Jump to content
IGNORED

Thailand


Yoyogi

Recommended Posts

Hua Hin (kamena glava) je omiljeno izletiste bangkokians, popularnije nego Pattaya.220km juzno (Gulf of Thailand, to nije bilo zahvaceno tsunamijem) od Bangkoka, 7km pescane plaze.Tu se nalazi letnja Kraljevska palata. Nocni zivot i "sleeze" koji se vidi u Pataji nikad nije nije bio dobrodosao i vrlo malo ga ima (mada ima).Mladi Thai se skupe i dodju u za vikend da pijankom nesto proslave ili parovi da se odmore i medu sobom oseksaju na miru.Moze da se dodje kolima (3-4 sata po danu), vozom (koji je badava), autobusom...taxi sa aerodroma BKK je 100US$ za tih 250km. Ima i sopstveni aerodrom ali to je za male privatne i charter avioncice.Slikano sa Khao Takhiab, centar mesta je hotel Hilton, poslednja visoka zgrada gore desno:hh0.jpgSa druge strane, Hilton je ova visoka zgrada.hh5.jpgOvaj hram je na Khao Takhiab, ako neko ide tamo, nemoj slucajno da obraca paznju ili pogotovo da nesto baci majmunima (koji ima na stotine) da jedu. Jednom sam video neke hipose koji su poceli da im bacaju grozdje. Samo sto im oci nisu povadili kad su se obrusili na njih, bezali su kao ludi u prodavnicu da se spasu:hh7.jpgEvo ga i Hilton licno:hh6.jpgPlaza je 7km i voda nije neka. U moru se kupaju samo oni koji dodju na day trip i koji ne odsedaju u hotelu ili im hotel nema bazen. Ovako sam svaki dan nosio bejbija 7km + nazad po plazi, pod ovim posrebrenim suncobranom za golf. Levo, na kraju plaze, u izmaglici je Khao Takhiab sa koga je prva slika.hh1.jpgEvo skandinavskih dupeglavaca koji misle "pobogu, pa to je Tajland":hh3.jpgMoze li restoran biti blize vodi nego sto je ovo?Na plazi, pogotovo oko Hiltona ima ih u nizu pola kilometra.Tu ceo dan lezaljke i klopa za dvoje koja je i rucak i vecera (10 jela ukljucujuci seafood + ananas, lubenice, bez alkohola) izadju 10-15US$:hh8.jpgDa se odsedne, ima 4 hotela 5* Hilton, Sofitel, Marriott, Sheraton.U vansezoni (septembar-oktobar) oni su 120-130$ za dan, sa doruckom koji sam kosta (kada bi se placao) 20US$.U sezoni su 300$ i oni Internet sajtovi koji nude jeftinije brzo vrate nazad "sorry, that room is not available, may we suggest.." i onda nesto 3 puta skuplje.Ja sam isao u Marriott. Recepcija nema zidove:hh9.jpgKao sto nema ni sala za dorucak (ima jedan deo zagradjen sa klima uredjajem):hh10.jpgTropski raj:hh11.jpgKaze mi da sam postovao vise slika nego sto mi je dozvoljeno (mada su sa mog hosting sajta). Delim u dva posta pa da vidimo.

Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    97

  • korindjar

    45

  • palikaris

    7

  • denise

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Drugi deo istog posta:Za Lonely Planet folks, ima i jeftinije. Sobe "from" 7US$ (placa se soba, ne po osobi):hh12.jpgPazi lokaciju: na samoj vodi, 3 minuta od centra:hh20.jpgSobe su "basic" (ima i TV u boji) mada se vidi da nsi predvidjene za duzi boravak unutra:hh13.jpghh14.jpgSve imaju "seaview" da ne moze biti blizi:hh15.jpgA i zasto bi neko sedeo u sobi. Akcija je ispred sobe:hh16.jpgGore desno u cosku je delic Hiltona:hh17.jpgKo hoce, ima, da se iznajmo "prava soba" sa svojim kupatilom, 30-44 kvm, na samoj plazi. Cak su u pesak plaze poboli svoju tablu. Ove cene se prevode u 100-200US$ mesecno:hh4.jpgDa se provoza okolo, jeftino je iznajmljivanje motora (treba samo pasos od kojeg naprave kopiju u radnji). 5 US$ za svaka zapoceta 24 sata:hh18.jpgKo je zainteresovan za Thai Boxing, neka se pripazi. Ovde je makljaza bila takva da od dvorane ni kamen na kamenu nije ostao :lol::lol::lol:hh19.jpg

