Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

 

 Paralela sa burkom je sledeca : otac/muz se ne eksponira, kao ni onaj pakistanac, u prvi plan guraju osobe kojima su prethodno isprali mozak i one to naravno "svojevoljno" prihvataju. Pravila koja vaze za zrtvu ne vaze za "pozadince" : otac/muz se ne aka sa besnom francuskom administracijom i prekim pogledima na ulici, kao sto se ni onaj pakistanac ne samoubije na kraju, kao ti klinci u Bombayskim hotelima.
mozda neke od njih i imaju tracak samostalnog uma? pazi ti si sada nenosenje burke prikazao kao neki esencijalizovani kvalitet oko koga nema spora. ja mogu da navedem jedno 5 argumenata zasto bi nosenje burke nekome bio pozeljan izbor. audiatur et altera pars, nista vise. procitaj ispovesti zena koje zele da nose burke. ima toga na netu koliko hoces.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

6fa2da90-09a7-11df-b9fc-afac8ce35102.jpgzapravo sve su stranke protiv zakona ali svi bi da "rese" "taj" problemkako da ga rese i koji je problem u pitanju...tu se vec niko ne slazecak ni u UMP-u samoma ni socijalisti nisu bolji
Link to comment
E to za muskog doktora koji pregleda zenu je malo cudno. Citao sam sajt koji drze bosanske vehabije, znaci najcrnji fanatici. I oni kazu zeni da izbegava muskog ginekologa, a ako bas nema zenskog, moze. Saudijski fazoni su se u Zapadnoj Evropi, priznajem, mnogo snaznije i ruznije ukorenili.
Za one koji znaju francuski.Ukratko, sledbenik pustinjskog kozojebaca (ljut sam, kratak mi fitilj) nije dozvolio da mu zenu porodi muskarac, doslo je do komplikacija i dete se rodilo 100% hendikepirano. Slucaj nije usamljen, to je samo jedan od prvih koje mi je Google izbacio.
Link to comment
audiatur et altera pars, nista vise. procitaj ispovesti zena koje zele da nose burke. ima toga na netu koliko hoces.
Ima ovde i rođenih (anglo)Ozijevki koje to nose... Njihovi partneri (anglo)Oziji sa netom izraslim proročkim bradama ipak ulivaju više jeze, moram priznati. Nemam ništa pozitivno o njima da kažem. Baš ništa. Nadam se da nam se putevi nikada ne ukrste.S druge strane, gledam 2 drugara mog sestrića iz Amerike, jedno persijansko i drugo jermensko dete, tj. momci... okačili video na Fejsbuk, šreduju gitare k'o veliki, milina jedna (ti bi se oduševio, ne može da se linkuje, glupi FB). I onda vidiš da život ipak ima smisla, nismo džabe krečili. Keep on rockin' in the free world, kiddos!
Link to comment
Za one koji znaju francuski.Ukratko, sledbenik pustinjskog kozojebaca (ljut sam, kratak mi fitilj) nije dozvolio da mu zenu porodi muskarac, doslo je do komplikacija i dete se rodilo 100% hendikepirano. Slucaj nije usamljen, to je samo jedan od prvih koje mi je Google izbacio.
Ok ovo se vec pretvara u vrlo ruznu moralnu paniku (Muhamed ovako nesto nikada nije trazio od svojih sledbenika, posredi je anomalija savremenog islama) pa bih se ovde iskljucio iz polemike. 
Ima ovde i rođenih (anglo)Ozijevki koje to nose... Njihovi partneri (anglo)Oziji sa netom izraslim proročkim bradama ipak ulivaju više jeze, moram priznati. Nemam ništa pozitivno o njima da kažem. Baš ništa. Nadam se da nam se putevi nikada ne ukrste.S druge strane, gledam 2 drugara mog sestrića iz Amerike, jedno persijansko i drugo jermensko dete, tj. momci... okačili video na Fejsbuk, šreduju gitare k'o veliki, milina jedna (ti bi se oduševio, ne može da se linkuje, glupi FB). I onda vidiš da život ipak ima smisla, nismo džabe krečili. Keep on rockin' in the free world, kiddos!
Ma razumem te. Ne ocekujem ni od koga da se odusevljava jednom izrazito autoritarnom religijom, sa praksom koja mnogo vise oduzima nego sto daje. Sto vise slobode, to i ja kazem. Ali podrzavam i slobodu da se bude neslobodan, i postujem i slobodu da se slobodom proglasava nesto sto je za mene robija. Svakom svoje.
Link to comment
Ok ovo se vec pretvara u vrlo ruznu moralnu paniku (Muhamed ovako nesto nikada nije trazio od svojih sledbenika, posredi je anomalija savremenog islama) pa bih se ovde iskljucio iz polemike. 
Muhamed je trazio mnogo gore stvari od svojih sledbenika. Sta je cilj islama i svakog muslimana, u originalu?
Link to comment

