Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Nekako mi se javlja da vitezovi koji se (obicno sa distance) bore za prava islamista da nabijaju prst u oko zapadnom svetu koji je bio spreman da ih primi medju sebe su isti oni koji su koekude povracali u slapovima Nijagare na Djokovica kada je podigao 3 prsta na teniskom terenu (i u drugim slicnim prigodama, recimo kad ministar Jeremic - o uzasa - igra uz kolce u sajkaci). Ali, zaboga, to su prsti, sajkaca, narodnjaci... sve oruzja masovnog unistenja... S druge strane, ovo je "samo tkanina". Koja se nabija na nos jednako kao da neko razvije fasisticki barjak, misao koja je iza toga se ne razlikuje.
dobra primedba. sto se mene tice, neka veruje svako u sta hoce da veruje, neka nosi sta hoce da nosi, nega se ruga cemu god hoce da se ruga ali neka bude doslednosti u tome. apsurdna mi je selekcija, po necemu je politicki korektno da se pljuje dok je po necemu istom ali u drugom pakovanju nedozvoljeno da se kaze i rec kritike. da neka cica iz melburna ili beograda iz cistog modnog hira nosi tkaninu e pa onda je to tkanina ali ipak sumnjam da je u slucajevima o kojima mi pricamo ovde tkanina samo tkanina <_< ne znam zasto se setih one frke sa danskim karikaturama muhameda, jebote samo sto planeta nije eksplodirala od pravednog gneva milijarde muslimana sto se uopste prikazuje lik njihovog proroka, zato mene treba da se tice sto to njima smeta? znaci ok je da se cela planeta zajebava na racun rare, ok je da se mi lokalci zajebavamo na racun mrtvog patrijarha ali je no-no da i u tragovima nesto kazemo na racun islamskih idiotarija. ok, mozemo da se dohvatimo i budistickih idiotarija sa istim pravom. ja se samo zalazem za doslednost u izrugivanju, nista vise.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja mislim da svako moze da bira sta ce da nosi, ALI ako neko nekog prisiljava da nosi ili ne nosi nesto, onda bi on/ona trebalo krivicno da odgovara. Dakle, ako drzava ne sme da se mesa u to sta ce neko nositi(osim u drzavnim institucijama), onda ni clanovi porodice ne smeju da namecu bilo sta, pogotovo punoletnim osobama.
To lepo funkcioniše kada se tako jasno razgraniči u sređenim uslovima. No, šta kada brojevi nisu naklonjeni? Ako se devojčice masovno prisiljavaju u svojim porodicama na ovaj ili onaj način, često ne i direktnom prisilom? Da li država onda treba da interveniše određenim pravilom ili zabranom? Uvek se dođe nekako do tog kukastog krsta. On nije zabranjen zato da se nikada više nigde ne bi video ni pojavio, niti su postojale iluzije da ga niko nikada više nigde neće koristiti. Ali, jednostavno se razgraničava dobro od lošeg, i pravi inženjering društva tako da se ono prema pojavi X postavi kao poželjnoj, tolerabilnoj ili nepoželjnoj praksi. To je to, ni manje ni više od toga.
Link to comment

Jebiga, lako je zajebavati raru. Ali kad ti u gajbu upadne ludak sa nozem i sekirom, a ti nemas panic room, sta onda? Inace slazem se, sve je podlozno (za)jebavanju.