Link to comment

Chang! Chang!To je Thai za slona. Njihova nacionalna maskota. Cak se i najbolje prodavano pivo (vrlo jako) zove Beer Chang.Chang, sa bezbedne daljine:chang.jpg

Link to comment

:) Chang beer je sponzor futbalskog kluba Everton. prod_16.JPGFudbal je u Thai izuzetno popularan, ali nemaju svoju pro ligu, nego najvise sto imaju su timovi milicije, vojske i sl... Ostaje se cesto u toku noci da bi gledali Real - Barsa ili dosta popularniju premijer ligu, tako da je ovo sasvim dobar oslovni potez iako je ciljno trziste za tu reklamu hiljadama kilometara daleko od Engleske.Inace bivsi Thai premijer Thaksin (zbacen vojnim pucem, mada opet njegova stranka formira vladu) je i vlasnik Manchester Citya, a kada se vratio u zemlju i bio uhapsen na aerodromu uz njega su bila i dva igraca M.Citya.http://en.wikipedia.org/wiki/Thaksin_ShinawatraA najbolje Thai pivo je po meni singhabeer07.gifCak dosta dobro stoji u konkurenciji sa evropskim

Edited by Hustler
Link to comment

Ranije odbaceni post sada je tu, bez citata iz novina.

Inace bivsi Thai premijer Thaksin (zbacen vojnim pucem, mada opet njegova stranka formira vladu) je i vlasnik Manchester Citya, a kada se vratio u zemlju i bio uhapsen na aerodromu uz njega su bila i dva igraca M.Citya.
Koje je to hapsenje bilo. Licno ministar unutrasnjih poslova (njegov stranacki kolega) ga je sacekao i zajedno su otisli u Sud. Tamo je Taksin primio k znanju da ga ganjaju za neregularnosti oko kupovine placa i pusten je uz kauciju od 8 miliona Baht (27-8 hiljada US$).Sve je trajalo 1 sat, onda je helikopterom otisao u hotel Peninsula (jedan od najboljih hotela na planeti, tamo je zakupio ceo sprat)http://bangkok.peninsula.com/I tamo odrzao konferenciju za stampu. Bas mu se nayebashe majke.Ovaj pano je bio usput, kaze 'Dobrodosao kuci bivsi Premijeru. Tvoji sugradjani'.thaksin2.jpgPa onda sugradjani:thaksin1.jpgDva igraca Manchester City u pratnji na dolasku.thaksin3.jpg Edited by Yoyogi
Link to comment

Brucoshijada u Thai. To je vreme najvecih frustracija za nove studente.Na tom "happeningu" stariji studenti, kao u vojsci, mogu da rade sta god hoce novima.Dok se u novinama nije pojavila "That picture". Ministarstvo obrazovanja je odmah skocilo kao na federima, zabranilo brucoshijade a, sa ove slike, istragom je nadjeno ko je sve tu bio, 60 (starijih) studenata je isterano sa fakulteta. U Thai ne treba puno da se prica na sta se misli. Samo reci "That picture" i svi znaju. Evo je:(mocking felacio, not for real)sanook.jpg

Link to comment

Sada, pa jos narednih mesec dana, je najvrelije doba u Tajlandu. Danas je 36C. Meseci najvisih racuna za struju - aircon.To je znak da se blizi Thai nova godina, Songkran. Po svetu je poznatiji kao praznik kada se ljudi na ulicama polivaju vodom.Za sada je polivanje iz ovih "mistera" koji se sve vise i vise ugradjuju u restorane, rasipajuci finu vodenu prasinu ("mist") na dole.

