Jump to content
IGNORED

Thailand


Yoyogi

Recommended Posts

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    97

  • korindjar

    45

  • palikaris

    7

  • denise

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bang Saen. Sat vremena voznje od BKK. Potpuno Thai mesto, nema stranaca. Ko hoce da provede uz plazu mesec dana ( a plaza nije dobra) to ima za 100US$ mesecno u bungalovu sa kupatilom, TV i friziderom. Ako hoce na miru da pise pesme ili radi nesto sto zahteva mir (osim vikendom kada day trippers nagrnu).bs0.jpgPlaza ima dva dela: suncobrane, "trade street" i onda ulica (ima 7-11, ATM, mnogo puta):bs2.jpgbs1.jpgSvako govori "some form of English". Ova prodavacica voca mozda u svojoj dusi ima nesto vise nego sto njen lep osmeh i lepi zubi pokazuju:bs3.jpg

Link to comment

Sada citam ovo sto pises i jos vise pizdim na one besmislene postove koja je ostavila jedna forumasicaInace ove godine sam planirao jedno putovanje, dogovor je bio da sve dolazi u obzir i da ne sme da se predje odredjena cifra. I tako smo cupali mejlove raznih ljudi koje smo sretali usput, ljudi koji studiraju negde preko,zive godinama tamo ili samo vole da putuju i obisli su jako mnogo. Ovo je tabela do koje su dosli napljeni 25togodisnjacipost-92-1211130626.jpg

Edited by Hustler
Link to comment
Bang Saen. Sat vremena voznje od BKK. Potpuno Thai mesto, nema stranaca.
Možda sam i bio tu. Jednom me je moja Thai family odvela na vikend na neko takvo mjesto. Sjećam se da smo usput svratili do nekog brdašca sa žičarom i nekakvom znamenitošću gore, valjda neki hram, ne sjećam se više...
Link to comment
Možda sam i bio tu. Jednom me je moja Thai family odvela na vikend na neko takvo mjesto. Sjećam se da smo usput svratili do nekog brdašca sa žičarom i nekakvom znamenitošću gore, valjda neki hram, ne sjećam se više...
To je verovatno Petchaburi Mahatat Temple.Bio sam tamo, nije bila zicara. To je na suprotnoj strani zaliva, prema Phuketu.
Link to comment
Ovo je tabela do koje su dosli napljeni 25togodisnjacipost-92-1211130626.jpg
Veliki si kredit dao Thai plazama. One jesu za 5 na odabranim mestima (na ostrvima, pre svega). Inace su cesto mutne kao oranje na kontinentalnom delu. Chumpon, tu moze jeftino da se provede odmor. Gateway za ronilacka putovanja za Koh Thao. Cabana Beach, potpuno Thai mesto, jeftin smestaj (a i nije 5*). Moze da se iznajmi 3-spratna kuca sa 5 (5x6m) spavacih soba sa balkonom i 4 kupatila i 50kvm kuhinjom za 200$ mesecno (na duze je 150$, jedan drugar je na plazi tako ziveo 4 godine).Ovo je slikano dok je trajalo 6-dnevno nevreme.chu1.jpgchu2.jpgKada je mirno, onda je ovako:chu7.jpgU daljini je Koh Thao, tamo se ide na ronjenje:chu6.jpgPataya plaze je nizasta, tamo se uglavnom trezne oni koji su celu noc jurili sojke ili Rusi i Skandinavci u paket aranzmanima.High tide:chu3.jpgLow tide:chu8.jpgOvo je ekskurzija studenata iz kontinenta (Chiang Mai) koji more retko kada vidjaju:chu4.jpgCak se i kupaju u istom odelu u kome su sisli sa autobusa:chu5.jpg Edited by Yoyogi
Link to comment
Veliki si kredit dao Thai plazama. One jesu za 5 na odabranim mestima (na ostrvima, pre svega).
Al zato su te odabrane Thai plaze medju najboljima na svetu. Nema jos mnogo toga sto moze da im konkurise.Po mom iskustvu najveci deo turista koji dolaze na Thai obilaze upravo ostrva, nisam upoznao mnogo njih koji su obilazili obalu.e da. imam slike nekih arapskih turista. koja je to pizdarija. Dodju u gurpi od 50. Zene ostave u crnim mantilima na obali, i odu da se kupaju. Ove sede mirno, paze na decu, ako jedu, onda zadizu feridzu i stavljaju u usta.Muskarci se skinu u gace koje su se ovde furale 80's al samo preko sindikata, zauzmu 10m plaze i onda se kao klinci drze u grupi i brckaju. samo klinci od po 150kg. izgledaju sjajno. gledao sam indenticnu pricu svaki dan. zene na obali u crnom, oni u onim soc. gacama odu da se kupaju, debeli, brkati, onda se vijaju... svaki dan istoDSCN4126.jpgResizeofDSCN4127.jpgResizeofDSCN4128.jpg Edited by Hustler
Link to comment

