Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

pa kolicinski se svede na isto kao kad pravis ekspres. u tu vuspra stane litar vode, zamisli koliko bi ti kafe trebalo za litar espresa.

 

Čekaj brate šta ćeš da radiš sa litar espresa?

Link to comment

evo vako: u novomu stanu imam terasu na kojoj se moze bez problema rostiljati. doduse, ne bih bas cumur raspaljivao, te gledam neke elektricne ili na gas. i naletim na jedan omaleni elektricni na akciji, skinuta mu cena 70% (radnja se zatvara, svemu su skinuli cenu). e sad je pitanje da li je 2000W dovoljno, ima li iko predstavu? ne pise nigde koliku temp razvija, a bas je mali, dvaes cevapa max bi mogo da primi... otprilike ko oni sto se kupuju na pumpi za jednokratnu upotrebu.

Link to comment

pa nisam, al realno ne treba mi veci. ova moja zena pojede 4 cevapa i to je to. dok mirno smaze firentinski stejk jaci od kilo bez da trepne. a posto cu stejk praviti na tome nikad... :D

Link to comment

mom caletu su nabudzili neki od 2000w i bio je odlican, doduse veci od tog tvog, ali mislim da to nema neke prevelike veze sem sto iz jedne, dve ture moze da se ispece rostilj. 

a rostilji od preko 2kw su valjda sa onom trofaznom uticnicom. kapiram da je 2 kw dovoljno za pecenje mesista

 

gas je malo komplikovaniji, ovo je gospodska varijanta. sljus u struju i peci

Link to comment

Zavisi, kako u kojoj varijanti često je gas komforniji nisi vezan i kad ga ugasiš gotovo...

Naravno postoji problem nabavke goriva...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

2000w je minimum minimuma, ja ne bih išao iapod 2.5kW. Poenta roštilja je u temperaturi.

Dođuše, za mleveno meso će biti ok, za nešto tvrđe nisam baš siguran

Link to comment

fala renne :)

 

i mislim da ga koristim najcesce za cevape i kobaje, piletinu ponekad. i povrce, kapiram da ce to biti ok.

jebi ga, cena je stvarno mizerna...

Link to comment

evo vako: u novomu stanu imam terasu na kojoj se moze bez problema rostiljati. doduse, ne bih bas cumur raspaljivao, te gledam neke elektricne ili na gas. i naletim na jedan omaleni elektricni na akciji, skinuta mu cena 70% (radnja se zatvara, svemu su skinuli cenu). e sad je pitanje da li je 2000W dovoljno, ima li iko predstavu? ne pise nigde koliku temp razvija, a bas je mali, dvaes cevapa max bi mogo da primi... otprilike ko oni sto se kupuju na pumpi za jednokratnu upotrebu.

Cenim da imam najvise iskustva ovde sa rostiljanjem u zgradi :) Moj je neki turski od pre skoro 20 godina, radi i dalje kao zmaj.Grejac je tako nesto oko 2000 W i naravno malo se drugacije(citaj duze) pece rostilj nego kad zalozis vatru.Generalno treba da sipas par dl vode u tacnu ispod zice inace ce mast da prska okolo.Istina duze se pece meso nego na pravom rostilju i nema smek na dim ali boze moj, peces na 10. spratu ;) Vazno je da izbegnes produzni kabl ili da bude sto kraci jer sto je duzi kabl snaga rostilja je manja,fizika bato..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...