post-555-1205815381.jpg

Link to comment
sanook.jpg
:lol: Uf zamisljam reakcije nakih Tajaca na ovu fotku. Mora da je ovo bio skandal godine.Inace vidim da si obisao Samui, da li si obisao jos neka ostrva? Edited by Hustler
Link to comment
. Cak se i najbolje prodavano pivo (vrlo jako) zove Beer Chang.
A najbolje Thai pivo je po meni Cak dosta dobro stoji u konkurenciji sa evropskim
Chang nisam probao, singhu i lokalne heineken i carlsberg jesam. Sva imaju okus kao da su pravljena od vode iz Chao Praye bez filtriranja. Yoyogi, sad će Songkharn festival u aprilu, ne? 12. 4.? Zašt se zapravo mažu puderom i polijevaju vodom?
Link to comment
Yoyogi, sad će Songkharn festival u aprilu, ne? 12. 4.? Zašt se zapravo mažu puderom i polijevaju vodom?
Puder ima u sebi mentol, kad ga stavis na kozu - hladi. To je redovna stvar u Thai, cele godine, svaki dan. Kao talk.Rutinski se koristi.Polivanje vodom nije tako pocelo. Bilo je nekoliko prskica prstima, kao za blagoslov. Voda je voda, sredstvo protiv vrucine, simbolika.Onda se izrodilo u opstenarodni party, sa stero uredjajima koji grme ispred svake kuce i prodavnice, karnevalska atmosfera. Edited by Yoyogi
Link to comment
:lol: Uf zamisljam reakcije nakih Tajaca na ovu fotku. Mora da je ovo bio skandal godine.Inace vidim da si obisao Samui, da li si obisao jos neka ostrva?
Fotka je bila skandal ne godine, nego i dalje zivi po glavama roditelja koji salju decu na studije. Zabrana brucoshijada nije ukinuta.Ostrva - Samui, Koh Chang, Koh Samet, Koh Lanta.Samui je bio za odmor, pre deteta.Ostala 3 su day trips, bio po desetak puta na sva 3. Dok je dete bilo malo.Sada, nema ni razloga. Detetu su plaze i obicno more dosadne, sto bih placao velike pare ili putovao za ono sto ima bolje u samoj zgradi gde stanujemo (sam stan i bazen su bolji nego Sheraton hoteli) ili na 20 minuta voznje - Water parks.Kad sve to skupis u celinu u kojoj se lift-ride away lako i besplatno uziva, kao da pitas nekoga iz Dubrovnika gde ide na letovanje.
Link to comment

ufff covece, super varijanta. I jeste dobar je kriterijum za odmaranje/brckanje, al u smislu 'videti nesto novo' mislim daje stvarno greota propustiti Koh Tao i njegova tri ostrva na severozapadu spojena sprudovima i Krabi zbog specificnih reljefa i stena moru

Link to comment
ufff covece, super varijanta. I jeste dobar je kriterijum za odmaranje/brckanje, al u smislu 'videti nesto novo' mislim daje stvarno greota propustiti Koh Tao i njegova tri ostrva na severozapadu spojena sprudovima i Krabi zbog specificnih reljefa i stena moru
Od juce, 21. marta pa do 5. maja je skolski raspust u Thai.Rodbina iz pasivnih krajeva je poslala 4 dece na letovanje kod nas, u Bangkok, 3 nedelje.Iz sela na letovanje u - 10-milionski grad.Deca se bude po seoski, u 5am i nastane tutnjava i lupanje igrackama. U 10 ujutro, svi u Siam Park. Mesto je cudo, ne samo za seosku decu. Park je bio najveci u Aziji kada je otvoren.Nema teorije da ce bilo koje letovaliste imati ovakav raj za klince. Dalje, letovalista su unistena sa jet-ski. Najfinija i najidilicnija plaza ce imati bar jedno od tih govana. Ceo dan buka i udisanje njihovih izduva. Pradoksalno, toga nema ni trunke u Siam Parku (koji je malo van grada, blize je novom aerodromu nego Bangkoku).Ovaj topik dugo ide, mora da sam postovao dosta slika iz Siam Park, evo nekih koje verovatno nisam.Koliko je to:sp6.JPGNa terenu:sp1.jpgsp2.jpgsp4.jpgsp5.jpg Edited by Yoyogi
Link to comment
Dalje, letovalista su unistena sa jet-ski. Najfinija i najidilicnija plaza ce imati bar jedno od tih govana. Ceo dan buka i udisanje njihovih izduva.
E slazem se, ja sam pizdeo od toga u patongu, pa sam tamo i bio samo 1 vece.Ovde je fazon sto u nekim izmestenijim delovima pipija, po celom krabiju i naravno na taou nisam video nista slicno. nikakvi paraglajdinzi, napusteno mirno, svega par ljudi na plazi.Desavalo mi se da odem na severne plaze pipija ili na krabiju (i one sa hotelima o 5* i one rusticnije koje jedino imaju kafanu na njoj) i da budemo jedini na plazi. Dodjemo, pustos, plaza gromna izgleda kao sa razglednica i sada ti tu stojis sam i ne znas tacno sta bi trebao raditi da na najblji nacin iskoristis i nauzivas se u toj lepoti.To mi se svidjalo kod Taija najvise. Mozes otici na vrhunska mesta po lepoti i da budes sam na njima... da ih imas samo za sebe i da osecaj ne bude dodirnut nicim.Istina ja sam tamo bio u avgustu pa i nije bila neka navala, ali naravno tim bolje.okacicu i ja neke fotke tih preteranih pustih mesta. Edited by Hustler
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...