Edited by Zmitjkoe
Link to comment
Jebiga, lako je zajebavati raru. Ali kad ti u gajbu upadne ludak sa nozem i sekirom, a ti nemas panic room[/i, sta onda]? Inace slazem se, sve je podlozno (za)jebavanju.
pa da, u pravu si. u krajnjem slucaju zivis u zemlji u kojoj je problem multikulturalnosti, integrisanosti drugih kutlurnih grupa u drustvo, pojave ekstremizma i sl. mnogo realniji problem nego recimo ovde u srbiji tako da je panic room stvarno mnogo realnija potreba tebi nego meni (ne licno nama nego kao model, primer, sta vec). sulud je ovaj moderni svet. dosli smo do toga da svaka rec kritike ili zajebavanja na racun druge kulture moze da izazove ludaka sa nozem i sekirom ili samodetoniranje sa kilo eksploziva u gacama <_< jebesh takav svet i takvu kulturnu toleranciju, onda lepo kazimo da se tzv. mi plasimo tzv. njih, nekako je postenije nego svo to politicki korektno balavljenje o pravima drugih na sve sto pozele sa uzgrednim posipanjem govnima na nasu evropsku kolonizatorsko-imperijalisticko-fasisticku proslost koja je ugnjetavala i tlacila posten i miran islamski svet sirom afrike i azije <_< hajd' jos da razumem francuske ili britanske ili nemacke tripove na zlu proslost ali hej bre! nesto se ne secam da je srbija imala kolonije u africi i aziji a ni pradeda mi nije bio kolonijalni oficir u aziji koji je tlacio i ubijao lokalno stanovnistvo tako da ne znam zasto se ja ne bih zajebavao na racun svega sto mi se ucini glupim ili podlim ili sta vec u tom stilu Edited by Pontijak
Link to comment
... mozemo da se dohvatimo i budistickih idiotarija sa istim pravom.
Oni pametniji medju njima se i sami zajebavaju na svoj racun. "Pred Budinim hramom, psi pisaju u nebo". Ili onaj drugi haiku o drvenom Budi koji je zgodan za potpalu, zaboravio sam sad kako ide. Itd. Medjutim, to je ipak jedno vise stanje svesti, a ne plemenski lelek (u raznim svojim varijacijama).
Link to comment
To lepo funkcioniše kada se tako jasno razgraniči u sređenim uslovima. No, šta kada brojevi nisu naklonjeni? Ako se devojčice masovno prisiljavaju u svojim porodicama na ovaj ili onaj način, često ne i direktnom prisilom? Da li država onda treba da interveniše određenim pravilom ili zabranom?
Ne znam, meni se cini da bi ipak trebalo ostaviti porodicu njenim clanovima, a drzava bi trebalo da intervenise samo u slucaju fizickog nasilja. Kretanje u suprotnom pravcu, odnosno preveliko uplitanje drzave u porodicne stvari, moze da da jos gore rezultate.
Uvek se dođe nekako do tog kukastog krsta. On nije zabranjen zato da se nikada više nigde ne bi video ni pojavio, niti su postojale iluzije da ga niko nikada više nigde neće koristiti. Ali, jednostavno se razgraničava dobro od lošeg, i pravi inženjering društva tako da se ono prema pojavi X postavi kao poželjnoj, tolerabilnoj ili nepoželjnoj praksi.
Ne znam za inzenjering, ali meni je najbitnije postovanje pozitivnih zakona, pod uslovom da su doneseni u skladu sa demokratskom procedurom u konkretnoj zemlji. Ko nema nameru da ih postuje ne bi trebalo ni da se seli u te zemlje. A jednom kada postane drzavljanin, moze, kao i svi drugi, da proba da ih menja regularnom politickom akcijom, koja ukuljucuje i demonstracije, recimo, sto da ne.
Link to comment
Oni pametniji medju njima se i sami zajebavaju na svoj racun. "Pred Budinim hramom, psi pisaju u nebo". Ili onaj drugi haiku o drvenom Budi koji je zgodan za potpalu, zaboravio sam sad kako ide. Itd. Medjutim, to je ipak jedno vise stanje svesti, a ne plemenski lelek (u raznim svojim varijacijama).
raduje me sto si ti to pomenuo :) te anegdote koje su bile osnov za koane su imale svrhu izrugivanja tadasnjim budistickim dogmama a u moderno doba su i same postale okamenjene i "ne rade posao" osim u onim divnim pocetnim fazama upoznavanja sa drugom kulturom (ah te radosti otkrivanja, ah ta ushicenja mladosti). uostalom sada se osetih kao totalni kreten, sta ja to tebi drvim kada sve to ionako znasplemenski lelek. da, sjajan pojam. izrugivanje okamenjenoj svesti koja voli da trtlja zen koane iz zbirki je ruganje leleku individue sto vec izlazi iz ove teme jer su takva ruganja u sferi privatnog a ne javnog.
Link to comment

Ali ne mogu da verujem sta citam. Ljudi, sprdnja sa svakim je dozvoljena, narocito sa religijama. Ja samo govorim o individualnim pravima ljudi da postuju svoje obicaje 9ako im nisu nametnuti)!Kakvi su to "francuski obicaji" koje treba sad svi da usvoje? Treba da postuju lokalne zakone, da zive lepo, da ne sikaniraju i ne budu sikanirani, a kako ce licno da se oblace je stvar svake osobe. Njihove tradicije - kao i nase - ako ne krse zakone i ne prave stetu drugima je njihova stvar. Znam dosta nasih ljudi koji kisele kupus po Francuskoj, da vidis tek komentara ako zive u zgradi i ako pocne da se "cuje". Da li treba to da bude sledece?Naravno, svakog ekstrema koji kuka na zivot na "prokletom zapadu", a koji mozda i propoveda mrznju i nasilje prema istom treba na licu mesta uhapsiti i proterati.

Link to comment

:D Ovo je vec komicno.Zar je moguce da ne vidis razliku izmedju klanja svinja na terasi/nosenja kukastih krstova/pretnji satiricaru na jednoj i nosenja nekakvih haljina/brada/brkova/kapica na drugoj?I zasto se zaustaviti na muslimanima? Eno ti jevrejskih cetvrti po Parizu, prosetaj se pa mi reci kako su obuceni/sta pricaju i kako... Hocemo li i njima braniti sto-sta?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...