Jump to content
IGNORED

Thailand


Yoyogi

Recommended Posts

  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    97

  • korindjar

    45

  • palikaris

    7

  • denise

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa ne znam Yoyogi. Tebi je zena Thai, tako da nisam siguran da li znas bolje ili zbog toga imas nerealan pogled na celu stvar.Ima jedna stvar koja mi nije jasna. Prvi utisak o zemlji sam stekao kroz nekoliko prezentacija o Thai, sve su drzali Tajlandjani i sve su bile otprilike 'tucite zene i pse redovno, a ostale zivotinje maltretirajte po potrebi'. Za mesec dana zivota u prosecnom Thai gradu (gde je bilo sve u skladu sa prezentacijom) ja sam stekao utisak da su zene gotovo niza klasa i nisam video traga martijarhatu :huh:E sada dnesto o tim devojkama koje moze 'pokupiti'... Jer u Thai nema bas mnogo klasicnih prostitutki, vec je u pitanju jedan drugaciji oblik.'Bar girls' su po onome sto sam ja video obicno sa severa zemlje ili sa nekog sela iz porodice sa vise dece, a u dogovoru sa roditeljima su dosle u turisticke centre (interesantno je da je tesko videti obicne Tajlandjane na ostrvima, dok mojim vrsnjacima i mladim, roditelji cak zabranjuju odlazak na takva mesta, osnovni razlog je slab moral tih turistickih centara) Cilj svake 'bar girl' je da na kraju nace Faranga (belca, originalno znaci Francuz, ali su poceli da primenjuju na sve belce) iz razvijene drzave kome bi bila zena i jedno 95% ima planove o otvaranju Thai restorana u Evropi/Americi/Wherever, nesto manji broj ima ideje da kapitalom, koje bi dobile udajom, otvore prodavnicu suvenira/majica na Tajlandu.Kada uzmu 'bar girl' za zenu Farange se obicno iznenade njihovim navikama kao sto su da slabo spavaju u toku noci, nikako ne obavljaju kucne poslove i navucene su na stripove i sl... Pored toga je standardno upoznavanje sa porodicom, gde otac zenidbu uslovljava sa recimo kupovinom pumpe za vodu (oko 300$), dok ce zena cesto dolaziti sa pricom kako joj se ota zalio na susu, kako nemaju sta da jedu i zahtevace da se nesto novca posalje njenima.E sada tu ima jedna caka. Ukoliko zelis da dobijes dobru devojku (izgledom jelda) moras joj reci da ostajes nekoliko dana u mestu gde radi X>5, jer njima je zaista cilj da se uzmu, nece ici na 'krace veze', nego ce ovako pokusati da ulove nesto, a i daju popuste ako ostajes duze. Da bi uopste izveo devojku iz bara, moras da platis nesto i baru, sto izadje obicno 1/4 cene koju devojka trazi i tu postoje svi elementi organizovane prostitucije. Neki moji poznanici subili i po 10tak dana sa devojkama, vodali ih po plazama, placali im obroke, naravno smestaj i nista preko toga, a zna se sta su zauzvrat dobijali. Interesantno je da za tih nekoliko dana su bili u stanju da progovore do 5 recenica dnevno, iako bi proveli dceo dan zajedno. Posle nastavka puta devojke bi ih non stop zvale na telefone, pricale im kako su zaljubljene, pa ih cak i pratile po ostrvima. Jasno je daverovatno neko i padne na ovo.Upoznao sam interesantnog lika u Hat-Yai. Penzioner iz UK, kome je na neku foru uletela neverovatna kolicina novca i pola godine provede na Tajlandu dok ostatak raspodeli izmedju US i domovine. U Hat-Yai ima nekoliko 'devojaka'. Odnos je zasnovan na tome da ga one manikiraju, sisaju, masiraju, kuvaju, a on im za to placa. Covek odbija da plati direktno (pre mi deluje da je to zbog sebe, a ne zbog njih, kako tvrdi) i placa im na ovaj nacin. Izabrao je Hat-Yai na jugu zemlje pre svega jer je jeftinije odrzavati devojku, a i slabija je konkurencija za lepe devojke.Sa celom pricom sam se upoznao kada sam otisao u Patong. Pricao sam sa jednom belkinjom, profesoricom engleskog koja vec par godina zivi u Thai i koja je rekla da joj se izprva sve to gadilo, a da je kasnije shvatila da je to u stvari jedna sasvim Ok stvar. Ostalo sam pokupio i sklopio pricu sa foruma doseljenika na Thai koje sam citao nekoliko puta.

