Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zar je moguce da ne vidis razliku izmedju klanja svinja na terasi/nosenja kukastih krstova/pretnji satiricaru na jednoj i nosenja nekakvih haljina/brada/brkova/kapica na drugoj?
nosenje burke/kapice ima religioznu stranu, ali moze da bude i politicki stav. u potonjem, ja bih to poredio sa nosenjem politickih majica.zabrana burki je politicka poruka, sakrivena iza navodne brige za prava zena - muslimani su nepozeljni. Edited by Gandalf
Link to comment
I tako treba da bude.
da budem tacniji, nepozeljni su oni koji izgledaju ili se ponasaju kao muslimani. burke su vidljive, samim tim i najmanje prihvatljive. prihvatljivi su samo oni koji izgledom i ponasanjem ne deluju kao muslimani.

At a literary festival in New York City some years ago, I was introduced to a French writer who, almost immediately after we shook hands, asked me where I was from. When the answer was "Morocco," he put down his drink and stared at me with anthropological curiosity. We spoke about literature, of course, and discovered a common love for the work of the South African writer J.M. Coetzee, but before long the conversation had turned to Moroccan writers, then to Moroccan writers in France, and then, as I expected it eventually would, to Moroccan immigrants in France--at which point the French writer declared, "If they were all like you, there wouldn't be a problem."...Was this man really suggesting that I was a more desirable immigrant because I did not look Muslim?...So it would seem that the perfect Muslim immigrant in France is one who cleans the house, picks up the trash, attends to the infant or, increasingly, fixes the computer, heals the sick and runs the bank, and then disappears in a wisp of smoke, before his presence, his beliefs, his customs, his way of dress, his "noise and smell" offend the particular sensibilities of the general population.http://www.thenation.com/doc/20091214/lalami/single

Edited by Gandalf
Link to comment

muslici bi zesce mogli da sjebu sistem vrednosti that be, ako bi se upakovali u bejsbol hets. missim, svaki hriscanin antimuslimanske veroispovesti ce da ih prihvati kao svoje. anglosaksonci ce da im puse kurac jer su nasi, zar ne :wicked:

Link to comment
Ali ne mogu da verujem sta citam. Ljudi, sprdnja sa svakim je dozvoljena, narocito sa religijama. Ja samo govorim o individualnim pravima ljudi da postuju svoje obicaje 9ako im nisu nametnuti)!
meni je srce na mestu, pravo na sprdnju sa svim i svacim a narocito sa religijama je potvrdjena jos jedared :)
Link to comment
  • 4 weeks later...

Betmeni u akciji!pack%20o%20burqas.jpgBurqa-clad bank robbers stage French post office hold-upTWO burqa-wearing bank robbers have held up a post office near Paris, using a handgun concealed beneath an Islamic-style full veil, court officials said.Staff let the pair through the security double doors of the banking branch of the postal office overnight, believing them to be veil-wearing Muslim women, before they flipped back their head coverings and pulled out a gun, officials said.They made off with €4500 ($A7112) seized from the staff and customers of the branch in Athis Mons, just south of Paris, according to the online edition of Le Parisien newspaper....Ijaooj, umrijetću mlad...:lol:

Link to comment

Da su dosli obuceni kao deda Mrazovi siguran sam da bi to bio adekvatan post festum argument za zabranu Bozica  <_<uostalom deda Mrazova je u Francuskoj daleko vise nego zena pod burkama  :lol:

Link to comment

Dokle ces bre vise, vasudevo, da skaces na svaku loptu da pokazes kako si ti, jelte, ubertolerantan?Ovaj incident pokazuje sustinu problema : ispod burke se ne vidi lice. Za bilo kakvu, pa i najobicniju komunikaciju ("dobar dan, jedan hleb, molim vas"), potrebna je kakva-takva identifikacija. Ljudski mozak funkcionise tako da prepoznavanje ide uglavnom preko lica. Predlazem ti jedan eksperiment : kupi jednu masku, moze i Deda Mraza, stavi je ujutru na lice i kreni da obavljas svoje svakodnevne poslove (prodavnica, prevoz, posao, banka...). Javi kako si se proveo.A sve to zato sto je neki pustinjski kozojebac pre hiljadu i kusur godina zapisao neke stvari o zenama u neku prasnjavu knjigu, koju danas interpretiraju ovakve spodobe :

