Jump to content
IGNORED

Thailand


Yoyogi

Recommended Posts

Ah, puno lepih slika.Edit: kada se gledaju....Neko ce mozda da se zapita zbog cega ima toliko ljudi u zutim majicama.Odgovor je: Kralj je rodjen u utorak a boja utorka je zuta. Ima tu i malo zbunjivanja, udjes u robnu kucu a utorkom svi nose zute majice, ne znas ko je prodavac a ko kupac.Sada ima i novo: plava majica. Kralj je bio u bolnici ovog meseca i kad se oporavio, nosio je svetloplavu majicu, tako ga je TV slikala. Sada su plave majice za petak.Neverovatno postovanje prema svetioniku nacije.

Edited by Yoyogi
Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    97

  • korindjar

    45

  • palikaris

    7

  • denise

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mala ispravka , kralj je rodjen u ponedeljak, kraljeva boja je zuta pa naravno svi u znak ljubavi prema kralju nose zute majice sa natpisom "mi volimo svog kralja". Isto tako i narukvice sa istim natpisom. Svaka kuca ima sliku kralja i naravno zastavu . Podseca malo na vremena iz ex Jugoslavije ali kralj se neverovatno voli, i stari i mladi podjednako. Ne smete nikako vredjati i ponizavati kralja niti njegovu porodicu, kazne su veoma velike mada to uglavnom cine stranci. Niko ne odlezi kaznu ali budu zauvek proterani sa Tajlanda. Zato nemojte vredjati kralja i pogotovo sto se ne preporucuje su petljanje sa narkoticima. Kad doputujete na Tajland upoznacete gomilu omladine sa svih strana sveta i naravno svi dolaze radi zabave i vecina ce vas zvati na lude zurke i nezaboravne provode , ali izbegavajte narkotike , kazne su OZBILJNE. Imate alkohola koliko hocete i to po veoma pristupacnim cenama a i nije kaznjivo napiti se. Primera radi u dobrim diskotekama Haineken pivo vam je 2 eura, to su uglavnom skuplja mesta. Ako porucite flasu viskija na nju zapisu vase ime i ona se cuva do mesec dana ako ne mozete da popijete za jedno vece. Alkohol da , ali narkotici nikako. To je najvaznije upozorenje na Tajlandu ali nemojte to da vas plasi osim ako ste narkoman. Moja preporuka vam je da odete na Tajland samo sa rancem na ledjima i naravno karticom. Bolja varijanta je kartica nego gotov novac. Povoljniji kurs dobijete u trasankciji kad placate karticom ali to je neznatno . Ja sam putovao samo sa rezervacijom za prva 3 dana za ostali smestaj se snadjete vrlo lako. Na primer lokalnu avio kartu kupite lakse nego dopunu za telefon ( Bangkok - Puket 35 eura). Ako putujete u nekom aranzmanu turisticke agencije moze lako da vam se desi da se vratite sa utiskom da je more slano i da ima puno prostitucije. To su obicno utisci od vecine koji su bili u tim aranzmanima. Ako takav utisak imate bacili ste pare za sigurno a ostali ste u neznanju. Ono sto morate videti i osetiti na Tajlandu su:1. Thai plaze2. Thai people3. Thai food Necu vam predstavljati nista od toga mogu vam samo pomoci kako lakse da dodjete do svega toga

Link to comment
Mala ispravka , kralj je rodjen u ponedeljak
Mala ispravka male ispravke. Kralj jeste rodjen u ponedeljak 5-og decembra 1927.Thai su vremenski 12 sati ispred Amerike i kada je vest stigla, kod njih je to bio utorak. Tako i ostalo da se slavi.Drugo iz tvog posta stoji, samo je malo katastroficno.Ja licno, nemam nikakva upozorenja da dam nikome. Thai je lepo mesto za odmor, nista ne treba da se misli ili pazi.Just go.
Link to comment

