Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Ok, prihvatimo na trenutak da to jeste deo veceg plana. Da li se problem verskog ekstremizma resava zabranom nosenja neceg na glavi, i onda kad za to ne postoji ama bas nikakvo objasnjenje/opravdanje osim "vidi ih kakvi su"? Ili zahteva ako nista barem malo racionalniji pristup, stvarno ne znam sta se ovom histerijom postize osim da ekstremni postanu jos ekstremniji.Ja bih radije uvela cak i mozda preteranu ali objasnjivu meru bezbednosti kao sto je na primer skeniranje zenice ili otiska prsta za te sto nece da se otkriju na ispitu, nego sto bih im na silu cupala maramu sa glave. Ako je stepen nepoverenja vec dostigao takav nivo...
Niko ne bi da im "cupa marame sa glave", ne moras biti toliko dramaticna. Francusko drustvo, i ogromna vecina francuskih muslimana - 200/5.000.000 smatra da se na javno mesto ne izlazi maskiran.P.S. A sta ce biti odgovor na njihov sledeci korak? Kad dekretuju recimo da su zene neciste za vreme menstruacije? Hocemo izmisliti i tu neki detektor ili ce se proveravati prstom? Edited by braca
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niko ne bi da im "cupa marame sa glave", ne moras biti toliko dramaticna. Francusko drustvo, i ogromna vecina francuskih muslimana - 200/5.000.000 smatra da se na javno mesto ne izlazi maskiran.
Ne bih rekla da sam ja dramaticna. Koga briga sta smatra drustvo i vecina, ako pojedinac svojom pojavom nikog ne ometa i ne ugrozava?I ti koji ometaju imaju valjda ime i prezime, ne treba valjda prozivati citavu jednu versku/etnicku grupu.Barem bi nama iz ex-yu ovakve stvari trebale vec jednom da budu jasne...
Link to comment
Ne bih rekla da sam ja dramaticna. Koga briga sta smatra drustvo i vecina, ako pojedinac svojom pojavom nikog ne ometa i ne ugrozava?I ti koji ometaju imaju valjda ime i prezime, ne treba valjda prozivati citavu jednu versku/etnicku grupu.Barem bi nama iz ex-yu ovakve stvari trebale vec jednom da budu jasne...
Pa cela diskusija se upravo rasplamsala ponovo zato sto je Indy postavio clanak u kome su se pljackasi banke sakrili ispod burke. Ako pljacka banke nije ometanje i ugrozavanje javnog reda i mira, ne znam onda sta je. I ako ti ne vidis nista opasno u tome da se ljudi setaju ulicama maskirani, ja ne znam vise kako i na kom jeziku da to objasnim. Pokusao sam i slikovito pre par strana, poziv na pice i dalje stoji.
Link to comment
Pa cela diskusija se upravo rasplamsala ponovo zato sto je Indy postavio clanak u kome su se pljackasi banke sakrili ispod burke. Ako pljacka banke nije ometanje i ugrozavanje javnog reda i mira, ne znam onda sta je. I ako ti ne vidis nista opasno u tome da se ljudi setaju ulicama maskirani, ja ne znam vise kako i na kom jeziku da to objasnim. Pokusao sam i slikovito pre par strana, poziv na pice i dalje stoji.
Ako pljackasi banke stave plave perike, hocemo da zabranimo plavuse? Meni ova diskusija stvarno vec malo onako...
Link to comment
Ako pljackasi banke stave plave perike, hocemo da zabranimo plavuse? Meni ova diskusija stvarno vec malo onako...
Au, al se pravimo naivni. Ako stave plave perike, ostace im otkriveno lice. Pravilo je da se u banku ne ulazi pokrivenog lica, sa tamnim naocarima, sa kapom itd. U principu se vrata ne otvaraju dok se ne otkrijes. E sad, neka dobra dusica, skroz tolerantna, cool, ili u strahu da ne ispadne rasista i politicki nekorektna (sto je motiv koji pokrece veliku vecinu vas tolerantnih na ovoj temi), je pritisnula dugmence i pustila u banku dve "zene u svojim tradicionalnim nosnjama koje nikom ne smetaju i nikog ne ugrozavaju". Fuck PC. Citas li mozda francuski?
Link to comment

Porodična, vjerska, plemenska represija lične slobode, manifestirana burkama, nema mjesta u demokratskom evropskom društvu. O ovome nema diskusije. Nema tolerancije za neprijatelje tolerancije. Diskusija se mora voditi o najučinkovitijim strategijama za ostvarivanje cilja društva bez porobljavanja (makar se ono događalo u okviru građanskog društva, sic!).Moj recept: balansirani koktel represije, prosvjete i masivnog socijalnog rada. Evropske države bi morale definirati tzv. kulturni minimum integracije imigranata (najbolje prema Habermasovoj ideji parlamentarnog patriotizma). Od ekonomskih imigranata tražiti prihvatanje osnovnih društvenih normi; humanitarnim imigrantima, izbjeglicama, azilantima i sl. pružiti intenzivnu podršku u obliku socijalnog rada uz osnovni princip prenošenja pokroviteljstva i skrbi na državu u svim onim slučajevima gdje osoba ulazi u zemlju kao neslobodan objekt heteronomnog patronalizma. Kad se iskorijeni porobljavanje ličnosti pod okriljem kulturne samobitnosti, onda neće biti nikakav problem s tolerancijom bizarnih životnih stilova. Ključno je osigurati slobodu izbora. Nažalost svjedoci smo da izostaje promišljena i doslijedna primjena ovakvih mjera, a umjesto toga izbijaju histerične reakcija pune nerazumijavanja, mržnje i slabo potlačenog straha. Primjeri su švicarska zabrana minareta, ili testovi za dobijanja državljanstva, pravljeni tako da ih ni obrazovaniji domorodac ne može proći.