My brother used to tell me that the place for a woman is either at home or in the grave. I was always restricted to home.He said: "If you leave the house I'll cut off your head and put it on your chest."My brother had been to the local school and beaten the girls and the teachers.He said anyone who wanted to study was a friend of America.
Te spodobe smatraju da je zensko lice seksualni organ i da ga kao takvog treba pokriti. Procitao sam skoro i da jedan smatra da su oba otkrivena oka previse provokativna, vidi se dovoljno i sa jednim, pa on preporucuje da se zenama dozvoli da otkriju samo jedno oko. Sta je sledece?Dokle bre vise?! Francuzi sad treba ponovo da trpe religiozne budale, jos ovaj put tudje? Pa zar nisu skratili "svoje" za glavu pre vise od dvesta godina?
Link to comment
pustinjski kozojebac
kakav je ovo spektakularan coming out.uz to, ima zena koje zele da nose burku. postoje desetine ispovesti zena za koje je nosenje burke licna odluka, simbol licne duhovnosti. onaj ko to negira, pokazuje da je za njega zena samo subjekt licne ideologije koji se koristi kao neka stvar. Edited by vasudeva418
Link to comment
kakav je ovo spektakularan coming out. 
Kakav coming out? Da ne postujem nimalo nijednu religiju? Nista novo. Nista bolje ne mislim ni o drugim "bozjim" poslanicima, sinovima, snajkama...To je sve sto imas da kazes?
Link to comment
Procitao sam skoro i da jedan smatra da su oba otkrivena oka previse provokativna, vidi se dovoljno i sa jednim, pa on preporucuje da se zenama dozvoli da otkriju samo jedno oko. Sta je sledece?
Beli štap?
Link to comment
Kakav coming out? Da ne postujem nimalo nijednu religiju? Nista novo. Nista bolje ne mislim ni o drugim "bozjim" poslanicima, sinovima, snajkama...To je sve sto imas da kazes?
ne, evo imam edit. vidi, Qur'an je zaista nemilosrdan prema zenama, uostalom kao i Biblija. ali postoji nesto sto se zove licni izbor. Borba protiv burki nema bas nikakve veze sa pravima zena, posto se niko nije potrudio da pita te zene sta one same misle o svemu tome, nego se pretpostavlja da su one nekakvi suznji. To je za mene postkolonijalna arogancija bez premca.edit i ovde: uostalom jasno je da je u pozadini kampanje protiv burki - islamofobija. jebote, 200 zena su pretnja za sekularni sistem, kao sto su i svajcarskih 6 minareta - teroristicka pretnja. dajte, nismo deca. Edited by vasudeva418
Link to comment

Pa i pop Peranovic bije lopatom, i kakve to veze ima sa anglikanskim misionarima u Etiopiji? Uzmes najgori primer, pa rasudjujes na osnovu njega.nego zelim da se ogradim: insistiranje na burkama smatram jednim preterivanjem dekadentnih struja islama koje su, u svojoj potrazi za cistocom vere, izgubile svaki kontakt sa realnoscu (u Saudi Arabiji cak je bilo ideja da se zabrani drzanje macaka zato sto je to zapadnjacki obicaj - a omiljena Prorokova zivotinja bila je macka), ali, ponavljam, ako je to necija licna odluka - ne vidim zasto bi drzava smela da uzima pravo da se u to mesa.  Ne vidim, sa druge strane, da se mesa u to da roditelji desetogodisnje devojcice oblace kao kurvetine i salju na izbore za male Mis - to nije problem, ali zena koja je sama odlucila da pokrije lice, e to podriva drzavu brale.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...