Jump to content
IGNORED

Thailand


Yoyogi

Recommended Posts

posto moderatorima ne smetaju moji trolovi evo jednog monty paytona. ova situacija sa slikama je slicna sledecoj zamisljenoj situaciji: u beogradu na bulevaru revolucije ili u zagrebu na trgu bana jelacica gde bi milicija trebala redovno da patrolira bez da im iko ista javlja, nalaze se barovi gde maloletnice plesu na sipkama. i to tako traje i traje, niko nema pojma sta se desava. i dodje turista iz bugarske, napravi slike da ih raskrinka. pa to je zaista smesno.
Ej, ulaz u prostor gde se toci alkohol je zabranjen maloletnicima. U Thai je dovoljno da devojcica koja prodaje ruze udje u bar (ne bi je pustili, ali ajde) i da se bar zbog toga zatvori.Da ne pominjemo nesto neverovatno sto dupeglavi turisti misle da su videli.Poznata, opsteomrznuta i neunistiva rak rana Tajlanda (gogo bars) je pod lupom kao nista drugo i nesto sto rutinski prolazi na drugim tipovim ugostiteljstva, tamo ne moze.Gde na svetu imas barove gde policija jednom mesecno, ako ne i nedeljno, dodje i natera sve goste i osoblje da odu iza paravana i, u prisustvu vlasti, napune casicu sopstvenim urinom? Gde se gosti tako maltretiraju? Nema sta nece da urade da tim barovima otezaju zivot.Znam jednoga kome se nije placao hotel koji mora da napusti u 3 ujutro da uhvati NW let za Tokyo + Mineapolis 6am, nameravao je da presedi u baru i pravo na aerodrom. Dosla policija i hermeticki zatvorila bar, muva ne moze nu unutra ni napolje. Onda piskenje, pa laboratorija, do 5:30 ujutro. Naravno, samo su ga popreko pogledali kad im je rekao da ce izgubiti let. I izgubio je, non-refundable. Edited by Yoyogi
Link to comment
  • Replies 222
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Yoyogi

    97

  • korindjar

    45

  • palikaris

    7

  • denise

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Katoey = Lady Boy.Muskarci, travestiti, ima ih pre-op i post-op. Stalni izvor frustracije medju sex turistima: "da li je ova osoba stvarno zensko?". Ne znaju da procitaju licnu kartu, tamo se, bez obzira na izvrsenu promenu pola, nikad ne menja "Mr." u "Ms.".Ima barova koji se specijalizuju za ovu vrstu ponude, skoro svi drugi uvek imaju 2-3 katoey medju trupama.Tajland je poznat po kozmetickoj hirurgiji svetskog nivoa i (za zapad) niskim cenama. Da se pretvori muskarac u zenu, treba im licna volja i 2000US$.Ovako izgledaju kad su u barovima:casanova1.jpgU Tokiju ima dan "Thai Food Festival" uz Yoyogi park. Jedan bar iz Pataje ima i katoey show:casanova3.jpgcasanova5.jpgDa ne bude sve crno, ima i belo:casanova4.jpgU obicnom zivotu, nista specijalno:casanova2.jpg

Link to comment
U Tokiju ima dan "Thai Food Festival" uz Yoyogi park. Jedan bar iz Pataje ima i katoey show:casanova3.jpg
Sad sam se setio. Taj bar se zove Tifannyhttp://www.tiffany-show.co.th/en/AboutUs.aspU njega nije krocila ljudska noga osim direktno iz turistickih autobusa (na desetine odjednom) i gosti su paket turisti kojima je 1-casovni show "Taste of Pattaya nightlife" u itinereru.U proporciji, relevantnost tog show za saznanje o nocnom zivotu Pataje je otprilike kao saznanje koje bi autobus penzionera odveden u Lotus bar u Mazestiku (ako jos postoji) na 1 sat stekao o nocnom zivotu Beograda.
Link to comment
  • 2 weeks later...