Ovo je inace bugalov, prvi red do Hat Yai (Long Beach) na Koh Phi Phi koji smo rentali nas dvoje za po 5e po noci. Imao je toplu vodu, ali ne i klimu (cena bugalova, koji je najcesci smestaj na ostrvima uglavnom zavisi od ove dve stavke)ResizeofDSCN4120.jpgPogled kroz prozorResizeofDSCN4109.jpgPogled sa teraseResizeofDSCN4113.jpgTu sam imao i jedan od najboljih dozivljaja. Ustajem ujutro, perem zube, setam se po sobi, otvorim vrata bungalova i ...... TRAS! ja se nalazim na jednoj od najboljih plaza na svetu! Samo sam otvorio vrata i ja sam tamo. trebalo mi je par dana da se naviknem na to, bio sam radostan kao klinac svako jutro

Edited by Hustler
Link to comment
Ovo je inace bugalov, prvi red do Hat Yai (Long Beach) na Koh Phi Phi koji smo rentali nas dvoje za po 5e po noci. Imao je toplu vodu, ali ne i klimu (cena bugalova, koji je najcesci smestaj na ostrvima uglavnom zavisi od ove dve stavke)
Bungalov kao najcesci smestaj na ostrvima je to iz vrlo jednostavnog razloga - toliko blizu vode ne sme nista da se gradi. Mora biti udaljeno 150m od srednje linije plime.Bungalovi se ne smatraju gradjevinom nego privremenom i pomerljivom konstrukcijom, kao na primer, kiosci. To ne znaci da ne mogu da budu 200US$ dnevno.Ovaj, kao prava kuca, slikan sa vodene linije plaze je bio 80$ (Koh Chang):bun1.jpgDo njega, ovi najjeftiniji, 6$:bun2.jpgSledeci su ovi srednje klase, sa toplom vodom, celim kupatilom i klimom: 30$:bun3.jpgKoh Samui, 60$ sa vodom i klimom New Star Beach Resort bun4.jpg
Link to comment
e da. imam slike nekih arapskih turista. koja je to pizdarija. Dodju u gurpi od 50. Zene ostave u crnim mantilima na obali, i odu da se kupaju. Ove sede mirno, paze na decu, ako jedu, onda zadizu feridzu i stavljaju u usta.Muskarci se skinu u gace koje su se ovde furale 80's al samo preko sindikata, zauzmu 10m plaze i onda se kao klinci drze u grupi i brckaju. samo klinci od po 150kg. izgledaju sjajno. gledao sam indenticnu pricu svaki dan. zene na obali u crnom, oni u onim soc. gacama odu da se kupaju, debeli, brkati, onda se vijaju... svaki dan istoDSCN4126.jpg
Ljudi nenavikli da vide i budu vidjeni u vodi. Kad ih gledam, cini mi se da da u kupanju vide obred, kao ritualno kupanje u Gangu.Kao turisti su dobri, ne prave incidente (ocekivano, uglavnom ne piju alkohol) i ove godine ih ocekuju 300 hiljada.Tajland hoce da napravi otklon od imidza destinaceje za social-rejects, i 3 stvari se desavaju istovremeno.Prvo, low cost airlines, sada prevoze tetoviranu stoku na pijanke i izivljavanje u Prag i gradove bisve Istocne Evrope.Drugo, masovni porast putovanja medju Rusima (35 miliona Rusa je putovalo u inostranstvo prosle godine. Ne trebaju im vise vize za Thailand, imaju i direktne Thai Airways letove svaki dan).Trece, od 9/11 Arapi se vise ne osecaju dobrodoslim na mnogim mestima a tradicionalna Thai tolerancija koja je mirno gledala defile nagore svetske bagre se samo osmehnula i ucunila ih da se osecaju prijatno.Koga zanima, ceo clanak:Thailand aims for more mid-east touristsBANGKOK: -- The Tourism Authority of Thailand is targeting more medical and wealthy tourists from Middle Eastern countries now that the agency has set up an office in Dubai.It is the TAT's 21st overseas office and the first in the Middle East.Tourism and Sports Minister Weerasak Kowsurat said last week that the United Arab Emirates and other countries in the Middle East were becoming more important markets for tourism because Thailand and these nations now enjoy closer relations.He said the cooperation in trade between the Kingdom and the Middle East had gradually increased during the past 10 years, and now the tourism business is becoming more vital.Weerasak said the agencies would promote niche products to the region, especially hospital, healthcare and medical activities. "We now have many world-class operators to serve medical and healthcare needs, and tourists from the Middle East are key targets."The private sector is also promoting Thailand as a medical hub as part of making the country a better destination.Agencies plan to initiate more activities and marketing strategies during this low season to lure more tourists from those countries."The new TAT office in Dubai will help by working with local agents to add Thailand to their packages," said Weerasak.Meanwhile, the TAT will be negotiating with Emirates airline to operate more flights between Bangkok and Dubai. The government will also encourage expatriates living in Thailand and multinational companies based in the Middle East to increase investment.TAT governor Phornsiri Manoharn, said the agency was running a joint promotion with a department store chain to promote Thailand.The partner will be bringing celebrities to Thailand for photo shoots and also taking them to visit tourist attractions. The TAT expects the campaign to reach more than 300,000 targeted tourists.Phornsiri said her agency would advertise Thailand tourism products in Emirates' holiday magazine, to which all airlines subscribe.The TAT will be introducing Chiang Mai, Chiang Rai, Phitsanulok, Koh Chang and other emerging destinations, and also new boutique hotels."The TAT is also talking with Emirates to run a direct flight between Dubai and Phuket," said Phornsiri.The TAT and operators recently joined the Arabian Travel Mart in Dubai, at which 50 per cent of operators attended for the first time while more than 70 per cent believed the mart would increase their sales volume.-- The Nation 2008-05-19
Link to comment