Edited by Maltese
Link to comment
Pa ne znam Yoyogi. Tebi je zena Thai, tako da nisam siguran da li znas bolje ili zbog toga imas nerealan pogled na celu stvar.Ima jedna stvar koja mi nije jasna. Prvi utisak o zemlji sam stekao kroz nekoliko prezentacija o Thai, sve su drzali Tajlandjani i sve su bile otprilike 'tucite zene i pse redovno, a ostale zivotinje maltretirajte po potrebi'. Za mesec dana zivota u prosecnom Thai gradu (gde je bilo sve u skladu sa prezentacijom) ja sam stekao utisak da su zene gotovo niza klasa i nisam video traga martijarhatu
Sve se vrti oko "Mae" (majka). Video bi i osetio to da si duze bio.
Sa celom pricom sam se upoznao kada sam otisao u Patong. Pricao sam sa jednom belkinjom, profesoricom engleskog koja vec par godina zivi u Thai i koja je rekla da joj se izprva sve to gadilo, a da je kasnije shvatila da je to u stvari jedna sasvim Ok stvar. Ostalo sam pokupio i sklopio pricu sa foruma doseljenika na Thai koje sam citao nekoliko puta.
Verovatno si citao i moje postove, ostavio sam ih bar 20 hiljada hiljada po Thai forumima, na 3 sam bio (na jednome jos jesam) moderator.
Link to comment

Sjetih se jedne ljupke epizode. Na Thailandu su portiri i razni čuvari po pravilu odjeveni u uniforme posute raznim značkama, amblemima, širitima i onim pletenim zlatnim konopcima preko ramena. Feldmaršali.Doplovim tako brodicom do svog Ko (Sameth), barba parkira u plićaku, zasučem nogavice, torbe na ledja i gazi. Kako sam kročio na suh pijesak pridje mi jedan takav generalissimus i pruža ruku. A, rekoh, kako su fini i predusretljivi, dočekuju nas kao kraljeve. Pružim i ja ruku da se rukujemo, ovaj trzne nazad i veli Fifty bath! Voda topla, ne možeš se osvježiti. Na plaži pijesak vruć, ne možeš sjesti. Ležaljke naplaćuju. Uzmeme sobu naravno bez klimatizacije, nije zdravo za sluzokožu. Pošto sam za pola sata plovidbe topless po oblačnom vremenu izgorio kao rak, provedem 7 noći namazan jogurtom pod mrežom protiv komaraca. Odmor? Exotika? Aha, most na rijeci Kwai. Doduše, nisu tukli.

Link to comment
Sjetih se jedne ljupke epizode. Na Thailandu su portiri i razni čuvari po pravilu odjeveni u uniforme posute raznim značkama, amblemima, širitima i onim pletenim zlatnim konopcima preko ramena. Feldmaršali.Doplovim tako brodicom do svog Ko (Sameth), barba parkira u plićaku, zasučem nogavice, torbe na ledja i gazi. Kako sam kročio na suh pijesak pridje mi jedan takav generalissimus i pruža ruku. A, rekoh, kako su fini i predusretljivi, dočekuju nas kao kraljeve. Pružim i ja ruku da se rukujemo, ovaj trzne nazad i veli Fifty bath! Voda topla, ne možeš se osvježiti. Na plaži pijesak vruć, ne možeš sjesti. Ležaljke naplaćuju. Uzmeme sobu naravno bez klimatizacije, nije zdravo za sluzokožu. Pošto sam za pola sata plovidbe topless po oblačnom vremenu izgorio kao rak, provedem 7 noći namazan jogurtom pod mrežom protiv komaraca. Odmor? Exotika? Aha, most na rijeci Kwai. Doduše, nisu tukli.
Siguran si da je to bio Koh Samet? Bio sam tamo 10 puta i nikada nisam video nikoga livrejisanog. Ostrvo je nacionalni park i nema cak ni puteve ni kola (osim lokalnih pick-up truck prepravljenih da voze putnike pozadi).Brodovi (mali) voze od Ban Phe do glavnog keja, na plaze voze samo gliseri (speed boats). Na Koh Samet niko ne ostaje duze od dan-dva, vecina su day-trippers.Kako bilo, evo da drugi vide gde si se tako napatio:samet3.jpgsamet2.jpg
Link to comment