EU u svome tehnokratskom sivilu krije visoko razvijenu ideološku svijest. Studijska skupina za obrazovanje i stručnu pripremu Komisije je još '97e definirala ni manje ni više, nego osnovne vrijednosti evropskog društva. Tipično za EU, ovih 11 (hihihi, a još i bez Boga) zapovijesti nisu uklesane na pročelje Berlaymonstruma na Rue de la Loi, već su upravo kafkijanski skriveni u napola obskurnom izvještaju, kojeg čak nije moguće naći u integralnoj verziji na internetu. Evropska dimenzija podržava osnovne vrijednosti evropskog društva:1. ljudska prava i ljudsko dostojanstvo,2. osnovne slobode,3. demokratski legitimitet,4. mir a odbijanje nasilja kao sredsta za postizanje ciljeva,5. poštovanje pream drugom,6. duh solidarnosti (u okviru EU i prema svijetu),7. pravedni razvitak,8. jednake šanse,9. načelo racionalnog mišljenja: etika dokazivanja na osnovu činjenica,10. zaštita eko-sistema,11. lična odgovornost.(European Commission Study Group on Education and Training, 1997)

Suma sumarum, iskorijeniti burke, ali sistematski, racionalno i hladne glave.

Link to comment

problem sa tim egzoticnim street fashion normama je sto njihova zabrana moze da politicki mobilise nerazvijene i zatvorene etnicke zajednice u vrlo nepozaljenom pravcua principijelno sam za zabranu, svakako

Link to comment
Da, paljevina kola sigurno sledi ako bude zabrane. I super ako bude samo to.
I ne zaboravimo da su burni ulični protesti najfrancuskija odlika imigrantskih zajednica. To je vrlo korisno, jer ne samo da instantno oslobađa nagomilanu frustraciju, nego i izostavljanjem prijetećih perioda šutnje i germinacije resantimana omogućuje neposrednu političku komunikaciju.p.s. ukrao sam ti potpis, meni ipak bolje stoji.
Link to comment
Au, al se pravimo naivni.
Ma bre pokusavam da ti nacrtam da se SVE moze zloupotrebiti. Ako postoji namera, naci ce se nacin, a maskiranje u burke sigurno nije jedini i ocigledno je vec provaljen.I sta sad? Zabranjivati sve redom sto nekom moze da deluje sumnjivo? Gde to vodi?
Fuck PC.
Promasio si temu, bar u mom slucaju.
Citas li mozda francuski?
Aha. Ali se za danas odjavljujem, za ovo me niko ne placa.
Link to comment
Da, paljevina kola sigurno sledi ako bude zabrane. I super ako bude samo to.
Cisto sumnjam i to da ce biti u vecoj razmeri. Napaljeni klinci ce svakako sprziti par automobila, al to je vec tradicija, na primer svake Nove Godine izgori par hiljada, igraju se deca... Velika vecina francuskih muslimana se oseca nelagodno u vezi ove teme, bar oni koje ja srecem.
Link to comment

Ko stoji iza cele price? http://www.wiesenthal.com/atf/cf/%7BDFD2AAC1-2ADE-428A-9263-35234229D8D8%7D/trueUOIF.pdf

CONCLUSIONThe present study shows that UOIF, contrary to what is officially claimed on its website, is not a cultural association which encourages the integration of Moslems in France... It is an Islamist political organization, linked to the Moslem Brotherhood and to Sheikh Qaradawi, an ideologist who has legitimized suicide bombers.Not only does UOIF not encourage the integration of Moslems in France, it actually provides a nursery for the most radical Islamist positions. By sponsoring the CBSP’s financing of HAMAS, and welcoming the CBSP at its annual conference at Le Bourget, UOIF participates directly in the logistical support of terrorism.The publication of calls to Jihad and of anti-Jewish messages on its own website shows the true face of this organization, which – behind its official mask – incites the Moslems of France to become soldiers of international Jihad.In short, UOIF is a threat to Moslem welfare, to inter-community relations, to the values of the French Republic and to France’s national interest in pursuing balance in the quest for peace in the Middle East.
http://www.lexpress.fr/actualite/societe/religion/la-face-cachee-de-l-uoif_486103.html
«L'UOIF est une fusée à deux étages. Le premier étage est démocratique, le second mettra en orbite une société islamique.»
Link to comment

Braco, ako je to pitanje integracije, tj voljne neintegracije muslimana-imigranata u francusko drustvo prenaglaseno u (forumskom) javnom diskursu, je li onda spor oko burki samo principijelan (izmedju multikulti frikova i nas ostalih :D ), ili je na neki nacin politicki unosan za vece politicke stranke u francuskoj?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...