Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Cene su kao zepter, 200€ + za serpe od 2l, tako nesto.

 

by TT via Nokia

 

e jbg, nemoguce da je toliko.

 

edit

mozda neki set serpi

Edited by nenad
Link to comment

valjalo bi malo kupit po neku serpu, tavu, tiganj al' ovog puta sa kapitalnim investiranjem... gde da nadjem jezivo dobre/kvalitetne?

cena me nece odbiti ako opravdava izradu.

Moji dometi su za sada Metalac i Gorenje od inoksa. Od Metalca ima više linija posuđa od inoksa, što deblje dno, to viša cena ( Aria, Grazia, Legat).

 

U Sun& Moon& Stars neću ni da ulazim.  Ima radnja u Nušićevoj ka Politici i ima u TC Fontana u Bulevaru reko puta ETF.

 

@FP bio si u pravu, pre izvesnog vremena si rekao da nije nužno da je inox posuđe podobno za indukcione ploče. Od sad samo sa magnetom u kupovinu.

Edited by halloween
Link to comment

@nenad

Pa ni na online po raznim sajtovima nije baš džabe.

 

Послато тетејцем

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

inoks serpe metalac?! 

 

Kukao sam pre nekoliko strana da ne mogu da nađem male Metalčeve šerpe serije Masiv - crno emajlirano posuđe od čeličnog lima debljine 2 mm. Elem, ako ti ne smeta dizajnerski ugođaj skroz crnog posuđa, pogledaj seriju Eterna koju pravi EMO iz Celja, navodno ga ima na Kanarevom brdu. To je isti vrag kao i Metalčev masiv. U prilog ide činjenica da i posle više od 50 godina svakodnevnog akanja šerpama i loncima ništa ne fali, velike posude od tog materijala su savršene za kuvanje tona sarmi i razne zimnice. Cena nije svemirska, verovatno dvadesetak evra pa naviše zavisno od zapremine. EMO ima veličine od 16 cm, to jest od 1 litra, pa do onih gigantskih od 25 litara i više, Metalac, nažalost, samo one velike od 26 cm i veće. 

Link to comment

@ ajgor sto su lepe ove crne masiv. 

 

i ja bih wmf al nikad iz ruku dusanke djogo. vec kad bi neko doneo iz inostranstva, onda super...

 

mislim da je metalac i wmf isto sranje. jos nisam cula da je nekom propala metalceva inoks serpa. mislim, mi imamo porodicno neki set serpi iz nemackog kataloga, doneli rodjaci gastosi, sve serpe koje ti trebaju u zivotu 120 maraka, taj rad, eto ih, imaju tries godina i nista im ne fali, osim jedne rucke. e sad, to nisu inoks serpe ko ovi turski i kineski kompleti koji se prodaju kod nas, nego iz svapskog katalog. 

 

s metalcevom prodajom ne umem da izadjem na kraj. redovno obilazim radnju u 29. novembra. ocu da kupim emajl tepsiju, belu, s ruckama, najobicniju, na sajtu ima, u radnji nikad. kazu, roba dolazi jednom nedeljno. od svih dana na svetu, danas sam je nabola, al dijagonale 38, ta mi je velika, kad ce biti mala, nemamo pojma, ako dodje, dosla. pa jebemu sve, zar ne zivimo u kapitalizmu. 

 

jako mi se dopadaju metalceve emajl serpe i tepsije u pastelnim bojama, al nikad nisam stigla da kupim. u njihovoj zvanicnoj radnji ih naravno nikad nije bilo. videla sam nesto malo u supermarketu i nesto malo u idei. zasto nema na sajtu i u njihovoj radnji, neam pojma. kapitalizam.  :fantom:

Edited by darling
Link to comment

14319422104_c8f3b2f980_c.jpg

Uzeh danas napokon i ove pekace, neka srednja velicina. Sutra za prvi test prebranac pa ce i neka jagnjetina da padne. Reci mi prodavac ih pre prve upotrebe treba premazati smesom voda, mast, brasno, ima li neko iskustva sa tim, kako to tacno ide?

Link to comment

to vasa greshnik mora da zna, on je bogotac za te lonce. chekaj njega, nishta ne pochinji.

 

 

edip. crni lonci iz celja odlichni. imam 1, za pažgete™. vredi svaki dinar. nekad bilo u novom merkatoru. 

Edited by gospa buba
Link to comment

14319422104_c8f3b2f980_c.jpg

 

Uzeh danas napokon i ove pekace, neka srednja velicina. Sutra za prvi test prebranac pa ce i neka jagnjetina da padne. Reci mi prodavac ih pre prve upotrebe treba premazati smesom voda, mast, brasno, ima li neko iskustva sa tim, kako to tacno ide?

Cekaj vasu obavezno on je neke pravio i "na meru" 

Nego jesi li kupovao "na izvoru " ili...?

Link to comment

+1 za metalac inox. Obavezno uložiti i u par keramičkih sudova, delimano je sasvim dobar.

 

Kod mene: kupila sam štapni mikser ali izgleda da ne umem da ga koristim :(

Probala sam njim da usitnim kuvanu piletinu i šargarepu pa da vratim u lonac da bude kao za čorbu ali nisam uspela, samo mi se sve uplelo i izgnjavilo. Izgleda da to mora u secka.

Link to comment

+1 za metalac inox. Obavezno uložiti i u par keramičkih sudova, delimano je sasvim dobar.

 

Kod mene: kupila sam štapni mikser ali izgleda da ne umem da ga koristim :(

Probala sam njim da usitnim kuvanu piletinu i šargarepu pa da vratim u lonac da bude kao za čorbu ali nisam uspela, samo mi se sve uplelo i izgnjavilo. Izgleda da to mora u secka.

 

 

mozda je bilo presuvo. sipaj malo supice, pa bi trebalo da ide. 

Link to comment

mozda je bilo presuvo. sipaj malo supice, pa bi trebalo da ide.

 

Sad gotovo, ali u pravu si. Naknadnim ( :isuse: ) čitanjem uputstva vidim da mora malo tečnosti da se sipa u posudicu.

Ah well, drugi put.

Link to comment

kao kasicica za med, lakse je uzeti njome med nego klasicnom. nije bas zgodna za kusanje iz tegle, ali jeste za dodavanje u npr. caj.

 

Tacno ali ima tu jos neka prica da u med nije dobro da se gura metal zbog oksidacije ili tako nesto. Znam sigurno za med sa mlecom da ne treba da bude u dodiru sa metalom. To kazu pcelari.Sad' dal' je tako ...je koristim klasicnu kasicicu metalnu. A za onaj sa polenom i mlecom plasticnu.

 

Inace cela fora od tog honey dippera je da je od drveta :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...