Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Jeste, rekli smo svoje stavove i tesko da ce nesto da nam iste promeni. Dozvoli samo da primetim razliku izmedju kukastog krsta i tkanine.
Pa i kukasti krst je samo tkanina. Zasto bi nekom smetalo to parce crne tkanine nasiveno na belom polju crvene trake? Uh, ne mogu da odolim da odgovorim, mada sto bi rek'o voja i, nema pobednika u ovim besmislenim nadbacivanjima. Mene nervira sto pobornici svacije totalne slobode ostavljaju utisak da jednostavno zele da ostave utisak. Da su "bolji ljudi". To je generalno moja impresija o levim liberalima.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mislim da svako moze da bira sta ce da nosi, ALI ako neko nekog prisiljava da nosi ili ne nosi nesto, onda bi on/ona trebalo krivicno da odgovara. Dakle, ako drzava ne sme da se mesa u to sta ce neko nositi(osim u drzavnim institucijama), onda ni clanovi porodice ne smeju da namecu bilo sta, pogotovo punoletnim osobama.

Link to comment
i jos nesto: na ovom forumu ima divnih primera i doskocica kojima se dokazuje da hriscanska crkva ne treba da se mesa u politicki zivot itd, ima duhovitih i manje duhovitih izrugivanja crkvi, ok, ima i izdrkavanja na racun hriscanstva sto je vec neki ego trip....
Nekako mi se javlja da vitezovi koji se (obicno sa distance) bore za prava islamista da nabijaju prst u oko zapadnom svetu koji je bio spreman da ih primi medju sebe su isti oni koji su koekude povracali u slapovima Nijagare na Djokovica kada je podigao 3 prsta na teniskom terenu (i u drugim slicnim prigodama, recimo kad ministar Jeremic - o uzasa - igra uz kolce u sajkaci). Ali, zaboga, to su prsti, sajkaca, narodnjaci... sve oruzja masovnog unistenja... S druge strane, ovo je "samo tkanina". Koja se nabija na nos jednako kao da neko razvije fasisticki barjak, misao koja je iza toga se ne razlikuje.
Link to comment

cekaj indy, nisi glup (nadam se). Kukasti krst i burka isto?Jos samo da mi objasnis kako si zakljucio da sam 'levi liberal'? Mnogo sebi dozvoljavas. Mislio sam da si neshvacen, kad ono...To sto ti ne mozes da 'uspostavis kontakt' sa tim zenama, sto ti mislis da one 'misle da su nesto superiornije' ne moze da se poredi sa simbolom holokausta i ubilacke ideologije. Jedino ako je tebi Islam=al kaida/terorizam. Da li mozda sledeca zabrana trebaju da budu brade,za koju ti rece da i sam imas?M16: zamisli ima zena koje to nose, a koje niko na to ne tera. Ovde se samo radi o strahu od razlicitog koji ni 'mi' ni 'oni' ne shvatamo, ta dva sveta.

Link to comment

Dragan/ceTi jesi levi liberal, i naravno da bih ti to rekao i u lice (taman i da si kao Svarceneger). Sve sto pises je tipican levi liberalizam, nikad nista razlicito od te agende nisi napisao. Ne znam zasto se toliko bunis kad to samo konstatujem.I koji deo toga da oni koji 2001. nisu nosili "tradicionalnu" odecu otad masovno pocinju da je nose i to svuda i na svakom mestu tebi nije jasan? (Recimo i na australijskim plazama, gde to pre slabo da je vidjano)? Ako si boleciv na islamofasizam, molim samo reci.Nisam ja glup, no za tebe nisam siguran, kad vec zaobilazno kreces na vredjanje. Ovo za Urosa, pa ne znam zasto vredjas coveka, on nije glup, to sam ja, remember.Ne bih te dalje zadrzavao...

Edited by Indy
Link to comment

Retko naleteh na nabedjeniju osobu od tebe. Mozes slobodno da mi kazes u lice sta hoces, ne bih reagovao drugacije nego sada - imas probleme sa zapazanjima i generalizacijom.Slazem se da ima dosta pomodarstva, pa verovatno i 'slanja poruka okolini', ako ga tako mogu nazvati, sa nosenjem pomenutih burki. Ali moje protestvovanje se odnosi prvenstveno na starije ljude koje sam sreo, koji su se tako uvek oblacili zbog tradicije, a nasli su se (trbuhom za kruhom©) u svetu koji je drugaciji i koji ne shvataju najbolje, a ne shvatamo ni mi njih najbolje.Ako je razumevanje za drugog - ukljucujuci i zaljenje zbog razbijanja face Berluskonija - odlika 'levog liberalizma', a ne common sense i saosecanje, onda jebi ga, trpaj me isti kos.Edit: nisam implicirao da si glup,opet si krivo shvatio.

Edited by dragance
Link to comment
M16: zamisli ima zena koje to nose, a koje niko na to ne tera. Ovde se samo radi o strahu od razlicitog koji ni 'mi' ni 'oni' ne shvatamo, ta dva sveta.
Zamisljam i to je potpuno u redu, bez obzira sto su to ponele iz porodice. Samo kazem da ako neko i posle navrsene 18-te godine(najdalje) zivota pokusa da ih na nesto slicno natera(kao i da ih natera da nose krst recimo), onda bi taj neko(po mom misljenju) trebalo da odgovara isto kao da ih tera da idu ulicom sa plasticnom kesom na glavi.
Link to comment
Ovo za Urosa, pa ne znam zasto vredjas coveka, on nije glup, to sam ja, remember.Ne bih te dalje zadrzavao...
Samo da odreagujem na ovu podmetacinu i flejmovanje, da Uros ne pomisli da sam rekao da je glup ili da sam ga vredjao. Odnosilo se na automatsko svrstavanje ljudi u jedan od dva kosa, crn ili beo.Za Urosa znam da je dobrocudan iako se ne slazem sa njegovim idealima, tacnije sa prezentacijom istih. Za tebe nisam siguran.
Link to comment

Da li je ovo samo "krpa preko lica"? Ne verujem da je ovo samoizbor. Takodje, ne verujem da je ovo "kultura". Strasno je biti osudjen da provedes zivot u satoru, da te niko nikad ne vidi (osim muza, kojeg nikad pre udaje nije videla) itd. Jebo takvu "kulturu".burka_graduation.jpgKo hoce da fasuje burku nek ide u Burkinu Faso. :s_d:

Link to comment

limitacija nokijinog browsera, a i otpade mi ruka klikcuci na 'tastaturi' za liliputance. Ne vidim sta si okacio, pa cu ujutro (po mom) da se javim i nastavimo. Prepostavljam da je neko kamenovanje ili sl. u pitanju...

Link to comment
e jebi ga Zmicko, treba znati napraviti razliku izmedju ekstrema/ociglednog zlostavljanja i tradicije/zelje za postovanjem istih.
Kako znati i sta sa tim "znanjem"? Pa sto onda ne postuju tradiciju naroda (u Francuskoj) gde zive? Za Avganistan, Jemen i S. Arabiju me se ne tice.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...