Jump to content
IGNORED

Thailand


Yoyogi

Recommended Posts

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    97

  • korindjar

    45

  • palikaris

    7

  • denise

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aaaaahhh Ceres, pa ovo je ludilo! Nang Yuan je neverovatan. Ima nesto priblizno na Krabiju, ali bez bungalova u blizini.

Al' nije mi jasno sto se tebi nije dopala Maya plaza. Meni je to jedno od lepsih iskustava u zivotu, pored Lo Sama (ako se tako zove onaj zaliv pored Maje) gde nisam moga da zatvorim usta od divljenja.
Zato sto sam na Mayi isekao stopala na neke sitne skoljke, a i bila je puna smeca, inace nas je bilo 5oro na plazi. Naravno ulogu igra i taj zaliv pored Maye koji je meni stvarno jedan od najboljih trenutaka u zivotu.Ove slike su odande.Voda je duboka oko 1,6m, svetlo plava do zelena. legnete na ledja, nebo koje okruzuje stenje u krugu i na kraju kruga jedna rupa u tim stenama. Najsmireniji osecaj u zivotuResizeofDSCN4042.jpgResizeofDSCN4048.jpgUfff, al je ovo zajebano. Kao da se podsecas neke pretarane stare veze koja je mogla da uspe Edited by Hustler
Link to comment

Lepe slike, Hustleru.Plaze su uglavnom za strance. Ako neko misli da ce sa Thai zenskom ici na plazu da uziva u suncu, vara se.Ranije sam postovao kako se Thai useravaju od sunca. Ova slika nije snimljena u trenutku naglog naleta pustinjskog vetra i peska u oci. Obican dan i obicno sunce, lunch break u Bangkoku:stick4.jpgSnimi suncobrane u pozadini. Fake Burberry, oni sto sede ispod njih nemaju pojma sta taj natpis predstavlja.

Link to comment

Onaj Burberry suncobran iz prethodnog posta moze nesto da objasni.Ta firma ne pravi vesh. Ove go-go igracice imaju (fake) Burberry skirts.Cak i masne.stick23.jpgNe vidi se na slici ali verujte mi da ispod suknje nema nista. U stvari, ima, "If you know what I mean".Pa, stvarno, ne znam kako im to roditelji dozvoljavaju?

Edited by Yoyogi
Link to comment

<<<offtopic>>>Secam se da si ranije pricao da su ti u firmi zabranili pristup imagehosting sajtovima, a vidim da ih sada koristis. Kazi mi jel si nekako uspeo da zaobidjes tu zabranu ili ne koristis komp na poslu?mislim, ja sada ne mogu na imageshack, photobucket i ostaloi pa me interesuje dal si to nekako zaobisao

Edited by Hustler
Link to comment
<<<offtopic>>>Secam se da si ranije pricao da su ti u firmi zabranili pristup imagehosting sajtovima, a vidim da ih sada koristis. Kazi mi jel si nekako uspeo da zaobidjes tu zabranu ili ne koristis komp na poslu?mislim, ja sada ne mogu na imageshack, photobucket i ostaloi pa me interesuje dal si to nekako zaobisao
To i dalje vazi.Ovo sto saljem je from home.Firme su mahom ukinule pristup bilo cemu sto im davi internu mrezu. Yebi ga, njihova mreza, njihov trosak, njihova pravila.Zaobici to - bar kod mene nije moguce. Dobijes crveni ekran i kaze ti da ce tvoj shef biti obavesten o tvojim pokusajima da pristipis necemu sto nije biz. Ok, ovaj sajt nije banovan kao i 90% drugih.Edit: sajt nije banovan ali su sve slike i sve sto dolazi sa strane ukinute. Slike koje postujem od kuce se ne vide na poslu, isto i slike koje drugi postuju. Edited by Yoyogi
Link to comment
Voda je duboka oko 1,6m, svetlo plava do zelena. legnete na ledja, nebo koje okruzuje stenje u krugu i na kraju kruga jedna rupa u tim stenama. Najsmireniji osecaj u zivotu
Moze u trans da se pada i porodicno i da se u njemu pluta u toploj vodi satima:float2.jpgfloat3.jpgfloat4.jpg Edited by Yoyogi
Link to comment

Ako nekoga zanima, juli i avgust su "rock bottom" vansezona u Thai. Hoteli kojima treba renovacija se bas u ova 2 meseca zatvaraju.Turisti iz Evrope, Amerike, Kanade, u ovo doba idu negde blize na odmor a "conference tourism" je redukovan u vreme odmora. Turisti iz klime koja je sada fina a posle postane hladna i neprijatna dolaze posle. Top sezona je decembar 15 - mart 1 i tada je najskuplje.

Link to comment

Ova postarija gospodja je kuriozitet na plazama u Thai. Ne sto ih nema dovoljno nego sto je jedna od retkih koja je ostavila top kupaceg kostima na mestu. Nije jedna od 10 ali je verovatno samo jedna od 5 koja je na plazi "properly attired".stick24.jpgZa to vreme, potpuno odevene zenske na vrelim ulicama Bangkoka. Ovde su se skupile da "zaduze" neki promotivni materijal (sampone, kesice instant kafe, brosure za mobilne telefone..ko zna) i da se posle "na parove razbroj's" raspu po shopping centrima i prometnim raskrsnicama da to dele prolaznicima.stick0.jpgKo ono rece, Bob Rock? "Voleo bih da je vidim u toplesu - bez donjeg dela!".Problem je u tome sto, one na plazu ako ikada odu, uglavnom idu sa vise odece (full jeans & shirt) nego na ulicu.(Ponavljanje slika kako Thai zenske idu na plazu i u cemu se kupaju):chu4.jpgchu5.jpg

Edited by Yoyogi
Link to comment
  • 2 weeks later...