12, April, Songkran, Thai Nova godina.Najvrelije doba godine, 35C-45C, posle ovoga temperatura se unormaljuje i znak je da pocine 6 meseci kisnog doba koje kulminira u septembru i oktobru kada pada 10 pljuskova i nekoliko oluja dnevno.Od lagane strafte talka na obrazu u nekoliko kapi vode kao blagoslov, to se pretvorilo u opstenarodno slavlje i karneval sa polivanjem.Pikapi su puni ljudi koji stoje oko bureta sa vodom i prskaju one sa strane, i oni prskaju njih. Grmi disko muzika i ovako se voze polako ulicama ceo dan, igraju i prskaju dok ne padne noc.Ko voli, mokrih majica na sve strane.son1.jpgKada je ludo ipak je i civilizovano. Ova osoba putnik na desnom motoru (vozac ima moto-taxi zutu vestu) je 100% suva, svima je jasno da je u poslu i niko nece da je polije.Istovremeno, zenska na levom motoru je 100% mokra.son2.jpgCivilizovano prestaje da bude kada se umesaju zapadnjaci. Songkran u bekpekerskom getu (Khao Sarn Road) ukljucuje bezbrojne divljacke tucnjave (medju zapadnjacima).Ova dva morona imaju water guns koji mlazom mogu oko da ti izbiju (pazi im arsenal u donjem levom cosku). Pune ih vodom u kojoj plutaju ledenice. Uopste nije tesko izazvati tucu kad nekog osines ledenim mlazom.son3.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...
Yoyogi, dolazim tamo 7.6. :Dreci koju rec o tailored suits. Valja li?
Gledaj na vratima radnje ko ima nalepnicu "Tailor of the Year 2009". Taj je dobar.Zezam se. Krojaci su jedna od omiljenih turistickih navlaka, evo kako krojaci (koji su mahom Indusi) rade:Povoljna cena, odelo sa 2-3 para pantalona i 2-3 kosulje (takodje sivene). U radnji ti pokazu materijal da odaberes, uzmu meru, depozit i kazu kad da dodjes na probu.Onda se tvoja narudzba ispostavi nekom hangaru u predgradjima Bangkoka gde hiljade zena rade za masinama, ono sto se zove "sweat shop".Bez obzira kojeg krojaca u gradu odaberes, svi oni "siju" odela na istom mestu. Razlika medju njima je je samo ko ti je koliko naplatio.Samo pogledaj da li iko ima sivacu masinu u radnji. Mozda i ima, jednu, za sitne popravke, da nekome zasiju slic ili tako nesto.Skoro obavezno je da odaberes materijal u radnji a posle se ispostavi da je odelo od drugog (tesko primetno) jeftinijeg materijala. Obicno te pitaju kad napustas Tajland i isporuku odela zakazu za taj ili dan pre - tad nema nazad, uzmi ili ostavi. Ako izadjes iz radnje, njima opet fino - depozit koji si ostavio je bila prava cena odela od materijala koji je stvarno koriscen a ne koji si odabrao.Kad sam prvi put bio u Bangkoku, bio sam u odelu, platio ga u Sidneju 700$.Odem kod jednog od tih krojaca i pitam ga da iskopira odelo. Kaze - 1100$. Kako to? "Moramo da kupimo uzvozni materijal".Eto, ne treba ti bolji dokaz koliko je sivenje odela tamo "povoljno".Kome ti krojaci stvarno trebaju? Ne-konfekcijskim tipovima (radnje su pune Amera od 150-180kg zive vage) koji bi morali da siju i tako i tako.Da damo i malo kredita BKK krojacima - odela se stvarno siju, koncem. Njihovi ekvivalenti u Hong Kongu su to razvili dalje - nema konca, odela se sastavljaju lepkom. Pa kad malo zadjes u vrucinu, u tom odelu se bukvalno "osecas" - na riblje ulje, od isparavanja tog lepka.Zaboravi te krojace. Ionako su dosadni kao muve, ne mozes od njihovog navlacenja da prodjes pored njihovih radnji.
Link to comment

hehe, secam se koliko sam ih izbegavao. uzasno dosadni ljudi, a i kada vidis sta im visi u izlozima naravno da nemas volje da se ajebevas sa njima.Razlog zasto te pitam je sto upoznao nekoliko engleskih studenata (ne klasicnih engleskih turista, sa ovima se moglo sasvim fino razgovarati) i rekose nam da su dali da im se odela naprave kod krojaca koji je inace radio odela za Zaka Shiraka i jos neke poznate ljude. Culi smo se sa nekoliko mejlova posto su dosli u Englesku i kazu da su zadovoljni sa odelima. Problem odela je sto u Srbiji nemas gde da kupis normalno odelo. Jedino sto valja je u Zari, koji kosta 150e, pa sam mislio da ovako prevazidjem problem, pa sam mislio ako znas nekoga ko zaista posteno radi posao, ako postoji tako nesto, jelda.

Edited by Hustler
Link to comment

Jednom sam dao da mi sašiju kožnu jaknu, navodno od slonovske kože. Pretpostavljam da je u pitanju bila bivolja, ali jakna je bila debela i teška baš kao da je slonovska. Je li moguće?

Link to comment
hehe, secam se koliko sam ih izbegavao. uzasno dosadni ljudi, a i kada vidis sta im visi u izlozima naravno da nemas volje da se ajebevas sa njima.Razlog zasto te pitam je sto upoznao nekoliko engleskih studenata (ne klasicnih engleskih turista, sa ovima se moglo sasvim fino razgovarati) i rekose nam da su dali da im se odela naprave kod krojaca koji je inace radio odela za Zaka Shiraka i jos neke poznate ljude. Culi smo se sa nekoliko mejlova posto su dosli u Englesku i kazu da su zadovoljni sa odelima. Problem odela je sto u Srbiji nemas gde da kupis normalno odelo. Jedino sto valja je u Zari, koji kosta 150e, pa sam mislio da ovako prevazidjem problem, pa sam mislio ako znas nekoga ko zaista posteno radi posao, ako postoji tako nesto, jelda.
Ma jok, nema toga na sta bi slucajni turisti naleteli, jos da bude firma koja je pravila odela za Siraka.Jedino, ako su se Sirak ili njegova pratnja upecali na velika imena u radnjama koje vise izgledaju kao izlozba u izbeglickom kampu nego kao nesto trustworthy.Modna aleja, Hugo Boss, Versace, Armani, sve jedan do drugoga...ma idi:tailors1.jpgtailors2.jpgDobro odelo u Thai kosta vise nego na Zapadu, ne pada mi na pamet da tamo nesto sijem ili kupim, nista komplikovanije od para papuca. Edited by Yoyogi
Link to comment