preporuka za plazeBilo gde da se zadesite na nekom ostrvu ili kopnu, svuda imate gomilu turistickih vodica koji ce biti zeljni da vam sve pokazu i to je odlicno organizovano, samo kazete u kom ste hotelu i broj sobe. Sutra ujutro vas ceka kombi. To je jedna preporuka ali ako zelite malo avanture super je varijanta da iznajmite motor. Vrlo su jeftini. Nadjite turisticku mapu kojih ima svuda i krenite u opilazak. Na Puketu je pogotovo interesantno sa motorom, otkricete gomilu izolovanih i prelepih plaza. Posle Patonga Karona i Kata plaza zazelite se malo stena i tamnijeg peska. Imate svuda izlete po lokalnim ostrvima mada mozete i da napravite dogovor sa Tajlandjanima da vas vozaju camcem bilo gde. Odvesce vas bilo kuda i cekati koliko god treba. Naravno za novac ali nista preterano. To je veoma dobra varijanta da sami kreirate svoj izlet i mislim da to ne mozete dobiti nigde na svetu jeftinije. Za ljubitelje zurki imate i izlete za vecim jahtama sto je isto jako zanimljivo. Obilazite ostrva na jahti sa jedno 50 - 60 ljudi i naravno muzika i pice uz sve to. Gomila omladine sa svih strana. Za izbor hotela ima par fazona. Nikad ne uzimajte sobu direktno na recepciji jer ce vam reci visoku cenu na vecini mesta. Sobu u vecini slucajeva uzimajte u turistickim agencijama cak i onim u zeljenom hotelu jer bez ikakvog blama dobijate duplo nizu cenu (provereno) Ako hocete neke od luksuznijih hotela potrazite agencije koje imaju nalepnicu LTU i trazite njihovu ponudu. Moze se desiti da za hotel sa 5 zvezdica za koji vam na recepciji traze po 100 eura za noc dobijete sobu za 40 eura. Srbi sve pronadju , mogu cak i da vam preporucim par proverenih hotela. Mozete cak i da uplatite ovde preko nasih agencija. Sve u svemu lako se mozete snaci. Ja sam dosta toga video ali mislim je to jedan procenat od svega....

Link to comment

Decembar 5, je Kraljev rodjendan. To je ujedno i Fathers Day (kao sto je Kraljicin rodjendan Mothers Day).Moja cerka mi je napravila veliku i lepu cestitku. To ih uce u skoli. Upravo sam je video preko web cam.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Danas je Boxing Day, na danasnji dan 26. decembra 2004. tsunami je sravnio sa zemljom Phuket, Krabi, Phi Phi island i okolinu. U Thailandu je bilo 10,000 mrtvih, Indonezeja 170,000.tsunami.jpgOvo su bili rani dani, jos ni 10% zrtava nije bilo izbrojano.Kada se sve sleglo (danas Phuket rastura sa cenama, vile su 1-3 miliona $, tsunami kao da nije nikad bio), poceli su da se pojavljuju analize kako je ovaj tsunami - osim ljudskih zrtava - bio najjeftinija katastrofa velikih razmera u istoriji.Nijedna velika luka ili centar nisu bili pogodjeni. Podvodni zemljotres kod Tajvana (slucajno, isto doba) prosle godine je prekinuo 70% podvodnih fiber-optic kablova, skoro prekinuo Internet veze Azije sa svetom (re-routing je radio samo sporo za toliki saobracaj). Ekonomska steta koju je pretrpeo samo Hong Kong je bila veca nego vrednost svih hotela i koliba koje je tsunami zbrisao.Ili zemljotres u Kobeu 1995. Skoro da je paralisao svetsku racunarsku industriju, toliko komponenata se pravilo u tamosnjim (srusenim) fabrikama. Secam se da su Sun, HP i IBM odlagali isporuke velikih Unix servera za po 6 meseci.

