Jump to content
IGNORED

Vegetarijanci


MarlaSinger

Recommended Posts

U stvari sam mislio na podjebavanje iz Autostopera kroz galaksiju, sa onom životinjom koja želi da bude pojedena i preporučuje svoje delove tela u kafani, pošto su u dalekoj budućnosti otkrili da biljke ne žele da budu pojedene.
Sve ok, i pretpostavila sam da si se zezao, nego ja to da malo preduhitrim najuobičajniji kontraargument antivegana - you leave plants alone!, ecetera. Edited by Eidyia
Link to comment
  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    26

  • hattori

    21

  • MarlaSinger

    20

  • henrik larsson

    15

Resila da me navuce na laku drozu :)?
ja samo mislim da bi trebalo razmotriti sve dobre strane koriscenja biljaka -_- i da se sve to legalizuje i lepo dobije fiskalni racun kad odes po par pupoljaka
Link to comment
je l' probao neko ovo, ja pio jednom i razočarao se... 0
ukusom ili efektima?ja i jednim i drugim a ni omlet sa pecurkama nije zadovoljioto do:moram nastaviti da eksperimentisem
Link to comment

e do jaja.. nikako mi ne idu gdza modesty i trava :D ja presla u vegeterijance pre 5 godina kasam upoznala jednog jedinstvenog decka vegana koji je znao divno da crta.. so far, poslednja osoba koja je uspela da unese vidljive promene u moga zivota.... kasmo se upoznali, pito me hochu da vidim njegovu Gre.. reko, to mu devojka, e dodzavola.... aj reko, ochu..... onda je izvadijo iz djepa svoga novcanika i pokazao mi sliku svog kuchnog ljubimca, olovkom nacrtanog malog zeca.. i reko, that's my Gre...... she died........ odma sam znala da che nase poznanstvo ostaviti dubokog traga.... jedan od njih je veggie ishrana

Link to comment

Kad već delimo, ja sam prestao da jedem životinje negde u srednjoj školi kad sam pročitao udžbenik o tome kako se kolju životinje. To je samo bila poslednja kap, naravno. ...Onda sam pre tih pešes godina prestao da jedem i ostale životinjske namirnice (jaja i dairy). I tako.

Link to comment
ukusom ili efektima?
nisam ga probao zbog ukusa, tako da, efektima :D doduše nisam ni očekivao bog zna kakav trip, ali barem nešto da bude, kad ono ćorak
Kad već delimo, ja sam prestao da jedem životinje negde u srednjoj školi kad sam pročitao udžbenik o tome kako se kolju životinje. To je samo bila poslednja kap, naravno.
kako se kolju industrijski ili uopšte da se kolju?
Link to comment
meni samo smeta taj "dozivjeti stotu" razlog da se neko baci u veganstvo/vegeteriajnstvoako je zbog toga - jebesh ti taj razlog
Mishel Onfre je u svojoj knjizi Gurmanski um - filozofija ukusa to opisao kao: Produzavanje trajanja na ustrb zivljenja.
Link to comment
Ja sam, međutim, otkrio drugu stvar: kada pređem na režim ishrane bez mesa, masti, ulja, itd., posle nedelju dana me više ništa ne može iznervirati, a agresija potpuno nestaje. Da li to ima veze sa unošenjem adrenalina putem mesa, ili prirodnim načinom da grabljive životinje budu agresivne, nemam pojma.Problem je što mi tada ceo dan prođe u kupovinama, seckanju, barenju, zobanju, mora da se jede deset puta dnevno.
lepo rece :fashisto: da rad oslobadja ;)
Link to comment
Evo ja na posnoj ishrani već 5 godina. To me uopšte ne sprečava da mi BMI probije plafon. Već je postalo tužno. U nekim košuljama koje sam kupio prošle godine sad izgledam kao kobasica. :cry:
BMI je malo trula mera, ne? Big fat lies and damned statistics
Today we have a skewed idea about weight and health. The new report tells us 68 per cent of Australian men are overweight or obese. But it's ridiculous to lump overweight and obese people together. Do the maths. If you stand 1.83 metres like me, then you enter the overweight zone at 84 kilograms and you remain there until you hit 117kg. That's a huge range. I hit the scales at 90kg (my BMI a shameful 26.8), I am, touch wood, in good health and last month ran the Herald half marathon. If I were 117kg, I'd feel terrible.
Nevezano - mene je najvise odushevio jedan od prvih vegetarijanaca koje se upoznao kao klinac - kaze covek ne jede 'plavu' ribu nego samo 'belu' (ili obrnuto, ne secam se vise). Neki Dalmosh vegetarijanac u pokusaju...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...