Mnogi (na Thai forumima) pitaju - sta kupiti kad si u Tajlandu?Ja bih rekao - nista. Zapadne stvari su skuplje, Thai stvari inferiorne, ako su dobre, onda su po istoj ili visoj ceni nego ekvivalenti bilo gde.Paketic od 10 drvenih malih tuk-tuk, kosta 5-6US$, da se podeli na povratku. Mislim da vise nema nikoga koga poznajem da taj mali tuk-tuk nije dobio od mene.Evo moj kofer nakon Thai, mislim da sam bio tamo 70 puta:thaishopping.jpgPlasticne case, papirni tanjiri, plasticno posudje, instant hrana...to je tamo jeftino a mene, samca u Japanu, veseli kad na kraju obroka sve to zguzvam i bacim, bez pranja sudova.Jednom su mi japanski carinici pregledali kofer i bili su zbunjeni (kofer je bio veci i bolje popunjen i napakovan sa disposable cuttlery & plates)."Sir, is all of this for your own consumption?"Mladi ljudi, odmah su shvatili kad sam rekao "I hate washing dishes" i nije bilo problema.Mladi Japanci (i Japanke) kad zive sami, cak i ne drze nikakvu klopu u kuci.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Jednom sam postovao ovaj link, isaan seljanke koje rade u gogo barovima.ili ovaj:Rekoh, steta sto nije snimljeno kada svira "Zombie" od Cranberries.Da ispravimo taj nedostatak, drugar mi je poslao link na clip gde pijana engleskinja radi sipke dok svira "Zombie". Da pokaze ona Isaan seljankama kako se uvija. Koja razlika!I ovaj link gde se Englez cudi sto se njegova (beer bar) prostitutka od 50 godina yebucka okolo, cak i navodi u sred bela dana u WC-u.Ona mu kaze - nisam ti ja devojka, sta hoces. Kako ga samo riba ladi vodom pred kraj.

Edited by Yoyogi
Link to comment

U celoj frci i "horse trading" oko rezultata izbora u Srbiji, stigla je jos jedna losa vest: Uniforme studenata (pre svega studentkinja) u Thai ce biti ponovo propisane od strane vlasti. Mala i nepotrebna vest koja retko koga zanima a opet mala distrakcija (pics follow, scroll down ako ti se ne cita tekst).Watch that dress!University says no more pajamas in lecture rooms, bans short skirts, tight blouses Thammasat University students at the Rangsit campus who regularly wear pajamas to lecture rooms will soon find their liberty limited after a new dress code becomes effective.The dress code will also restrict all types of casual wear worn by male or female students that are deemed inappropriate, although they have been allowed in lecture rooms at the Rangsit campus.All students at Sanam Luang campus are required to wear uniforms during lectures on weekdays and casual clothes in certain classes during the weekend.Casual dress is allowed under a long leniency period for students at Rangsit campus, where dormitories are provided for them, but the restrictions were needed because, according to deputy rector Parinya Thewanaruemitkul, the freedom of dress code "had long been overexploited".Tight blouses and short skirts were unconditionally banned in both campuses, he said. Other clothes to be forbidden include revealing or too tight or sleeveless blouses or T-shirts. Shorts or skirts too high above knee level will be banned, while males must not wear shorts above the knee, pajamas, sleeveless shirts to lecture rooms or entering the premises.Netwinon Thnaprarn-sing, a Faculty of Science and Technology senior, said that in her sophomore year, she usually dressed casually instead of wearing a uniform. "Sometimes, I've seen students wearing tank-tops and shorts. But I agree with this new rule. It's suitable."Sirinart Srisutphikul, a senior law student, said probably 70 per cent of students dress in casual styles. "Lecturers don't require us to dress in uniform. But it's about what is respectful." He said the dress code has always been like this. "If we don't dress politely, we are not allowed in libraries or have administrative contact with the university..." Sta to prakticno znaci?Bice manje ili nista od ovoga da se vidi na ulicama Bangkoka (i ostalih mesta gde postoje fakulteti):uni1.jpguni8.jpguni2.jpguni4.jpgIMO, daleko lepse nego morzevi koji mogu da se vide po zapadnjackim shopping malls.

Edited by Yoyogi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...