Overemployment.To dolazi sa garancijim da ce svako ko zavrsi fakultet dobiti posao. Mnogi to ne cekaju, lako i brzo se i sami snadju.Za one koji bi inace bili na birou ili jos ziveli sa roditeljima u 40-oj, nadje se posao bolji nego bilo kakav (u smilsu nije polivanje ulica) u drzavnim firmama (ovde je AOT = Airports Authority of Thailand).Stari Don Muang Airport, Duty Free shop - bilo je 12 zenskih koje su jedva stale u ovaj pult koji im je radno mesto. Od njih tolikih ne moze musterija da udje da pogleda robu.Da ih slikam, moze, svakoj da kupim kolu. Stize 12 casa koka kole iz Burger Kinga:emp1.JPGNovi Suvarnabhumi airport, jedan od mnogih saltera za informacije, 5 zenskih "radi" na samo ovom jednom mestu:emp3.JPGSlicno je po robnim kucama, eshaloni prodavacica koje sve govore dobar engleski - ocigledno da imaju vise od srednje skole.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Notorne saobracajne guzve su nesto sto se nikad nece iskoreniti u BKK. Laka dostupnost kredita za kola cini da svako ima nov auto a ulice (80% su ulicice) koje pre 200 godina kada su nastajale nisu znale za kola danas ne mogu da omoguce protok. Tu je vrzino kolo: guzve prouzrokuje to sto svako hoce da se vozi svojim kolima - onda, kad je vec u saobracajnoj guzvi bar da je u svome. Bilo je i gore pre 1997. i tada su bile uobicajene stvari da se deca bude u 5 ujutro i nastave da spavaju u kolima u saobracajnoj guzvi dok ne stignu, ako imaju srece, do skole u 8.SkyTrain je Miki-Maus voz koji staje na svakih 300-500m ali je pravi spas. Od pre 3 godine ima i metro koji je nalik singapurskom, fantasticno ako se necija mesta rada/stanovanja/interesa nalaze na linijama.Ovako to nekako izgleda:Guzva nocu:tj4.JPGGuzva danju:tj1.JPGOvi stubovi - na njima je pruga "Sky Train". Na Thai se to zove "Rot fai fah" = "kola sto idu po nebu".tj5.JPGStanice su ciste kao u Singapuru i efikasne.tj6.JPGUnutra je isto besprekorno cisto, komforno i klimatizovano, guzve su retke (mada u zadnje vreme sve vise i vise ljudi se zali da nisu mogli da udju u voz u spicu):tj7.JPGDanas je malo poznato ali nekada BKK bio zvan "Venecija Orijenta". Sav je na mocvarnom tlu i sipresecan kanalima (Khlong) kao list skolske sveske na kvadratice. Glavni transport su bili brodici.Mnogi kanali su zatrpani ili pokriveni.Kako je nekada verovatno bilo, sada se vidi u Minburi (to je blizu novog aerodroma). Dole je 3 skoro paralelna kanala koja se jasno vide a voda u njivama (to je dobro za pirinac) na sve strane:tj3.JPGIma ih jos uvek dosta i u samom gradu i vrlo efikasno (i jeftino - mozda 15 centi) te voze sa kraja na kraj. U rush hour je malo neobicno gledati office girls uparadjene kako na stiklicama ulaze u barzu. Inace, ovo malo poznato prevozno stredstvo (bar turistima) je moja preporuka da obavezno probaju, nema veze odakle dokle.Ovo je stanica Pratunam, nedaleko od hotela Amari Watergate (na Thai je Pratu = gate, nam = water):tj2.JPGmoglo da budetj5.JPGBKK Sky Train Official Web Site

Link to comment

Thai Airways ima 98 aviona, mahom su stari.Ima 10-ak novih i imao sam srecu da budem u jednom od njih juce.B-777 200-ER. Ni 2 godine star:Thai Airways B-777 HS-TJShstjs1.jpgSediste predivno, touch-screen, dosta mesta za noge:hstjs2.jpgKoliko je nov, vidi se i po tome da nema "No Smoking" znak. Sada je "Electronic Devices Off":hstjs3.jpg

Link to comment

Ako je nekog zanimalo da se zapita sta je onaj logo na Thai Airways avionima, evo objasnjenja.Orhideja, nacionalni cvet. Nesto kao mapple leaf za Kanadu (koji je na zastavi), kao kengur na Qantas planes (koji nije na zastavi).Voljena i omiljena cvecka.orch3.jpgU basti gde ih ima puno, praznik za oci:orch4.jpgKada ih neguju, prikace ih na stablo drveta. Nisu orhideje paraziti, samo im treba da uz nesto stoje. Vodu od kise cuvaju u listovima:orch5.jpgMalo cudo onda da ih Thai Airways nose na reverima, sveze, ne plasticne, svaki zenski putnik pre sletanja u Thai dobije jedan cvetic:orch2.jpg

Edited by Yoyogi
Link to comment
  • 1 year later...

Dve godine. Vreme je da se reaktivira tema.Posto mi je propao put za St. Petersburg iznenada mi je uletela neka jedtina avionska karta za Tajland. Mislim meni je delovala jeftino jer je 605e sa svim taksama. Okvirni plan za sada je da ide mesovita ekipa od 4-6 ljudi bez agencija i slicnih stvari vec da manje-vise sve nalazimo tamo na licu mesta. Citam ovaj topic i vec sam preplavljen sa toliko informacija da cu morati uskoro da zapisujem beleske. U principu ono st me n ajvise zanima je kliko se isplati ici na Tajlan u periodu od sredine septembra do sredine oktobra?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...