Link to comment

Religija u skoli.Kao i svakog jutra, djaci se postroje u 8 sati i prvo horski prate nacionalnu himnu a zatim odu Kralju. Onda pocinje nastava. Osim jutros, kada je 1 sat rezervisan za darivanje budistickih svestenika.Napravljen je spalir od stolova na koje su djaci stavili poklone (riblje konzerve, instant noodle soup, trajna hrana koja ne zahteva brigu i frizidere za cuvanje).monks5.jpgOnda dodju Monks:monks1.jpgI poklon prvo prime u metalni cup a pomocnici ga prebace u veliki dzak (posle sam video kamio pun tih dzakova, ide nazad u hram i tamo ostali monks to jedu):monks4.jpgOva majka je dovela svog Betmena i Supermena, mozes da budes sta hoces, nema uzvlacenja kad dodje do Budizma:monks3.jpg

Link to comment

Sreacn Bozic i Nova 2008.Siam Park:siam1.JPGUnutra 5 hektara bazena. Ima i kanal, sa tokom.siam2.JPGPotok iz dzungle se uliva u vawe pool, tamo i vodopad i konus (kao tobogan) obliven vodom:siam3.JPGJedna od tema je i "Baan hed" - kuca pecurka:siam4.JPGOd nje vode 3 vodena tobogana...raj za klince:siam5.JPG

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo i jedan savet, pogotovo za zenske.Uprkos (postojecoj) sex industry, vrlo je pogresno misliti da u Thai sve prolazi, pogotovo na plazi.Thai su neverovatno konzervativni kad dodje do plaze. Suncanje u Thai je popularno kao kod nas razbijanje zimskog leda na reci i kupanje u ledenoj vodi.Ne samo da nema topless, nego nema ni bikinija , cak ni kupacih kostima uopste. Kupaju se u "street clothes", jeans. Cak nose i vesh ispod:kostim4.jpgkostim3.jpgSta je onda "prihvatljivo"? Evo, sa Siam Park, kostimi koji se iznajmljuju, to bi bilo kao "zvanicni minimum":kostim1.jpgkostim2.jpgTopless, g-string, je nesto neprihvatljivo. Ruskinje (ili ko god da su, iz bivse sovjetske imperije) su stalni izvor prezira i iritacije.Otprilike, u turistickoj supersili kao sto je Tajland, preterano otkrivanje tela se posmatra ocima Crnogoraca 70-tih na njihovim plazama.Pazite se zenske, surf board shorts + puni gornji deo je sto treba da se nosi.Radna snaga po letovalistima je "sezonska", ko zna odakle, nekome moze da podje pena na usta.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Pazite se zenske, surf board shorts + puni gornji deo je sto treba da se nosi.Radna snaga po letovalistima je "sezonska", ko zna odakle, nekome moze da podje pena na usta.
Ovo sto si ti postovao mi deluje kao vikend na losijoj plazi na kopnu. Vecina ljudi koja ce ici na Thai ce se kretati po ostrvima plus puket i krabi gde nikako nema potrebe za takvim stvarimaUkoliko bih zavrsio posao na faxu skoknuo bih do plaze slicne ovoj sa drugaricama (evropljanke) i sve su uvek bile u bikiniju i nikada jednog problema.
Uprkos (postojecoj) sex industry, vrlo je pogresno misliti da u Thai sve prolazi
True, ali opet zavisi gde si. Ako si na, recimo Pipiju (da ne spominjem Panjan), mozes se ponasati kao i u Evropi. Medjutim ukoliko si u neturistickoj 'unutrasnjosti', gde nema mnogo belaca treba zaboravtiti na drzanje za ruke, ljubljene na ulici ili nesto sl. to je otprilike u rangu nuzdenja na ulici Edited by Hustler
Link to comment
Ovo sto si ti postovao mi deluje kao vikend na losijoj plazi na kopnu. Vecina ljudi koja ce ici na Thai ce se kretati po ostrvima plus puket i krabi gde nikako nema potrebe za takvim stvarima
Ta "losa plaza na kopnu" je Pattaya. Ima godisnje 2 miliona turista iz sveta. Taman koliko je cela bivsa Yu imala sa svojim Hvarovima, Bracevima, Plitvicama i sta god drugo je imala da ponudi.
Ukoliko bih zavrsio posao na faxu skoknuo bih do plaze slicne ovoj sa drugaricama (evropljanke) i sve su uvek bile u bikiniju i nikada jednog problema.
Naravno, nema problema - dok se ne dese. Sto ih izazivati?
True, ali opet zavisi gde si. Ako si na, recimo Pipiju (da ne spominjem Panjan), mozes se ponasati kao i u Evropi. Medjutim ukoliko si u neturistickoj 'unutrasnjosti', gde nema mnogo belaca treba zaboravtiti na drzanje za ruke, ljubljene na ulici ili nesto sl. to je otprilike u rangu nuzdenja na ulici
To su backpackers destinations. Upcountry, kome pada na pamet da se zvalavi pred ruralnom publikom?
Link to comment
Ta "losa plaza na kopnu" je Pattaya. Ima godisnje 2 miliona turista iz sveta. Taman koliko je cela bivsa Yu imala sa svojim Hvarovima, Bracevima, Plitvicama i sta god drugo je imala da ponudi.
Znas i sam zasto turisti i koji turisti idu na Pataju. A plaza stvarno deluje lose. Sto se tice brojki - Hvarov, Bracevi i resto je radilo dva meseca godisnje, Pattaya je open 24/7
Upcountry, kome pada na pamet da se zvalavi pred ruralnom publikom?
Nekima je to padalo na pamet cak i na krajnjem jugu sa vecinskim muslimanskim stanovistvom. Ja sam inace odsedao u studentsko domu gde su ugalvnom zive parovi, sto sam saznao tek na kraju svog boravka tamo. jednostavno nemas po cemu zakljuciti da su u vezi.Kazi mi, da li su ove druge dve slike isto sa Pattaye? Edited by Hustler
Link to comment
Znas i sam zasto turisti i koji turisti idu na Pataju. A plaza stvarno deluje lose. Sto se tice brojki - Hvarov, Bracevi i resto je radilo tri meseca godisnje, Pattaya je open 24/7
Od 2 miliona turista koji dodju u Pattaya, 10% posto ih ide za "ono".Ostali su penzionerski parovi ili Rusi i njihova bratija koji to imaju jeftinije nego kod kuce.Ili su family people like me, Pattaya Water Park for kids. Pattaya ima toliko drugih stvari da ti treba 2 nedelje da ih obidjes ( zooloski vrtovi, botanical gardens, mini siam...)
Nekima je to padalo na pamet cak i na krajnjem jugu sa vecinskim muslimanskim stanovistvom. Ja sam inace odsedao u studentsko domu gde su ugalvnom zive parovi, sto sam saznao tek na kraju svog boravka tamo. jednostavno nemas po cemu zakljuciti da su u vezi.
Ne vidim vezu sa opreznoscu koju sam savetovao zenskama, kada dodje do plaze i obnazivanja.
Kazi mi, da li su ove druge dve slike isto sa Pattaye?
Ne, Bangkok (10 miliona stanovnika), Siam Park.
Link to comment

