabrani i izlazak na ulicu? sigurno muz/otac, ako je vec toliki fanatik, nece reci "ah, pa dobro, draga Azra, naravno da mozes da izadjes na ulicu bez burke, ako vec drzava kaze da tako mora". ne. reci ce: "Sedi kuci, nema ti vise napolje".Ala im je pomogla drzava, aferim.
A danas nema tih sto ih muzevi/ocevi ne pustaju napolje? Naravno da ih ima, i bice ih. Ima ih i u Srbiji. Ali Azra ipak ponekad mora da izadje, do prodavnice, da pokupi decu iz skole, da ode do lekara... E da, jedan od "kamena spoticanja" je jedno vreme bio i problem "muski doktor pregleda moju zenu".
Link to comment

khhhhh, lomim se po ovom pitanju na dva dela.s jedne strane me pritiska moj univerzalni princip slobode. to da drzava treba da se goni iz ljudskog zivota sto je moguce vise.ali s druge strane, pa to jebeno francusko drustvo se tokom vekova izborilo za nekakva ljudska prava i slobode i zbacilo je uticaj vatikana. paralelno, to isto francusko drustvo je ucinilo drzavu francusku pozeljnom za zivot. ta pravila i drustvene norme koje oni gaje su ucinili francusku imigrantskom destinacijom. shodno tome, meni je bliska pameti logika: gospodo, ovo nije upereno na vase urodjene karakteristike. ovo nije fasizam, mi samo hocemo da zastitimo neke norme zbog kojih nam je svima lepo i zbog kojih ste i vi dosli ovde.

Link to comment
A danas nema tih sto ih muzevi/ocevi ne pustaju napolje?  Naravno da ih ima, i bice ih. Ima ih i u Srbiji. Ali Azra ipak ponekad mora da izadje, do prodavnice, da pokupi decu iz skole, da ode do lekara... E da, jedan od "kamena spoticanja" je jedno vreme bio i problem "muski doktor pregleda moju zenu".
Pa ako Azra bas mora da nosi burku inace ce je muz prebiti, i drzava nema mehanizam da spreci da je prebije, da je pustimo u burki do lekara, ili da je hapsimo? Sta, dakle, da se radi, sto rece Cernisevski?E to za muskog doktora koji pregleda zenu je malo cudno. Citao sam sajt koji drze bosanske vehabije, znaci najcrnji fanatici. I oni kazu zeni da izbegava muskog ginekologa, a ako bas nema zenskog, moze. Saudijski fazoni su se u Zapadnoj Evropi, priznajem, mnogo snaznije i ruznije ukorenili.
Link to comment
khhhhh, lomim se po ovom pitanju na dva dela.s jedne strane me pritiska moj univerzalni princip slobode. to da drzava treba da se goni iz ljudskog zivota sto je moguce vise.ali s druge strane, pa to jebeno francusko drustvo se tokom vekova izborilo za nekakva ljudska prava i slobode i zbacilo je uticaj vatikana. paralelno, to isto francusko drustvo je ucinilo drzavu francusku pozeljnom za zivot. ta pravila i drustvene norme koje oni gaje su ucinili francusku imigrantskom destinacijom. shodno tome, meni je bliska pameti logika: gospodo, ovo nije upereno na vase urodjene karakteristike. ovo nije fasizam, mi samo hocemo da zastitimo neke norme zbog kojih nam je svima lepo i zbog kojih ste i vi dosli ovde.
lepo postavljeno, i realna dilema.ali te norme nisu takve da se religija proteruje kao individualan izbor, vec da se svodi na individualan izbor. ako je burka licni izbor i ako ne ugrozava drugog, sta smeta? a o nasilju u porodici postoje pozitivne pravne norme. neka ih primene, neka nadju nacin da dopru do porodica u kojima zene zive kao robovi.
Link to comment
Uh al si zamenio teze. Izjednacavas licni stil odevanja sa terorizmom? Mojne, to ne moze da se odrzi kao teza ni pet minuta.
Nisam zamenio teze, tj ne izjednacavam terorizam i odevanje, samo povlacim neke paralele u nacinu razmisljanja i ulogama raznih osoba u igri. Mislim da ce ti biti mnogo jasnije sta sam hteo da kazem kad/ako odgledas film. U medjuvremenu, da pokusam da objasnim :Razgovor "kontrolora" i teroriste : kontrolor po glasu deluje starije, namazanije, obrazovanije, skoro "ocinski". Smirenim glasom mu kaze da to sto radi radi za Boga, da ga ceka mesto u raju, i ostale sarene laze. Istovremeno mu daje instrukcije : skupi stvari na sredinu (u sobi hotela), polij alkoholom, zapali... I prica mu kako je akcija uspesna, kako sve svetske televizije prenose, kako ce se ovaj dan pamtiti po njemu... Paralela sa burkom je sledeca : otac/muz se ne eksponira, kao ni onaj pakistanac, u prvi plan guraju osobe kojima su prethodno isprali mozak i one to naravno "svojevoljno" prihvataju. Pravila koja vaze za zrtvu ne vaze za "pozadince" : otac/muz se ne aka sa besnom francuskom administracijom i prekim pogledima na ulici, kao sto se ni onaj pakistanac ne samoubije na kraju, kao ti klinci u Bombayskim hotelima.
Link to comment
ako je burka licni izbor i ako ne ugrozava drugog, sta smeta?
Mena burka ugrozava, zato sto ne vidim lice. Uostalom, i dokazalo se, na primeru koji je i raspalio ovu novu turu rasprave. Ljudski odnosi su bazirani na identifikaciji, a identifikacija ide preko lica. Probaj jedan dan sa maskom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...