Kad Rusi pobedise na Euro Song, podseti me da ih napomenem kao turiste na Tajlandu.Prosle godine je 34.3 miliona Rusa putovalo u inostranstvo. Glavna mesta su im bila Turska i Kina. Onih 500 hiljada koji su doslu u Tajland su uglavnom bili porodice i "affluent" ljudi. Sa nekima sam razgovarao - radili su za Rothmans ili telekomunikacione firme. Otprilike ono sto je bila nasa srednja klasa 80-ih. Nista tajkuni ili novi bogatasi. Takvi valjda idu u St Tropez i Monaco ili sta ja znam gde.Ako BKK Suvarnabhumi airport naplacuje 1820$ po avionu za sletanje/poletanje, ovaj bivsi vojni aerodrom Utapao u Pataji (sa kojega su poletali B-52 da izbace teret u Vjetnamu 70-ih) verovatno naplacuje samo 300$.U svakom trenutku moze da se vidi 10-15 ruskih dzambonja.JomtienGPalace_Russia2.jpgJomtienGPalace_Russia3.jpgDa se ne zaboravi ko je u gradu, neki stave i oznaku na balkon:JomtienGPalace_Russia.jpgMalo je preneta ruska ne-efikasnost. Ove Thai zene su na ulazu u restoran gde pansionski gosti (Rusi) obeduju. Nekoliko stepenica pre nego sto se sedne za sto - daj, overi, proveri, izdaj obrok:JomtienGPalace_Russia1.jpgU restoranu gde je buffett dorucak, pise "Zabranjeno iznosenje hrane". Na bazenu pise da je "strogo" zabranjeno unosenje pica. Hej, strogo, kao da je u pitanju unosenje heroina. Verovatno Rusi (a sudeci po upozorenju na engleskom i drugi) kupe pice u radnji i uzivaju na bazenu. Ovo je potpuno un-Thai, cudi me da se niko nije bunio da se to upozorenje skloni.JomtienGPalace_Russia4.jpg

Link to comment

Na drugom topiku videh (Lokal Patriotizam i Dijaspora - Novi Beograd) ovo:Da, video sam oglas za taj stan u Vrtlarskoj (45 kvm, 82.000), ali sam primetio da ta cena prilično odskače od ostatka Zemuna (ne računam ovaj deo prema Retenziji, tj. Nbgu).Stan 66kvm, dvosoban, 2 mermerna kupatila, parking. novogradnja, resort style, u BKK ima za 50K evra.Dvosoban za 50K evra

Link to comment

Dolazi leto...mozda ovaj post doprinese da neko promeni destinaciju za letovanje.Kada se pogledaju prve dve slike, tesko je pogoditi o kakvom se mestu radi. Hotelski foaje?thospital0.jpgthospital3.jpgDok u kadru ne pocnu, iza korpe sa besplatnim vocem, da se pojavljuju uniforme medicinskih sestara:thospital2.jpg"Prijemno":thospital1.jpgkafeterija:thospital4.jpgU Thai ima nekoliko bolnica svetske klase i prosle godine je kroz njih proslo skoro milion stranih pacijenata. "Health Tourism" oni to zovu. To je ogroman broj ljudi