Jeste Koh Samet, plićak i okićeni baja. Ova prva fotka mi je poznata. Rahatluk na drugoj nisam vidio, to mora da je nešto novije. Istina, na otoku nema ničeg, komarci, pijesak, razrovane blatne ceste, šuma. Da odmoriš dušu. Kad smo se vraćali, onda su nas odvezli kamionetom u prikolici do mola, pa smo se ukrcali. Drugi put se vratim u guest house, pogledam - nema mi čekova. Odmah nazovem USA da ih ponište. Dignem bunu da su me pokrali. Prevrnemo guest house - ništa. Odem u policiju na kraju Khao Sana, tamo bulumenta pruža ruke kroz rešetke, viče i lupa kao u Midnight Expressu. Pošalju me na tourist police, odvezem se tamo - niko ne govori engleski. Dovedu neku gospodičnu na kraju, ona mi uzme izjavu i napiše protokol na thai. Gledam one kukice, fino, nije loše, al' neam pojma šta piše. Na kraju nazovem ženu - čekovi ostali kod kuće. Poslala mi DHLom, stigli na aerodrom drugi dan.

Link to comment
leia, teja, za prepucavanja licne prirode i to ful kontakt majtaj itd imate sivi dom.sledece trolovanje bice nagradjeno warnovima.
no problem, nadam se da isto vazi i sa izlive rasizma koji su bili povod.pozdrav
Link to comment
leia, teja, za prepucavanja licne prirode i to ful kontakt majtaj itd imate sivi dom.sledece trolovanje bice nagradjeno warnovima.
Retka situacija kada se vole Modovi. Chup-chup (na Thai : kiss-kiss).
Link to comment

Kad ste bre pre stigli da se pokacite.Ja bih samo pre nego sto nastavim zelela da se zahvalim ljudima ciji su mi saveti bilo od koristi a to su Allegra, Maltese i king louie.Posle cetiri dana u Bangkoku i spavanja od ukupno 16 sati (zbog dzetlega i paranoicnog osecaja da se hotel ljulja) kupile smo avio karte za surat tani (air asia oko 40 eura). Onesvestila sam se od umora u avionu i nastavila sa spavanjem u autobusu do trajekta. Sestra me je budila vise puta da mi pokaze neke lepe prizore, al? ne secam se dal? sam ja tu videla bilo sta. Trajekt je bio pun klinaca koji su se zaputili (kao i mi) na fool moon party na Koh Phanganu i koji su izigravali neko ludilo, specijalno stilizovani za tu priliku. Odmah su poceli da mi idu na onu stvar...omatorila sam definitivno. Jedan mali kreten koji je stajao pored mene i kao dzuskao u transu me je non stop polivao sa pivom. Par puta sam ga ljubazno zamolila da to vise ne radi al? dzaba, na kraju sam mu zafrljacila pivo u more. (bilo jace od mene, zao mi mora). Samo je rekao ?thanks? i nastavio da igra. Isto je bilo i na had rinu. Svi u nekom ?vidi me kako sam lud? fazonu. Plaza onako, sve prebukirano dva dana pred zurku. Jedva smo nasle neki smestaj koji je na prvi pogled delovao preslatko. Bastica ko u raju, cvece miriseee? i drveni bungalov sa ok pogledom. Evo. 99158aca5c.jpg f54ebf5430.jpgHvala nebesima sto sam ponela svoju posteljinu, posto ona tamo nije licila ninasta... Jos je bila pocela i neka olujstina, sve se trese, ne mogu oka da sklopim i na sve to sestra skace iz sna i vristi "jbt neko je ovde!"...otkinula sam se od straha...Oko 5am mi stize poruka od co'eka, tu sam se malo opustila, raznezila, al' vidim nesto mi je tu cudno...'ladno su mravi nasli novi dom u mom telefonu. Bilo ih je na hiljade. Posle samo dva zamaha i krevet je bio prepun...sta da se radi. Ujutru smo se slozile da vise ne zelimo da ostanemo i oko 7 am uzele taxi i rekle mu da nas vozi na najlepsu plazu na ostrvu. Uzeo nam je gomilu para (sramota me da kazem koliko), al' vredelo je jer nas je doveo u raj. Thong nai pan yai...sreca, sreca, radost, uzivancija. (slike nisu docarale te boje)1e8f413e71.jpg 5ffb78e3f0.jpg 227502a47b.jpg b43492c01b.jpg Pesak onaj najfiniji, more toplo tirkizno, nema guzve, ljudi totalno opusteni, normalni i non stop chill out mjuza. Smestaj cist, mirise, sa klimom i finim kupatilom (cena 800 bht). Vlasnici najdrazi ljudi na planeti. Konacno sam mogla da spavam...Ne mogu sad vise, plakacu... :(