Zli jezici kažu da i oni to poštuju (tuđi izbor), ali samo dok su u manjini. Posle toga, drugačiji imaju pravo da budu dhimmi-ji (što nije nešto što bi se poželelo, posebno ne od strane nas koji smo potomci onih koji su nešto slično tome bili 500 godina). Znači, svodi se na staru priču o guji u nedrima... a ima i ona stara kineska da malo zmajče ne treba odgajati da ne bi postalo zmaj (ili kako već ide)... To su dileme pred kojima je moderan svet, posebno neke zemlje (među kojima mislim da prednjači Francuska). Mislim da to nije nešto što trenutno muči Srbiju u većoj meri (samo to joj fali).

Link to comment

Kuku, bas mi te zao, tebi smeta/ti si ugrozen jer samo TI znas kako je biti naspram NJIH. Drugi to ne znaju.Ajde sad, zatvori okice i zapevaj "Nobody knows the trouble I've seen"...Sto je mejnstrim drustvo netolerantnije, tako je i reakcija "onih drugih" (ma ko to oni drugi bili-islamisti, hriscani, zvezdasi, partizanovci...) jos ekstremnija, a stga drugo ocekivati od tebe i tvoje okoline, gde ste i decu Aboridzina nasilno otimali jer "oni drugi nisu sposobni da se civilizuju, ne mogu da se uklope u nasu sliku o odrustvu".Lepo je rekao Vasa, ovo je lep "coming out". Posle ce i Siki da budu problem, jos kad bi cuo da u turbanu tradicionalno skrivaku bodeze...?

Link to comment

Ok, samo kad ste vi tolerantni.Pozivam vas sve na pice, u Bg ove nedelje ili u Parizu sledece. Na javnom mestu, izbor prepustam vama.Lako cete me prepoznati, doci cu i sedeti celo vece ovako :post-598-12655284384039.jpg

Link to comment
Ok, samo kad ste vi tolerantni.Pozivam vas sve na pice, u Bg ove nedelje ili u Parizu sledece. Na javnom mestu, izbor prepustam vama.Lako cete me prepoznati, doci cu i sedeti celo vece ovako :
Pa mislim da je poenta da ne mora niko da ih vodi na pice, al da ne treba ni da im brani da se medjusobno cascavaju obuceni kako hoce.Slazem se da mi neko ovako maskiran izaziva blagu nelagodnost, ali pitanje i jeste - da li se ja tu uopste i pitam?
Link to comment

Zemlje sa visočijim kvalitetom života (one u koje se masovno imigrira) su takve kakve su verovatno i stoga što su se njihovi stanovnici puno pitali o tome kako će život u njima izgledati, za razliku od većine zemalja iz kojih se rado emigrira.

Link to comment
Pa mislim da je poenta da ne mora niko da ih vodi na pice, al da ne treba ni da im brani da se medjusobno cascavaju obuceni kako hoce.Slazem se da mi neko ovako maskiran izaziva blagu nelagodnost, ali pitanje i jeste - da li se ja tu uopste i pitam?
Po meni, poenta je da ovako obucen ne mozes uspostaviti ni najmanju civilizovanu komunikaciju. Ni ja ne mislim da neko treba da im brani da se oblace ili rade medjusobno sta hoce. Ovde je rec o tome da se ovakvo maskiranje zabrani na javnim mestima, jer se kosi sa svim civilizovanim normama danasnjeg ljudskog drustva.
Link to comment
Zemlje sa visočijim kvalitetom života (one u koje se masovno imigrira) su takve kakve su verovatno i stoga što su se njihovi stanovnici puno pitali o tome kako će život u njima izgledati, za razliku od većine zemalja iz kojih se rado emigrira.
A emigranti nisu stanovnici? ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...