Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Kapiram da je ovo turbo plastika koja se ne bi oznojila ni da je spustiš u fritezu, a kamoli da će joj nešto biti od vrućeg džema, no, ako nađeš plehanu, bićeš mirniji...

Link to comment
pa, malo mi zent da sipam vreli dzem plasticnim levkom. ali ako ne bude druge, moracu:)
Ne brini ovaj levak je namenjen za to tako da podnosi dobro temperaturu.Jedini moj savet , mada nije neka lova, da potrazis i druge marke po merkurima euro home itd ako hoces da ti igra jedno leto pa da za iducu godinu pravis metalni, jer leifheit naplacuje marku.Mada i serem i ja kad god sam mogao kupovao sam njih jer su dugotrajni.
Link to comment
pa, malo mi zent da sipam vreli dzem plasticnim levkom. ali ako ne bude druge, moracu:)
imam ja odavno isti ovakav levak, nije problem temperatura (kvalitetna je plastika), problem je što je promer skoro pa isti kao i ''grlo tegle''onaj metalni sa amazona mi deluje praktičnijemeni zapravo to uopšte ne trebaimam neku malu zgodnu plastičnu (ali veoma čvrstu) tacnicu, mislim da sam je maznula na nekom letu, biće da je bio lufthanzin jerbo je baš kvalitetna :Delem, stavim teglu na tu tacnicu i punim normalno, bez levka, malo većom kašikom
Link to comment
i kad usvinjis teglu, sta? peres je spolja? tako vrelu. ma bre, napravismo nauku od punjenja tegle
pa ne bre, posle kad se ohladi, obrišem tegle, ko da je to pa neki kunst
Link to comment
  • 1 month later...

Osim staklenog čajnika, samo to i imam od sudova koji idu na ploču. Meni je ključno da procenim koja je ploča bezbednija i da ima f-ju da se sama isključi pod određenim uslovima. Dešavalo se da idu za mnom i isključuju ringle(tešim se da je to posledica odsustva rutine i neredovnog korišćenja kuhinje, a ne moje skrivene piromanske mahnitosti). Al' dobro, sutra idem da kupujem pa ću se raspitati kod prodavca. Što se čeličnog suđa tiče, videla sam u Idei meni nov brend i sviđa mi se. http://www.idea.rs/Vesti/Detalji-vesti-uvod/01-okt-2013/MEHRZER-jedinstveno-inox-posude-50-.html?bmlcMTQ4

Edited by halloween
Link to comment
Osim staklenog čajnika, samo to i imam od sudova koji idu na ploču. Meni je ključno da procenim koja je ploča bezbednija i da ima f-ju da se sama isključi pod određenim uslovima. Dešavalo se da idu za mnom i isključuju ringle(tešim se da je to posledica odsustva rutine i neredovnog korišćenja kuhinje, a ne moje skrivene piromanske mahnitosti). Al' dobro, sutra idem da kupujem pa ću se raspitati kod prodavca. Što se čeličnog suđa tiče, videla sam u Idei meni nov brend i sviđa mi se. http://www.idea.rs/V...-.html?bmlcMTQ4
sa ovim sudovima iz idea-e ne mozes da kuvas na indukcionoj ploci. a to za funkciju samoiskljucenja ne znam, nisam ni cuo da to ima.
Link to comment

Ma gde ne može, to je od čelika. Uostalom, piše da može (ima ikonica za indukciju)http://www.mehrzer.c...20cm/pl114/p33/Može na sva grejna tela osim u mikrotalasnu.Imaju oba modela samoisključenje, našla sam uputstvo za upotrebu za obe ploče. "Ringla" ima nekoliko stepeni jačine, što je uklučena na jače kraće je vreme za koje će se isključiti. Npr. ako je na 1 isključiće se za 8 sati, a ako je na 7 za sat ipo.

Edited by halloween
Link to comment

e pa dobro, onda je to neki inox sa velikim procentom gvozdja. valjda. ja bi za svaki slucaj poneo magnet u kupovinu, ako se ne lepi za serpu ista nece raditi na indukcionoj ploci.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...