i odlicna lova za Thailand. Verovatno 5 milijardi dolara samo od zdravsta za strance. Koliko je to, za poredjenje: Totalni (predvidjen) GDP Srbije za 2008. je 8 milijardi dolara, za sve aktivnosti zajedno.JAT godisnje preveze otprilike milion putnika na svim linijama koje drzi. Cela bivsa Jugoslavija je imala 2 miliona turista godisnje, dok su u jednoj zemlji bili Bled, Kornati, Plitvice, Sv Stefan, Dubrovnik, Ohrid, skijaski centri...).Strani pacijenti u Thai uglavnom dolaze radi "elective surgery" - plasticne operacije, dental implants i za medicinske testove. Cak i skidanje tetovaza. Uglavnom stvari koje osiguranja na Zapadu ne pokrivaju ili pokrivaju minimalno.Svake godine 7. Januara idem na potpuni pregled gde mi urade 27 testova za 90 minuta i dok uzivam u njihovom rucku oni pripreme ukoriceni izvestaj sa svim nalazima i doktorov komentar. Za kraj, 15 minuta doktor lice u lice protumaci rezultate i odstampa preporuke sta da se promeni. Kad dodjem kuci, isti taj ukoriceni izvestaj me ceka na emailu, u .pdf formatu.Tih 27 testova (sve zivo, ukljucujuci rentgen, trcanje po theradmill, ultrasound...podrazumeva se krv + ...) kosta 400US$ (bilo je 300$ pre pada dolara) i za 90 minuta si "in and out". Maltene, kao na pokretnoj traci.Raste broj ljudi koji nece da se pomiri da prozivi svoj vek sa (real or perceived) velikim nosom, klempavim usima, malim sisama ili cak polom sa kojim su dosli na svet. Tu Tajland dodje zgodan. Na primer, breast implants u Danskoj kosta 8000$.U Thai 2500$. Tako, za cenu na Zapadu se u Thai dobije operacija, avionska karta i dve nedelje letovanja na rajskoj plazi...cak mislim da i ostane posle provoda nekih 1000$.Najpoznatije bolnice su:Bumrungrad, SlikeSamitivejBangkok Pattaya Hospital (to je lanac bolnica - Bangkok Pattaya, Bangkok Chantaburi....) i slike na pocetku posta su odande.Ove gore rade sve od reda. Specijalizovane (rade samo deo):Yanhee Hospital - cenovnik se odmah vidiDental Implants i ostali zubarski radovi (na implantima su ustede kolosalne):Bangkok International Dental CenterPa, ako neko misli da na Zapadu plati za neku intervenciju, posle pregleda cenovnika sa gornjih linkova, mozda resi da uradi to isto i dobije za dzabe letovanje od (ogromne) ustede na medicinskim troskovima.Secam se Boba Rocka (mislim iz epizode 1-2-3-4) kada je pomislio da se obogatio, pa gledajuci se u ogledalo kaze sam sebi: "I zasto ne? Oprerirat cu nos!". Dodji u Thai, Bobe Roche!

