Jump to content
IGNORED

Thailand


Yoyogi

Recommended Posts

e da, jos jedno pitanje. kako je najbolje kretati se po tajlandu? konkretno me zanima kako da stignem od krabija na ko samui? ono sto sam ja planirao je neki mini bus + trajekt, ali ne znam da li postoji neka bolja opcija. I nisam siguran koliko dugo to traje, na netu pisu razlicite stvari, od 2 sata pa do 4-5 voznje busom pa onda trajekt.

Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    97

  • korindjar

    45

  • palikaris

    7

  • denise

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

samui je suviše turistički. plaže su budvanizovane, a u ponudi ima previše, droge, sexa i transvestitskih cirkusa... mada možda se promenilo. pogledaj na netu.

koh taovo severno ostrvo - koh nang yuan je meni jedno od najlepših mesta na planeti. samo nije lako stići do koh tao. moraš prvo na samui ili pha ngan pa trajektom. može i direktno, ali je to teže naći agenciju koja to nudi. na koh tao možeš zabosti odličan smešta u nekoj školi za ronjenje i uzeti neki osnovni kurs. interesantno je i jeftino.

 

najbolje je da ugovaraš sa agencijama koje imaju minibuseve jer te isporučuju na adresu. regularni busevi su ok, ali se iscumaš kasnije do smeštaja, plus razvale klimu da moraš bacati ćebad preko glave, ovo prvo je mnogo jednostavnije.

meni je svuda bila fora da odem do par agencija, vidim koja nudi najbolji prevoz, smeštaj i cenu i onda idem. uvek smo odlučivali dan, dva, tri ranije gde ćemo, bez nekog preciznog planiranja. ali ja sam tamo bio van sezone, a ti ako ideš sada, biće i skuplje i popunjenije jbg.

 

mislim da sam krabi - samui ili pha ngan putovao oko 6 sati ukupno.

Edited by Ravanelli
Link to comment

railay beach. imho, uz koh tao, najbolji komad tajlanda. odande imaš ture da obiđeš sve zanimljivo u okolini (chicken island i mnogo bitnije, onaj sprud gde se sreću 2,3 ostrva), a baza ti je na najboljoj plaži u regiji.

 

ciljaj smeštaj na levoj strani polu-ostrva, desna se osekom sjebe do nivoa blatnog polja.

 

najbolje je da smeštaj tamo uzmeš kada dođeš na tajland. možeš bukirati iz bangkoka ili odakle već, samo odeš u turističku agenciju (tako se zapravo i putuje po tajlandu, po meni).

zabodeš neki bangalou odma do plaže.

 

i nemoj gledati da si samo lockovan na jednom mestu. phiphi je jako blizu i grešno je tamo ne provesti par dana i obići ostale delove ostrva, maya bay i bamboo island.

moja preporuka, long beach. selo je suviše prljavo i bučno, a opet je na 5 minuta hoda, imaju odlične restorane, možeš odatle uzeti brodić da obiđeš ostatak ostrva, bamboo ili mayu... 

 

+++

 

jbt opet bih otišao.

 

da, naravno, plan je da se setam okolo po ostrvima sto vise mogu, nego me je zanimalo gde je najbolje uzeti smestaj pa odatle ici na phi phi i ostalo. postoji i opcija da svuda zabodem po dan-dva, to cu jos da smislim.

Link to comment

samui je suviše turistički. plaže su budvanizovane, a u ponudi ima previše, droge, sexa i transvestitskih cirkusa... mada možda se promenilo. pogledaj na netu.

koh taovo severno ostrvo - koh nang yuan je meni jedno od najlepših mesta na planeti. samo nije lako stići do koh tao. moraš prvo na samui ili pha ngan pa trajektom. može i direktno, ali je to teže naći agenciju koja to nudi. na koh tao možeš zabosti odličan smešta u nekoj školi za ronjenje i uzeti neki osnovni kurs. interesantno je i jeftino.

 

najbolje je da ugovaraš sa agencijama koje imaju minibuseve jer te isporučuju na adresu. regularni busevi su ok, ali se iscumaš kasnije do smeštaja, plus razvale klimu da moraš bacati ćebad preko glave, ovo prvo je mnogo jednostavnije.

meni je svuda bila fora da odem do par agencija, vidim koja nudi najbolji prevoz, smeštaj i cenu i onda idem. uvek smo odlučivali dan, dva, tri ranije gde ćemo, bez nekog preciznog planiranja. ali ja sam tamo bio van sezone, a ti ako ideš sada, biće i skuplje i popunjenije jbg.

