Jump to content
IGNORED

Vegetarijanci


MarlaSinger

Recommended Posts

ovo meni vise lici na propovedanje protiv jaja,mesa i zasicenih masti nego na informacije o veganskoj ishranisvako navodi vodu na svoju vodenicu..nego,ono sto sam shvatila kroz ove mesece/godine citanja o ishrani,slusanja,gledanja svega je da je vecina tih videa,clanaka i istarzivanja vezano za americku ishranu,njihovu populaciju i velicinu problema sa ishranom i zdravljem koji imaju i da je tesko primenjivo na npr nasu jer koliko god lose zvucalo mi ipak jedemo bolje,u smislu hranjivih grupa, od njih kroz ceo nas zivot..gde njih moraju da uce kako da jedu bukvalno od pocetka dok je kod nas koliko toliko zadrzana kultura kuvanja ,domace hrane i celovitih namirnica..bez obzira na meso/ne meso pricu..
a pogledala si od prilozenog koliko?
Link to comment
  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    26

  • hattori

    21

  • MarlaSinger

    20

  • henrik larsson

    15

a pogledala si od prilozenog koliko?
samo prvu stranu,ja se izvinjavam zaboravila sam da moze da se lista..ovi na prvoj strani su ugl contra snimci...odoh da prelistam jos Edited by ivy
Link to comment

estel pa kako nisi do sada shvatila da raw vegan ishrana leci sve!!...a na kraju te izleci i od zivota :lolol:

"kultura kuvanja, domace hrane i celovitih namirnica" u državi gde stotine hiljada ljudi preživljava s 15k rsd mesečno (i manje), zvuči malko cinično...ništa kontra tebe, al realnost je strašna...
boskou,izvadio si iz konteksta i omasio poentu skroz a juce me je jako mrzelo da ti crtam,mrzi me i sad ali sam malo bolje volje...u odnosu na prosecnog amerikanca prosecan srbin pojede gomilu vise povrca,a samim tim i vitamina i vlakana, u celom svom zivotu..a samo to je dovoljno da se u proseku bolje hranimo i imamo bolja npr. creva..i ti si odrastao na maminoj boraniji,grasku i pasulju sa crnim lukom i sargarepom,zar ne?
Link to comment

ne, ivy, problem sto ja znam da meni raw food MNOGO prija, sto me plasi jer ko ce da se zeza sa raw diet :isuse: . i to ne nuzno vegan, i sirova riba mi super prija kao i ziva jaja u smoothies itd. kad veci deo dana provedem na vocu, salatama, sashimiju meni super (dok uvece ne roknem 'normalnu' veceru). od svih ovih dijeta mislim da bi meni najvise prijala neka takva mostly raw mostly vegan ishrane (sa ukljucenom ribom i jajima), ali to je da se oprostis od zivota koliko ti vremena i organizacije treba za hranu.edit: a moguce je da se tu radi i o izbegavanju neceg sasvim drugog u mojoj uobicajenoj ishrani sot mi smeta, ali ja to vise ne mogu da uhvatim ni za rep ni za glavu.

Edited by estel
Link to comment

ma znam,salim se...tacno je to za organizaciju ali citam neke raw sajtove i grupe i ugl nalazim da je zeznuto na pocetku,dok se ne uhodas a kasnije ide lakse a verovatno imas gomilu raw restorana sad vec tu kod tebe u belom svetu..mozda da pokusas kao eksperiment..misim ako ce ti pomoci..kod mene to ne dolazi u obzir,osim ako nedajbobe ne zglajzam zdravstveno..ja jaaako volim da kuvam,to mi je sada osnovni izliv kreativnosti, i smatram da su vatra i kuvanje jedni od bitnijih civilizacijskih tekovina i da raw nikako nije,kako tvrde pobornici,je najprirodnija,osnovna,basic..mislim jeste donekle ali ako ti sada treba gomila organizacije i vremena zamisli kada je sva ta hrana trebala da se skupi,ulovi,ubere,prehodaju stotine km da se nadje,popne na drvo..ma ajte molim vas..

Link to comment
  • 2 years later...

ako ste se pitali zašto forumski vegani stalno nešto mrače evo :fantom:

 

Naučnici: Vegeterijanski način ishrane loš po zdravlje
 

Naučnici sa Univerziteta u Gracu su ustanovili da je vegeterijanski način ishrane zapravo loš po zdravlje.

 

Iako vegeterijanci često ističu da je njihov način ishrane bolji za prirodu i da su zdraviji, naučnici to negiraju. Vegeterijanci imaju slabiji imunitet zbog čega su češće bolesni za razliku od ljudi koji konzumiraju meso. Štaviše, češće oboljevaju od raka i srčanih udara, a suočavaju se i sa psihološkim problemima u većem procentu.

Istraživanje je pokazalo da vegeterijanci imaju 166 odsto veći rizik od raka u poređenju sa osobama koje jedu meso i 150 procenata veći rizik za razvijanje srčanih bolesti. Takođe, duplo je veća verovatnoća da će se suočiti sa anksioznošću ili depresijom.

Ljudi koji u ishrani koriste meso imali su viši nivo ukupnog kvaliteta života od vegeterijanaca i vegana, kao i bolje društvene odnose i zadovoljstvo životom.

"Ideološka poruka ove dijete pruža lažna obećanja", zaključili su naučnici iz Graca.

 

Link to comment

U pravu si, naravno, hteo sam da se nasalim sa belch.

Trebalo bi da istraze medicinsku istoriju vegetarijanaca u studiji, odnosno da eliminisu uticaj te varijable na rezultate. Mozda su to i uradili, ne vidim nacrt istrazivanja u Guardianu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

danas za rucak pravila socivo i pasulj /zajedno/ ali expres varijantu, za  koju sam pazarila bonduelle konzerve /one manje/ jednog i drugog. na srecu, setih se ovog uputstva te sam procedila socino i pasulj i od te procedjene tecnosti veceras napravila ovakvu smesu...ludilo, zaista nisam verovala da ce biti ista od toga, da koristim secer, zaista sam mogla prave puslice da napravim...ovako, ''belance'' je otislo u mafine a kada budem sama kuvala naut, sigurno cu smisliti i neki dobar recept za kolace sa ovakvimm ''belancem'' a bez secera :-)

 

 

5ddnDy4.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...