Ja samo da potrdim da je tacno to za toples - zalila mi se jedna Engleskinja iz mog Hotela da je bila u toplesu na plazi i da su neki Lokalci pokusali da je 'ispipaju' :rolleyes:+ to se desava na Patong beach-u koji je posle Pataje top centar za prostitucijuJa sam doduse sve vreme nosila bikini, klasican, nista g-string i mini-trouglici i cini mi se da je to bilo prihvatljivo.

Link to comment
Od 2 miliona turista koji dodju u Pattaya, 10% posto ih ide za "ono".Ostali su penzionerski parovi ili Rusi i njihova bratija koji to imaju jeftinije nego kod kuce.Ili su family people like me, Pattaya Water Park for kids. Pattaya ima toliko drugih stvari da ti treba 2 nedelje da ih obidjes ( zooloski vrtovi, botanical gardens, mini siam...)
Meni stvarno ne deluje da je tako (ovih 10%, jer sigurno vise od 50% turista dolazi na ceo Thai i zbog toga), al kanda ce ovo biti jos jedna od stvari oko kojih se necemo sloziti.Razlikuju nam se pogledi. Ti si tamo manje vise domacin, ja sam mesec dana ziveo u, rekao bih, prosecnom Thai gradicu, a mesec dana putovao i druzio se sa turistima, mahom mladjim ljudima.
Ne vidim vezu sa opreznoscu koju sam savetovao zenskama, kada dodje do plaze i obnazivanja.
U prvom kvotovanju sam izbacio tvoj deo 'pogotovo na plazi', pa i poceo neku siru pricu o tajlandskom shvatanju pristojnosti Edited by Hustler
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...