Edited by Yoyogi
Link to comment
  • 3 weeks later...

U normalnim okolnostima, najgore sto moze da se desi sa Tajlandom je "Vietnam Blues".Tako su Ameri nazvali vrlo tuzno osecanje koje te dohvati sat i po vremena nakon poletanja, bas iznad Vietnama. Taman je u avionu posluzena cirka, mozda vec i druga tura.vietblues.jpg

Link to comment
  • 2 weeks later...
...Tu sam imao i jedan od najboljih dozivljaja. Ustajem ujutro, perem zube, setam se po sobi, otvorim vrata bungalova i ...... TRAS! ja se nalazim na jednoj od najboljih plaza na svetu! Samo sam otvorio vrata i ja sam tamo. trebalo mi je par dana da se naviknem na to, bio sam radostan kao klinac svako jutro
Joj sto je lepooo...Ovi tvoji bungalovi su na pocetku plaze? Nas je bio negde na sredini. Kostao nas je oko 9e po osobi, imao je klimu i bio je malkice veci. Ista stvar...peres zube i brckas noge u vodi dok gledas u pi pi leh. Eh...Those were the days...Evo ga...n564418958_125414_6060.jpgPogled iz bungalova...n564418958_125398_718.jpgPlaza ispred...n564418958_125394_9397.jpgAl' nije mi jasno sto se tebi nije dopala Maya plaza. Meni je to jedno od lepsih iskustava u zivotu, pored Lo Sama (ako se tako zove onaj zaliv pored Maje) gde nisam moga da zatvorim usta od divljenja. Plaza je prelepa, al' mozda sam ja imala srece sto sam bila van sezone i sto nas je na plazi bilo max 15ak. Steta sto mi se tada objektiv zaglavio... Stvarno ne mogu da zamislim lepse plaze od ovih sto ih videh na Tajlandu. Da postoji raj sigurno bi izgledao na tu foru ( izuzev plaza na Samuiju i Hat Rin plaze na Panganu koje su po meni ispod proseka). Za kraj malo koh nang yuan-a...Pogled sa terase bez guzve...n564418958_125320_1164.jpg...sa guzvom,n564418958_125323_2048.jpgBungalov nam je u levom uglu kod palmi, ne vidi se.n564418958_125326_3001.jpgja i stene...http://www.facebook.com/photo.php?pid=1253...mp;id=564418958ja u velikom plavetnilu...n564418958_125322_1758.jpgeto...nemam vise snage, plakacu :(
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...