 

mislim da sam krabi - samui ili pha ngan putovao oko 6 sati ukupno.

 

mislio sam da odem na samui, da ostanem dan-dva ako je ok, i onda na ko tao na jos par dana. ufff, sranje je sto imam ukupno nekih 17 dana pa moram da izaberem nekoliko mesta da obidjem, a realno bi ostao 2 meseca da mogu i obisao sve  :(

 

edit: u jbte, koh nang yuan je ludilo :O probacu do tamo da se dobacim.

Edited by palikaris
Link to comment

:D ma da. dan dva, tri je super tempo. to uvek radim.

 

samo kada si na ostrvima uvek ciljaj da iznajmiš brodić za dan i vozaš se okolo po drugim ostrvima i plažama. zato je najbolje da se skompaš/te sa jedno par strendžera (što na tajlandu nije teško) i rentate zajedno, deleći troškove, a i interesantnije je menjati ekipe.

 

moj savet:

Bangkok (2 dana) - preko Phuketa na Phi Phi (3 dana) - Krabi (2,3 dana) - Koh Samui (dan-dva ili preskočiš) - Koh Pha Ngan (dan, dva) - Koh Tao (2,3 dana) - Bangkok (2 dana)

 

 

 

edit: u jbte, koh nang yuan je ludilo  :o probacu do tamo da se dobacim.

još na b92 sam savetovao, pa je jedna forumašica čak i uzela bungalou tamo za 1 noć. jako mi žao što ja nisam.

to ti je ono, 15 min od koh tao. ako si na taou, onda ćeš i to sigurno obići.

 

inače te spojene sprudove/ostrva ćeš isto imati na krabiju, ali negde baš usred mora.

Edited by Ravanelli
Link to comment

tako nesto nam je plan. jedino sto je zajeb je sto sam uzeo povratnu kartu bkk krabi preko air asia, tako da cu sa ko taoa ili samuia da se vratim u krabi na avion. ili da promenim kartu, videcu vec.  

Link to comment
  • 4 weeks later...

ravanelli, samo da se zahvalim na savetima jos jednom. ko tao i railay beach jesu stvarno najbolja mesta koja sam video, bolest. Bkk je ludilo, zao mi je sto nisam mogao da ostanem koji dan duze tamo. nadam se da cu opet na tajland sto pre. 

Link to comment

super. drago mi je da sam pomogao.

 

evo ti sledeća destinacija  :) meni je ovo ubedljivo najbolja stvar kou sam video do sada.

 

dolazi se autoputem koji ide 70km kroz okean, relativno netaknuta priroda, puderast pesak, voda ravna i prozirna kao staklo, kilometri plaže, nema ljudi...

 

 

https://www.google.rs/maps/place/22%C2%B037'35.7%22N+79%C2%B009'20.9%22W/@22.626582,-79.155815,830m/data=!3m2!1e3!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0?hl=en

Edited by Ravanelli
Link to comment
  • 4 weeks later...

Nešto mi ojačao bat, ili to u stvari pada evro..... Prošle godine u ovo vreme se evro menjao za gotovo 45 bata, a sada vidim pada ispod 38. Gledam nešto hotele na agodi pošto idem 26.01. i vidim - skuplje nego prošle godine,.....

Link to comment
  • 4 months later...

Dajte neke predloge za 5 dana u Bangkoku. Sta ne propustiti, ali jos vaznije - ima li smisla planirati neke dnevne ekskurzije van Bangkoka za tako kratko vreme (i ako ima, gde)? 

Link to comment

sto ima li smisla? zbog vremena? kad u julu ides? ja izmedju 20 juna i 16 jula treba da idem Cambodia, Vietnam, Thailand (bio i Laos u kombinaciji, ali otpao zbog nedostatka vremena).

Link to comment

Pa nešto između 15og i 25og jula ali realno nemam pojma da li je to zgodan period, kakve su vremenske prilike, šta je najbolje raditi itd.

Edited by beowl
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...