Link to comment

Koliko god da moze da se nadje lepo i idilicno mesto - tu je deci dosadno a obicna plaza osim peska nema nista interesantno u vodi. Zato vise ne idem nigde a pogotovo ne placam dranja.Moze da se uziva i u samom Bangkoku. Pocev od kuce (zgrade) gde se zivi.Pool1.JPGU samom gradu (dobro, malo van, u predgradjima) ima ogroman "Amusement Park" sa velikom bazenima (ima i "vawe pool") gde u svakom trenutku ima na hiljade i hiljade dece. Siam Park. Godisnja karta je 15$. Siam1.JPGSiam3.JPGSiam5.JPGSiam4.JPGAko bas treba da se ide iz BKK, ima slican samo daleko manji (mozda 10% velicine Siam Park) water park u Pataji:PattayaPark1.JPG

Link to comment

Juce je bio Loy Krathong. Veli praznik u Thai. Strancima to moze da znaci jednu stvar - "zvanicni" kraj sezone kisa. Kise ce biti retke i neocekivane do polovine marta sledece godine.Loy Krathong je "family affair". Svako napravi float i pust ga niz vodu. Floats su nabijeni dobrim zeljama i molitvama za sve koje vole.Slike su upravo stigle...Wang Sombun, near Cambodia:loy1.JPGMoji "in'laws":Loy2.JPGTako Krathongs otplove...loy3.JPG

Edited by Yoyogi
Link to comment

Sa wat dee krap khoon Yoyogi !!!!! Sa bai dee mai? Posle gomile stranih foruma o Tajlandu i Thai devojkama napokon da cujem i koju rec na srpskom jeziku. Samo jos da provalim kako se postavljaju slike ovde pa da ubacim i ja koju sa ovogodisnjeg Loy Krathong-a

post-772-1196272395_thumb.jpg

Link to comment

sad sam u zurbi ali vec sutra pocinjem sa pucanjem slika , nisu bas za razglednice ali moze se videti svasta, na brzinu sam procitao tekstove pa uskoro stizu i moje preporiuke mada mi je zapalo za oko da niko ne prica o HRANIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIpored plaza , hramova , ljudi i svega ostalog treba osetiti i njihov najveci brend a to je Thai food

Link to comment

Jos jedan zaljubljenik u Tajland. Pre prvog odlaska , o Tajlandu sam znao koliko i 99% Srba. Slusao sam par dozivljaja ljudi i par emisija sa Tv-a koje su prikazivale Tajland u totalno pogresnom svetlu. Jos sad se secam jednog putopisa od ovde poznate turisticke agencije gde doticni gospodin govori o Tajlandu kao zemlji gde dolazite u goste kod nekoga i muskarac vam kuva rucak a vi mu spavate sa cerkom. Gde je to on nasao svaka mu cast. Mnogi su u zabludi pa cak i oni koji su posetili Tajland. Tako sam i ja u prvih 7 dana mog boravka. A posle sam tek razumeo par prijetelja Nemaca koji su mi posle povratka sa Tajlanda rekli "Nas je sad sramota zbog onog sta smo mislili o Tajlandu". Kad to kazu Nemci sta ja kao Srbin da kazem. Ne mozete upoznati Tajland sa jednim boravkom u turistickom mestu i ne mozete nista doziveti. Znam ljude koji su odlazili i ne prave razliku izmedju letovana na Tajlandu i Tunisu. Naravno moje iskustvo sa Tajlandom je specificno iz tog razloga zato sto sam u vezi sa tradicionalnom Thai devojkom. Takvih je tamo 95% samo bez obzira na to tesko cete stupiti u kontakt sa njima. Onih 5% je mnogo prodornije i prisutnije u turistickim mestima, mozda podatak malo vara ali tih 5% jeste nesto manje od 2 miliona. Naravno svi turisti dolaze u kontakt samo sa tim devojkama. Tajland je zemlja velikih kontrasta i velikih razlika. Zemlja u kojoj je pomalo neshvatljivo koliko je sve razlicito od zapadne kulture. Mozete pogledati moje slike sa Tajlanda na http://slobodanmrkojevic.spaces.live.com/p...7F51A2!335/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...